2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ben her altına baktığımda istisnasız ikisi de oluyor nadiren sadece küçük oluyor, hatta bu durumdan kaygı ediyorum günde 6-7 defa kaka artı sıvı çişi var ve bende pişik olur korkusuyla 2-3 saate bir değiştiriyorum artık beslenme rutinine eklendi. Alt değiş besle uyut şeklinde yapıyoruz
Bizim de aynı canim çok yoğun gazı var çıkardığında her defasında ufacık da olsa kaka pitliyor anüs çevresi ufacık hep pişik geçmiyor

Yani adet kanaması olabilir. Ya herkes 6 ayda oldum 1 yılda oldum diyor ben niye böyle kısa sürede geri adet oldum ki şimdi şaşırdım
Herkeste öyle olmuyor ki canım ben de oğlumda lohusalik kanaması çok erken bitmisti sonra 40 biter bitmez hatta bitmemişti belki de adet oldum kızımda ise 40 gün lekelemeyin yaşadım kırk biter bitmez normal beyaz akıntı geldi bir iki haftaya ben de adet olurum

Herkeste öyle olmuyor ki canım ben de oğlumda lohusalik kanaması çok erken bitmisti sonra 40 biter bitmez hatta bitmemişti belki de adet oldum kızımda ise 40 gün lekelemeyin yaşadım kırk biter bitmez normal beyaz akıntı geldi bir iki haftaya ben de adet olurum
Ben oğlumda 4. ayda oldum sonra düzenli şekilde devam etti. İnşallah bu sefer daha geç olur hiç çekilmiyor bebek bakarken💆🏻‍♀️ bir de süt azalmasından çok korkuyorum

Ben sadece anne sütü veriyorum, bende kilo almaz diye korkuyordum ama ilk aydaki kilo alımımız 1 kilo 300 gram, çok iyi kilo alımı olmuş maşallah, ama mesela ben akşamları göğsüm boşaldığını ve doymadığını düşünüyordum gece uyanmaları da bazen saatte bire düşüyordu, gece mama takviyesi yapmayı düşündüm ama gerek yokmuş meğer. Yani anne sütü işi biraz karışık ben çözemedim bazen boş emiyor sanıyorum ama demek ki çocuk ekstra bir şeyler yapıp sütü alabiliyor
Anne sütü geliyorsa rahat olmak gerek çocuk meme aranıyor ağlıyor deniyor ya aslında her ağlaması meme aranması açlık değil doymama değil acı çekince de bir yeri ağrıyinca da ilk koştuğu yer meme. Annem der ki sütüm yok falan deme gelir bebek çektikçe kızım da mottom bu oldu aklıma getirmiyorum ama kızım da olan sütü çekmiyor düzgün emmiyor gaz sancisindan

Ben oğlumda 4. ayda oldum sonra düzenli şekilde devam etti. İnşallah bu sefer daha geç olur hiç çekilmiyor bebek bakarken💆🏻‍♀️ bir de süt azalmasından çok korkuyorum
Azalıyor muydu adet olunca onu hatırlamıyorum pek ben ciddi süt azalmasını ise başlayınca düzenli emziremeyince yasadim

Kızlar benim oğluş emmiyo ben sağarak veriyorum doğduğundan beri 20 dakikada 2 göğüsten en fazla 90 cc çıkıyor ama ben şu ön süt son süt meselesini çozemedim 🤷🏻‍♀️ pompa hepsini bosaltamaz diyorlar ya ben simdi ogluma ön süt mü vermis oluyorum hep 🤦🏻‍♀️ bu renk hangisinin rengi anlayam var mı 🤔😁

Eklentiler

• IMG_2117.jpeg
    IMG_2117.jpeg
    75,2 KB · Görüntüleme: 57
çok teşekkür ederim. Katı bir eliminasyon diyeti mi yapmalıyım hiç bilemedim. İnşallah geçer🙏🏻
Alerjik yapan besini de biraz sen bulucan deneyerek maleseff. Dr sadece şu olabilir bu olabilir diyor. Ben çaydan bile şüphe ediyorum artıkın kafa bi milyon yani suçluyu aramakta

Kızlar oğlum 18 şubat doğumlu, ikinci ay aşı gününü 23 mayısa verdi, ben mi yanlış hesaplıyorum bilmiyorum ama o tarihte 3. Ayı bile bitirmiş oluyor
Canım tekrar bir sor istersen, belki Nisan aşı zamanı size uyuyordur. Çünkü bu aşı aktif aşı açıldığı gün bitmedi gerekiyor, o yüzden her daim okmuyor

