2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar mukuslu kaka korkulacak birsey mi ? Bgun 4. Kakasini yapti ama az az yapiyor icinde de biraz yapiskanlık gordum 🥹 bide huzursuzlugu var gaz sancisi gibi

Ebe istersen eve gidince ver dedi, ben ateş olmadan mı dedim. İster takip et çıkarsa ver ister hemen ver sen bilirsin dedi.
Eşim doktora ateş düşürücü yazdırmaya girince doktor ateş olmadan vermeyin demiş. Mor Calpol yazmış
Insallah Olmaz kuzum. Gerek kalmaz.
Bizimde 28inde aşı var

Temmuz ağustosta ben de denize sokmayı planlıyorum havuza herkes yok diyor ama küçük bir şişme havuz alıp doldurup ona sokabilirim haziran gibi de 😁
Evet bende baktım düşünüyorum şundan alacağım galiba ama haziranda denize de sokmak istiyorum ağustosa yine sokariz da şundan alıp haftada 2-3 sokayim diyorum ama

Eklentiler

• IMG_4325.png
    IMG_4325.png
    381,1 KB · Görüntüleme: 46
Yüzünde yeni doğan akneleri vardı, sonra isilik gibi oldu derken tüm yüzü özellikle yanakları egzama oldu. Krem sürmeyince kanıyorlardı biraz biraz. Sonra kaşlar göz altları burun kenarları kulak kepçeleri ve arkalarında kabuklanma oldu, kafada konak oldu. Sürekli nemlendiriyorum.
10 15 gün önce ciddi gaz problemi başladı. Doktorumuzun önerisiyle probiyotik ve başka bir damla kullanmaya başladık. Ama son 4 5 gündür kendi kendine kaka yapamıyor sürekli çığlık çığlığa ağlıyor. Son kontrolde doktorumuz fitil vermişti her sabah akşam fitil atmaya başladık. Bu süreçte sürekli ıkınıyor ve ne yese defalarca kusuyor. Ne uyku ne beslenme ne tuvalete düzeni var. Umblikal hernisi oluştu 1 2 cm kadar. Sürekli masaj yapıyorum, banyolar, sıcak su torbaları kar etmiyor. Günde 5 6 sefer kaka yapan çocukta tık yok. Bugün yine doktoruna götürdük. Mide şurubu ve lavman verdi. Buji dilatasyon ile anal sfinktere müdahale kararı aldık birkaç gün daha bekleyip.
Bir de gaz, kusma, egzama, kaka problemi olunca süt protein alerjisi olabilir diye özel bir mama söyledi ona başladık. Ben zaten tahmin edip bir süredir süt ve türevlerinin diyetine başlamıştım.
Zor bir süreç büyükler bile kaka yapamamaya dayanamıyor :KK43:
Neyle nemlendiriyorsunuz acaba ? Bizimkinin de kulak arkaları kabuklanmış mustela losyon kullanıyordum ama yaramıyor o bıraktım o yüzden

Ebe istersen eve gidince ver dedi, ben ateş olmadan mı dedim. İster takip et çıkarsa ver ister hemen ver sen bilirsin dedi.
Eşim doktora ateş düşürücü yazdırmaya girince doktor ateş olmadan vermeyin demiş. Mor Calpol yazmış

Bana da öncesinde ver dedi de ben de vermedim. Huzursuzluk ateş ağrı vs duruma göre vereceğim.

Lohusalık beni aile işlerinden daha az yordu gerçekten 😔 annem havadan nem kapan biri ilk günler gelmişti eşimle aralarında bisiler oldu küstü çekti gitti kayınvalidem geldi ara ara geldi gitti 1 haftadır oda hasta çoğu şeyde tektim. Eşim bu süreçte hep surat yaptı o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi çocuk olmasa basımi alıp gidesim var . Arkadaşlarım lohusa tek kalmaz diyince hüzün çöküyor beni 😔😔 Bazen anneligimi bile sorguluyorum sanki benim değil de başkasının emzirme ve alt değiştirme ile hükümlü gibiyim başlarda sevgimi bile veremiyordum başkasının çocuğu gibiydi 😶 içimi dökmek istedim biraz 😔
Lohusalığımı bana da yaşatmadılar malesef kaynanam yüzünden eşimle boşanmayı düşünme aşamasına kadar geldim. Evimde günlerce kaldı kaynanam görümcem ve büyükanneleri. Ve hepsi de bana neler yaşattılar anlatamam. Bu süreçte en çok eşime kızdım hiç beni savunmadı tam tersi o da sürekli üstüme geldi en son boşanmaktan bahsettim anneme geldim kafamı dinlemeye. Annelik duygusunu da daha net yaşıyorum şu anda. Emin ol düzelecek tek olmak çok zor gerçekten ama birilerinin müdahelesi daha zor emin ol. Tek başına zorlanırsın ama tadını çıkar ortam senin istediğin gibi büyüt bebeğini

