2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bende ortanca yı 26 ay falan emzirdim ve biz babayı odadan atmıştık 🤣 birlikte yatıyorduk. Memeler fora o ne zaman istese yiyip bırakıyordu. Bebeyi memeden kesince uykuya dalamaz olmuştum 🙈🙈

Benim memeler a cup. Açıkta yatsam bile kalkıp pozisyon almam falan lazımdı o sebeple erken kestim. Ama hep çok özenmişimdir o gece kalkıp kendi kendşne memeyi bulup emip yatan bebeklere. Maşallah

Ya benim bebemde sorun var sanırım millete bakıyorum 9:30 uyku 12:00 uyanış yok 1:30 yatış 15:00 uyanış ben sabahtan beri 15 dakika uyutabildim nasıl oluyor bu 😂

Ya benim bebemde sorun var sanırım millete bakıyorum 9:30 uyku 12:00 uyanış yok 1:30 yatış 15:00 uyanış ben sabahtan beri 15 dakika uyutabildim nasıl oluyor bu 😂
Benimki de gündüz hiç uyumuyor nasıl eyleyeceğimi şaşırıyorum 🤣 keşke yakın olsaydık birbirimize sarılır ağlardık😅

Bence 1 yaştan önce havuza sokmayın.Hem pis hem de klorlu.Benim çocuğum havuza girdikten sonra hasta olmuştu, ateşlenmişti.Bi de çocuk havuzlarına insanlar ayaklarını bilerek sokuyor.Otellerdeki en pis havuz bence çocuk havuzları
Yok havuza sokmayacagim da denizi merak ediyordum ben aslinda

Yüzünde yeni doğan akneleri vardı, sonra isilik gibi oldu derken tüm yüzü özellikle yanakları egzama oldu. Krem sürmeyince kanıyorlardı biraz biraz. Sonra kaşlar göz altları burun kenarları kulak kepçeleri ve arkalarında kabuklanma oldu, kafada konak oldu. Sürekli nemlendiriyorum.
10 15 gün önce ciddi gaz problemi başladı. Doktorumuzun önerisiyle probiyotik ve başka bir damla kullanmaya başladık. Ama son 4 5 gündür kendi kendine kaka yapamıyor sürekli çığlık çığlığa ağlıyor. Son kontrolde doktorumuz fitil vermişti her sabah akşam fitil atmaya başladık. Bu süreçte sürekli ıkınıyor ve ne yese defalarca kusuyor. Ne uyku ne beslenme ne tuvalete düzeni var. Umblikal hernisi oluştu 1 2 cm kadar. Sürekli masaj yapıyorum, banyolar, sıcak su torbaları kar etmiyor. Günde 5 6 sefer kaka yapan çocukta tık yok. Bugün yine doktoruna götürdük. Mide şurubu ve lavman verdi. Buji dilatasyon ile anal sfinktere müdahale kararı aldık birkaç gün daha bekleyip.
Bir de gaz, kusma, egzama, kaka problemi olunca süt protein alerjisi olabilir diye özel bir mama söyledi ona başladık. Ben zaten tahmin edip bir süredir süt ve türevlerinin diyetine başlamıştım.
Zor bir süreç büyükler bile kaka yapamamaya dayanamıyor :KK43:
Çok üzüldüm çok çok geçmiş olsun rabbim şifa versin insallah 🙏🏻🤲🏻

Kızlar benim oğluş emmiyo ben sağarak veriyorum doğduğundan beri 20 dakikada 2 göğüsten en fazla 90 cc çıkıyor ama ben şu ön süt son süt meselesini çozemedim 🤷🏻‍♀️ pompa hepsini bosaltamaz diyorlar ya ben simdi ogluma ön süt mü vermis oluyorum hep 🤦🏻‍♀️ bu renk hangisinin rengi anlayam var mı 🤔😁
Hiç memeyi mi almıyor yoksa 2 dk falan emip uyuyor mu

Oy Yavrum yaa.. 2 ay aşıları mi oldu kuzum..
Ates için. Falan bısey verdi mi?
Ebe istersen eve gidince ver dedi, ben ateş olmadan mı dedim. İster takip et çıkarsa ver ister hemen ver sen bilirsin dedi.
Eşim doktora ateş düşürücü yazdırmaya girince doktor ateş olmadan vermeyin demiş. Mor Calpol yazmış

X