2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
İlişkiden hemen sonra oldu o yüzden adet kanaması değildir diye düşündüm ama baya fazla geliyor ped taşıyor resmen
Adet kanaması ise bence de iyi çünkü en azından süt koruyor diye düşünüp 2.ye hamile kalmazsın çoğu kişi bu mantıkta olduğundan kazaya uğruyor isteyerek planlayarak hazir oldugunda en guzeli

Tabikikde tek olmak daha rahat istediğini yapıyorsun kısıtlayıcı bakışlar sözler yok şükür ama eşimin bu süreçte daha anlayışlı olmasını isterdim adam bu dönemde huy değiştirdi sanki kendi doğurdu da lohusalık yaşıyor 🥴 geçecek tabikide bu durumlar ama insan bu dönemde yasanilanlari unutmazmis içime oturan şeyler oldu 😔 bebeklerimiz biz iyi olalimda gerisi teferruat gerçekten 🙏💓
Kesinlikle benim ki de huy değiştirdi. Bana olan sevgisi hep başkaydı şimdi bakıyorum sanki pabucum dama atılmış çocuk için sürekli benle kavga ediyor. Birde ailesi konusunda da hiç destek olmadı savunmadı onların yaptıklarına dediklerine göz yumdu bende asla unutmam çok zor günlerdi daha zorlaştırdılar. Ama dediğin gibi bebişler iyi olsun da herşey düzelir inşallah 🙏🏻

Benimki de kendine göre düzen oluşturdu akşam 6 dan 7 den sonra full uyanık gece 12 ye 1 kadar. Sonra bi uyuyor uyandırmasam 5 saat bile uyur heralde
Yorgunluktan oluyor galiba 😂 uyutmayalım ya ben ilk defa yaşadım valla kaldırmasam kalkmayacaktı ağzını burnunu elledim de uyandı yoksa 5 saat uyurdu sevdim bu işi 😂 uyutmayım akşamdan geceye kadar 😂

Süt ürünlerini kestim denedim ama devam etti aynı şekilde doktorumuza anlattım kakayi da gordu o anda yaptı kızım tahlile gönderdi bezi temiz cikti vs nisan ayında mide ultrasonu var kızımın o da temiz çıkarsa o zaman kusmaları devam ederse anca o zaman bana diyet yaptıracağıni söyledi doktorum
Kusmaları nasıl? çok mu kusuyor ? Ne zaman kusuyor

Yüzünde yeni doğan akneleri vardı, sonra isilik gibi oldu derken tüm yüzü özellikle yanakları egzama oldu. Krem sürmeyince kanıyorlardı biraz biraz. Sonra kaşlar göz altları burun kenarları kulak kepçeleri ve arkalarında kabuklanma oldu, kafada konak oldu. Sürekli nemlendiriyorum.
10 15 gün önce ciddi gaz problemi başladı. Doktorumuzun önerisiyle probiyotik ve başka bir damla kullanmaya başladık. Ama son 4 5 gündür kendi kendine kaka yapamıyor sürekli çığlık çığlığa ağlıyor. Son kontrolde doktorumuz fitil vermişti her sabah akşam fitil atmaya başladık. Bu süreçte sürekli ıkınıyor ve ne yese defalarca kusuyor. Ne uyku ne beslenme ne tuvalete düzeni var. Umblikal hernisi oluştu 1 2 cm kadar. Sürekli masaj yapıyorum, banyolar, sıcak su torbaları kar etmiyor. Günde 5 6 sefer kaka yapan çocukta tık yok. Bugün yine doktoruna götürdük. Mide şurubu ve lavman verdi. Buji dilatasyon ile anal sfinktere müdahale kararı aldık birkaç gün daha bekleyip.
Bir de gaz, kusma, egzama, kaka problemi olunca süt protein alerjisi olabilir diye özel bir mama söyledi ona başladık. Ben zaten tahmin edip bir süredir süt ve türevlerinin diyetine başlamıştım.
Zor bir süreç büyükler bile kaka yapamamaya dayanamıyor :KK43:
Çok geçmiş olsun. Bizimde kaşlarda çok az konak gibi bir oluşum vardı mustelanin vücut yağını sürüyorum iyi geldi. Gaz içinde sab simplex’i 10 damla olarak kullanmaya başladığımdan beri gaz çıkarmaları düzelmeye başladı artık. Kusma problemi bizde de var ona bir çözüm bulamadım fazlasını çıkarıyor diye düşünüyorum 2.ay kontrolünde kilo problemi olmazsa kusmaya takılmayacam

Adet kanaması ise bence de iyi çünkü en azından süt koruyor diye düşünüp 2.ye hamile kalmazsın çoğu kişi bu mantıkta olduğundan kazaya uğruyor isteyerek planlayarak hazir oldugunda en guzeli
Malesef bende korunmadan oldu. Ve hemen sonra kanamam başladı umarım hamilelik gibi birşey olmaz

IMG_5268.png
Böyle bir şey gördüm kızlar deneyen var mı

Kızlar anladığım kadarıyla herkesin bebeği kusuyor hepsidr reflü mü oldu anlamadım . Test falan yaptırmaya gerek var mı sizce

Kızlar anladığım kadarıyla herkesin bebeği kusuyor hepsidr reflü mü oldu anlamadım . Test falan yaptırmaya gerek var mı sizce
Muhtemelen benim kızımda da reflü var ama doktoru kilo alımında sıkıntı olmadığı sürece reflüye müdahale etmeyeceğini söyledi, kilo alımı iyiyse dert etme.

P paki34 ben bugün birşey denedim biraz işe yarayacak gibi sanki.Kızımın reflüsü ve gazı fazla.yatırmadan önce gaz çıkarma sırasında uzun tuttum 30dk ondan sonra yatırdım, bu şekilde ilk defa 2 kere uyudu gün içinde🙏🏻🧿Benim için bir ilk devamı gelir inşallah 🧿 bebeği yatakta anında uyanan anneler bir deneyebilir reflü çoksa.Ben reflüden hemen uyandığını düşünüyorum.Reflü yatağına yatıyor ama yeterli gelmiyor

Arkadaslar lohusa kanamanız kaç gün sürdü acaba sizlere sormak istedım, bnım 1 hafta sürdü. Çokmu az, doktora gıtsem mi?

Ufff şimdi de meme reddi başladı..
Ağlayarak uyanınca almak istemiyo biberon kolay geliyor..
Mama Yaptım verdim hemen alıyor, yarıda kesip memeye tuttum.
Bi bu eksikti,🤢🤢😶
Bazende direk aliyo ben anlamadım

X