Aslında bilemedim ne kanaması diye ama adet ise me güzel döngün erken oturdu ödemin gitti derim
Bir yıla kadar olmaması normal ama
İlişkiden hemen sonra oldu o yüzden adet kanaması değildir diye düşündüm ama baya fazla geliyor ped taşıyor resmen

4 saat 3 saat bende görebilecek miyim acaba :KK43: yani anlamıyorum saat kurulmuş gibi çocuk şok içindeyim dakika şaşmıyor resmen tak diye kalkıyor alarmlı 2 saatte doğduğundan beri bir kez kendim uyandırmadım uyusa 5-6 saat bile kaldırmam valla yatar uyurum
İlk doğduğu 15 20 gün hep 2 saatte bir ben kaldırdım şimdi alışmış otomatik alarm gibi kendisi 2 2.5 saatte kalkıyor geceleri. Dün tam 5 saat uyumadı gece 4te uyudu ilk defa 3.5 saat uyudu şok oldum

Belki bir daha uzun süre olmasın canım, çünkü ben ilk ikisinde kırktan bir hafta sonra adet oldum sonra 9 ay olmadım. Bunda öyle olmadı bakalım ne zaman olacağım.
Öyle de olabiliyor yani. Peki ben korunmasız birliktelik sonrası bu kanamayı yaşadım hamile felan olma ihtimalim olabilir mi. Büyük bir hata oldu anlık korunmadık zaten bir kaç saate de kanamam başladı. Umarım hamilelik gibi birşey olmaz

Lohusalığımı bana da yaşatmadılar malesef kaynanam yüzünden eşimle boşanmayı düşünme aşamasına kadar geldim. Evimde günlerce kaldı kaynanam görümcem ve büyükanneleri. Ve hepsi de bana neler yaşattılar anlatamam. Bu süreçte en çok eşime kızdım hiç beni savunmadı tam tersi o da sürekli üstüme geldi en son boşanmaktan bahsettim anneme geldim kafamı dinlemeye. Annelik duygusunu da daha net yaşıyorum şu anda. Emin ol düzelecek tek olmak çok zor gerçekten ama birilerinin müdahelesi daha zor emin ol. Tek başına zorlanırsın ama tadını çıkar ortam senin istediğin gibi büyüt bebeğini
Tabikikde tek olmak daha rahat istediğini yapıyorsun kısıtlayıcı bakışlar sözler yok şükür ama eşimin bu süreçte daha anlayışlı olmasını isterdim adam bu dönemde huy değiştirdi sanki kendi doğurdu da lohusalık yaşıyor 🥴 geçecek tabikide bu durumlar ama insan bu dönemde yasanilanlari unutmazmis içime oturan şeyler oldu 😔 bebeklerimiz biz iyi olalimda gerisi teferruat gerçekten 🙏💓

Karnı çok ac degilse agzina aliyo geveleniyo uyuyo oyle doymak icin emmiyor ama karni acsa hic almiyor aglaya aglaya itiyo 🤦🏻‍♀️
Biberonu mu değiştirseniz acaba. Bende philips in iki biberon ucu var birinden çok rahat içiyor. Diğerini 30 ml 20 dk uğraşıyor. Ayrı uç olarak satılıyor o zor uç. Biberonla birlikte gelenle lıkır lıkır içiyo

İlk doğduğu 15 20 gün hep 2 saatte bir ben kaldırdım şimdi alışmış otomatik alarm gibi kendisi 2 2.5 saatte kalkıyor geceleri. Dün tam 5 saat uyumadı gece 4te uyudu ilk defa 3.5 saat uyudu şok oldum
Benimki de kendine göre düzen oluşturdu akşam 6 dan 7 den sonra full uyanık gece 12 ye 1 kadar. Sonra bi uyuyor uyandırmasam 5 saat bile uyur heralde

Bir kere bende susmadı kayınvalidemde sustu benim ruh halini görmeliydiniz 😂 hala daha bozuluyorum ama sonra annesi olduğum ve her zaman benim yanımda olacağı aklıma geliyor. sonuçta gelen yardımları kabul etmeliyiz bu bizden bir şey eksiltmez :)
Bazen başkasında susunca çok bozuluyorum bende. Hatta bu aralar acaba beni bilmiyor mu hala annesi olduğumu anlamadı mı diyorum

Herkeste öyle olmuyor ki canım ben de oğlumda lohusalik kanaması çok erken bitmisti sonra 40 biter bitmez hatta bitmemişti belki de adet oldum kızımda ise 40 gün lekelemeyin yaşadım kırk biter bitmez normal beyaz akıntı geldi bir iki haftaya ben de adet olurum
Gelen adetten sonra düzenli her ay geliyor mu peki

Kakanın temas ettiği yerler mi pişik? O zaman sizin de besin alerjiniz var
Süt ürünlerini kestim denedim ama devam etti aynı şekilde doktorumuza anlattım kakayi da gordu o anda yaptı kızım tahlile gönderdi bezi temiz cikti vs nisan ayında mide ultrasonu var kızımın o da temiz çıkarsa o zaman kusmaları devam ederse anca o zaman bana diyet yaptıracağıni söyledi doktorum

X