2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
14e indi eve geldik 2gün sonra kontrole gelin dediler gittiğimizde 11e düşmüştü ama şuan uzamış sarılık olarak hala devam ediyor gözlerde var. Beslenmesi ile de alakası yokmuş bizimkinin çünkü 10.gün kontrolünde sarılık değeri yüksek çıktı kilo alımı çok iyiydi doktor bazen olabilir böyle dedi
Geçmiş olsun kaç günlüktu acaba 14 çıktığında

14e indi eve geldik 2gün sonra kontrole gelin dediler gittiğimizde 11e düşmüştü ama şuan uzamış sarılık olarak hala devam ediyor gözlerde var. Beslenmesi ile de alakası yokmuş bizimkinin çünkü 10.gün kontrolünde sarılık değeri yüksek çıktı kilo alımı çok iyiydi doktor bazen olabilir böyle dedi
Evet benimde öyle kilo vermesi bile çok azdı ve almıştı benimkide beslenmeyle alakalı değildi bazen kan gruplarından bazen genetik risk faktörü bende geçirmişim sarılık onlardan olabiliyor

Foto terapi aldı mı en çok kaça kadar yükseldi acaba bizde ben 0 eşim A bebekte A
Canım benim de kan grubum 0 eşim B bebek B 18 çıkmıştı sarılığı yüzünden belli oluyordu 2 gün sabahtan akşama kadar fototerapi aldı geçti çok şükür 1 ay oldu, hiç endişelenme geçer inşallah geçmiş olsun

Yok hic yaşamadım böyle bir durum bir de ped kullanıyorum belki o yüzden farketmemişimdir 😊

Benimki 1ay 5günlük doktora kontrolde sordum hala beslemeye 2 saatte 1 olarak devam mı edicem diye evet dedi🥲 kilo alımı normal olmasına rağmen halbuki 3 saate falan çıkartırız diye umut ediyordum bazen uyumak istiyor cunku.

Evet sütyenin içine yerleştiriyorum işlerimi hallediyorum. Ama full eğilip falan denemedim hiç ayakta normal işlerde sorun yaşamadim yemek hazirlamak kahvalti supurge yapmak gibi

Umarım yaşamayız diyelim 🥲🧿

YA herşey değişebilir tabii umarım yaşanmaz ama 🙈 evet naturel response olan
Ped takarken kapak kullanıyor musunuz tek ped benim göğsümü yara yapmıştı

Kızlar bebeğimin alnı böyle kendisi beyaz tenli açık tenli baya. Kırmızı noktalar var minik minik her yeri göz kapağında yanaklarında ve alnında var. Böyle değildi son 10 gündür böyle neden ki? Sabahları kaynamış soğumuş suyla pamuğu ıslatıp yüzünü siliyorum ondan mı oldu ki? Krem losyon sürmüyorum. Yani yüzüne pamuk değiyor bir de mama içerken ağız kenarından yanaklarına mama akıyor ama onu ağız mendiliyle sürekli siliyorum almış orada durmuyor akar akmaz hemen siliyorum daha içerken. Fikri olan var mı? İsilik mi acaba? Ama sıcaklığa dikkat ediyorum oda 24 derece gece yattığı oda da 23 derece, ikizinde böyle bir şey yok aynı şeyleri ona da yapıyorum ama ikizi buğday tenli
Benim kızımın da öyle başladı sonra kabuk kabuk olmaya başladı atopik dermatit dedi doktoru, la roche posayin lipikar mı ne öyle bi serisi var atopik ciltlere uygun onun şampuanı ve nemlendiricisini kullandım 3 gün içerisinde geçirdi

X