2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Bugün smear aldı doktor kontrolüm vardı her şey yolunda şükür ama karnımda hafif hafif ağrı başladı adet ağrısı gibi sökülecek sanki 46. Gün doğumdan acaba erken mi adet olcam

O zaman normal herhalde ya geçer bakim pamukla silmicem bir kaç gün o mu yapıyor acaba. 2 bebeğin bakımı zor tabi ama Allah güç kuvvet veriyor bence ona inanıyorum yoksa mümkün değil tabi tek başıma bakıyorum bir de. Aynı anda ağlayıp acıkıyorlar zaten öyle olmasını istiyorum yoksa tek tek olursa ben döngüye girerim biri biter biri başlar o da ben yaşayan bir ölü olurum 🤣 aynı anda ağladıklarında bekliyorlar aynı anda besliyorum hazırlığı yapana kadar ağlıyorlar tabiki çıldırıyorlar 🤣 aynı anda ağladıklarında ikisini de kucağıma alıyorum mecbur aynı anda 🤣 elime vdeyse birini o alıyor ama işteyse ben aynı anda kucaklıyorum. Kucağımda yorulursam birini kucağıma birini bacağıma yatırıyorum sakinleşsin diye. Alt değişimi de aynı anda oluyor uyutması da aynı anda her şeyi aynı anda yapıyorum puanlık şükür bana 2/3 saat kalıyor her beslenme arası gece de bu sayede 6-8 saat parça parça da olsa besle yat kalk o şekilde uyuyorum gündüz hiç uyutmuyorlar kısa kestirme yaptıkları için uyuyamıyorum ama olsun
Maşallah gerçekten Allah güç kuvvet versin

Göz muayenesi için göz doktoru gittiğiniz değil mi anneler ben 3 doktor için görüştüm hepsi de yenidoğan olduğu için reddetti şehir hastanesinden randevu almak da imkansız
Canım extra bir şey yoksa 1 yaşta göz doktoruna gidiliyor diye biliyorum. Sağlık ocağı veya çacuk doktoru ilk bakıyor.

Göz muayenesi için göz doktoru gittiğiniz değil mi anneler ben 3 doktor için görüştüm hepsi de yenidoğan olduğu için reddetti şehir hastanesinden randevu almak da imkansız
Biz gittik bugün randevu bulmak zordu ve her hastane bakmıyormuş yenidoğana bide 6. Ayda gidicez yanlız gittğim hastanede göz arkalarına bakamadı cihaz yok dedi başka hastaneye gidicem bir sonrakinde

Kızlar sanırım ben depresyondayım.Kendimi pek iyi hissetmiyorum.Kendimle ilgili çok şey yapmak istiyorum ama aynı zamanda hiçbir şey de yapmıyorum.cok yalnız hissediyorum.Yorgunum.Dus alacak vakti bile eşim gelince ancak ayırabiliyorum.Eşimle aram da pek iyi değil.Annemle aynı şehirde yaşıyorum ama herkesin kendi hayat telaşı var sürekli çok meşgul sürekli bir işi var.
Hayattan keyif almıyorum.Bebegime ses tonumla bile yansımıyor bu durum ama sütüme yansıyor.Sanırım depresyondayım artık
Ben de öyleyim ve ne olsa düzelirim bilmiyorum. Her şey yolunda mı değil mi doğru mu yanlış mı. Odadan çıkabilecek miyim. Her şey daha kolay olacak mı. Hakediyo muyum bebeğimi kafam patlamak üzere. Herkese yabancılaştım. Eşime anne kardeşime kesinlikle eskisi gibi değilim

Ben de öyleyim ve ne olsa düzelirim bilmiyorum. Her şey yolunda mı değil mi doğru mu yanlış mı. Odadan çıkabilecek miyim. Her şey daha kolay olacak mı. Hakediyo muyum bebeğimi kafam patlamak üzere. Herkese yabancılaştım. Eşime anne kardeşime kesinlikle eskisi gibi değilim
İnanın sizinle aynı durumdayım

Bebek mememi kopardı koparacak onunla ilgileniyorum bir da gaz sancisi var sanirim susmuyor memede bile
Ay beninde durum aynı memeyle cebelleşiyor
Ped takarken kapak kullanıyor musunuz tek ped benim göğsümü yara yapmıştı
Yok takmıyorum direkt ped hatta bazen pedsiz olduğum oluyor
Benim kızımın da öyle başladı sonra kabuk kabuk olmaya başladı atopik dermatit dedi doktoru, la roche posayin lipikar mı ne öyle bi serisi var atopik ciltlere uygun onun şampuanı ve nemlendiricisini kullandım 3 gün içerisinde geçirdi
Aa la rochenin o serisini kullanabiliyormuymuşuz ben kendime bile kullanmıyordum bebekle temas ediyorum diye öğrendiğim çok iyi oldu.

Bizim çok daha yoğundu bebeğimin yüzü gözükmüyordu ilaç alerjisi diye düşünüp alerji uzmanına gittik cildi çok beyaz ve çok kuru gözenekleri tıkanmış dedi bazen hormonal de olabiliyo dedi tüp bebek olup olmadığını sorguladı temiz tut ve nemlendir dedi ben şimdi mustelanın temizleme sıvısı varmış banyo yapmadığı günler onunla siliyorum iki güne bir tıkıyorum her gün de yine mustelanın stelatopia serisi bar atopik dermatit ciltler için olanı onunla nemlendiriyorum. 3 4 güne azalarak geçti şimdi çok az kaldı. Şampuanını da değiştirdim mustelanın aynı seri şampuanını aldım. Ama haftada bir şampuanladığım için o ne kadar etkilemiştir bilmiyorum
Ben bitmeye sürmüyorum ama ecowell losyon var elimde. Bir de tüp bebek bizim acaba onunla alakası ne onu bilemedim 🤷🏻‍♀️
Bende hafta da 1 şampuanlıyorum hafta da 2 veya 3 yıkıyorum şampuan mustela var elimde bir sonraki yıkamada olmadı onu deneyeyim teşekkür ederim

Benim kızımın da öyle başladı sonra kabuk kabuk olmaya başladı atopik dermatit dedi doktoru, la roche posayin lipikar mı ne öyle bi serisi var atopik ciltlere uygun onun şampuanı ve nemlendiricisini kullandım 3 gün içerisinde geçirdi
Bu hafta dr gideceğiz sorayım o zaman bi yine de

Bu arada sizin de mi beyaz tenli bebiş

Canım benim de kan grubum 0 eşim B bebek B 18 çıkmıştı sarılığı yüzünden belli oluyordu 2 gün sabahtan akşama kadar fototerapi aldı geçti çok şükür 1 ay oldu, hiç endişelenme geçer inşallah geçmiş olsun
Bize 6 saaten fazla vermiyoruz dediler eve yolladılar sizn kaça düşünce eve göndermişlerdi insAllah geçer ya

X