Gece terlemesi bnde de oluyor kızlar hatta öncesinde adet olduğum en yoğun günde kaç tane pijama değiştiriyorum çok terliyorum kulağımın içi bile su oluyo ne zman geçecek bu durum bide ben 10 kilo verdjm doğumla kalan 6 kilo üzerime yapıştı gitmiyor zamanla gider mi? Çok yemek yiyorum annem de burda hiç iş yapmıyorum ama o gidince sudan çıkmış balığa dönmem inşallah 🥲

Kızlar bende 22.00 den sonra uyuyacağı odaya geçiyorum uykusu olsa da olmasa da loş ışıkta son kez altına bakıyorum kundaklıyorum başlıyorum emzirmeye uyuyasıya kadar uğraşıyorum uzun şapka geçiriyorum gözleri açılmasın diye sabaha kadar çıkarmıyorum gece de bir öğün mama bir öğün meme şeklinde beslenme yapıyorum hiç konuşmuyorum ışık açmıyorum sadece emzir uyut şapkasını da açmıyorum gözlerini açamadığı içinde hep uyku modunda ve 1 haftadır yapıyorum bunu gerçekten oda alışıyor sanki farkında ilk uykuya daldığında en uzun uykusu oluyor 🥹
Masallaaahhh ❤️bende deniyim saplayıp bugün.. Bizimki neden. Uyanıyor böyle anlamıyorum yaa..max 1.5/ 2saat uyuyor.
Duun gece 2de kaka yaptı mecbur değiştirdim
3 kere uyandı gece, uyutmasi vs de Uzun olunca sersem gibiyim

Görürsün canım en başta sen stres olma zaten mama yemiyor mu bir öğün sen kalkma kafanı bi toparla ben geçen mastit olduğumda mama öğününü kayınvalidemle eşim vermiş hiç duymamamışım o kadar güzel uyudum ki toparlandım annen kalsın bir gün gece bir öğün kalkmasan olmaz mı ?
Ne kadar mama. Veriyorsun canım gece

E
Doğru biz de pışpış süpürge sesi ile uyuyoruz 🤣😁

Benim arkadaşım beyaz gürültüsüz uyuyamaz olmuştu, bebeğin odasını ayırdığında bile kendi beyaz gürültü ile yatıp uyuyordu ajdjshdhsh

Kızlar benim oğluş emmiyo ben sağarak veriyorum doğduğundan beri 20 dakikada 2 göğüsten en fazla 90 cc çıkıyor ama ben şu ön süt son süt meselesini çozemedim 🤷🏻‍♀️ pompa hepsini bosaltamaz diyorlar ya ben simdi ogluma ön süt mü vermis oluyorum hep 🤦🏻‍♀️ bu renk hangisinin rengi anlayam var mı 🤔😁

Sık sağım, sık emme vs olduğunda ön süt son süt ayrışmaz merak etme.
Aralık uzunsa başta gelen rakı gibi duru olan ön süt olur, sonra normal süt gibi görünen son süt olur. Pompada ger halükarda karışır zaten

Benim arkadaşım beyaz gürültüsüz uyuyamaz olmuştu, bebeğin odasını ayırdığında bile kendi beyaz gürültü ile yatıp uyuyordu ajdjshdhsh

Aralık uzunsa başta gelen rakı gibi duru olan ön süt olur, sonra normal süt gibi görünen son süt olur. Pompada ger halükarda karışır zaten
Bende bu sabah diyorum ki bu evi süpüren kim saat 6 da🤣🤣😁😁😁
Süpürge sesli pışpış açık aklım gitmiş

Ben sadece anne sütü veriyorum, bende kilo almaz diye korkuyordum ama ilk aydaki kilo alımımız 1 kilo 300 gram, çok iyi kilo alımı olmuş maşallah, ama mesela ben akşamları göğsüm boşaldığını ve doymadığını düşünüyordum gece uyanmaları da bazen saatte bire düşüyordu, gece mama takviyesi yapmayı düşündüm ama gerek yokmuş meğer. Yani anne sütü işi biraz karışık ben çözemedim bazen boş emiyor sanıyorum ama demek ki çocuk ekstra bir şeyler yapıp sütü alabiliyor
Ay bu ben
O yüzden 60 cc yapıyorum bazen mama ve bi fark olmuyor
Ben de çok merak ettim kilo alımımızı

Bende ortanca yı 26 ay falan emzirdim ve biz babayı odadan atmıştık 🤣 birlikte yatıyorduk. Memeler fora o ne zaman istese yiyip bırakıyordu. Bebeyi memeden kesince uykuya dalamaz olmuştum 🙈🙈

X