2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
4 saat 3 saat bende görebilecek miyim acaba :KK43: yani anlamıyorum saat kurulmuş gibi çocuk şok içindeyim dakika şaşmıyor resmen tak diye kalkıyor alarmlı 2 saatte doğduğundan beri bir kez kendim uyandırmadım uyusa 5-6 saat bile kaldırmam valla yatar uyurum
Görürsün canım en başta sen stres olma zaten mama yemiyor mu bir öğün sen kalkma kafanı bi toparla ben geçen mastit olduğumda mama öğününü kayınvalidemle eşim vermiş hiç duymamamışım o kadar güzel uyudum ki toparlandım annen kalsın bir gün gece bir öğün kalkmasan olmaz mı ?

merhaba değerler tahmin ediyorum sorunsuz gelmiştir sadce anne sütü ile beslenmede bebeklerin kg alımı olmuyor ya da çok yavaş oluyor :KK43: ama hem mama verip hem red yaşamamanız çok güzel 🙏biz de istedikleri kadar kg alamıyoruz sadece meme veriyorum bakalım mama da vermeye başlayacağım bu gidişle ama sadece anne sütü verin denmesi külliyen yalan oldu çünkü kilo almıyırlar

Kız bebeklerde farklı mı bilmiyorum ama gece her besleme de 2-3 saatte bir alt değişiyorum kaka zaten 2 günde bir yapıyorlar mamadan dolayı. Ama çiş her yaptıklarında altlarını değişiyorum gece gündüz fark etmiyor. Sizde öyle mi yapıyorsunuz kimisi çişli bezi sürekli değişmiyormuş her 2-3 saatte bir değilde bi değişip bir değişmiyormuş ?
Ben her altına baktığımda istisnasız ikisi de oluyor nadiren sadece küçük oluyor, hatta bu durumdan kaygı ediyorum günde 6-7 defa kaka artı sıvı çişi var ve bende pişik olur korkusuyla 2-3 saate bir değiştiriyorum artık beslenme rutinine eklendi. Alt değiş besle uyut şeklinde yapıyoruz

Kızlar oğlum 18 şubat doğumlu, ikinci ay aşı gününü 23 mayısa verdi, ben mi yanlış hesaplıyorum bilmiyorum ama o tarihte 3. Ayı bile bitirmiş oluyor
Bi arayıp teyit edin bence. Belki yanlış hesaplamislardir baya uzak tarih vermisler

Kızlar oğlum 18 şubat doğumlu, ikinci ay aşı gününü 23 mayısa verdi, ben mi yanlış hesaplıyorum bilmiyorum ama o tarihte 3. Ayı bile bitirmiş oluyor
Yok öyle yapamazlar, 2. Ayda yapılması lazım bence Nisan diyeceklerine mayıs demişlerdir orda yanlışlık olmuş..Siz bir arayın bence

Ben her altına baktığımda istisnasız ikisi de oluyor nadiren sadece küçük oluyor, hatta bu durumdan kaygı ediyorum günde 6-7 defa kaka artı sıvı çişi var ve bende pişik olur korkusuyla 2-3 saate bir değiştiriyorum artık beslenme rutinine eklendi. Alt değiş besle uyut şeklinde yapıyoruz
Bende de böyle kala sadece 2 günde bir oluyor

Lohusalık beni aile işlerinden daha az yordu gerçekten 😔 annem havadan nem kapan biri ilk günler gelmişti eşimle aralarında bisiler oldu küstü çekti gitti kayınvalidem geldi ara ara geldi gitti 1 haftadır oda hasta çoğu şeyde tektim. Eşim bu süreçte hep surat yaptı o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi çocuk olmasa basımi alıp gidesim var . Arkadaşlarım lohusa tek kalmaz diyince hüzün çöküyor beni 😔😔 Bazen anneligimi bile sorguluyorum sanki benim değil de başkasının emzirme ve alt değiştirme ile hükümlü gibiyim başlarda sevgimi bile veremiyordum başkasının çocuğu gibiydi 😶 içimi dökmek istedim biraz 😔
Allahim bu eşlerin anlayışsız hep aynılarını benimde başımdan geçti üzülme geçecek diye ümit edrlim

Anne düşünün alıyor galiba tek benimkide tek meme emerken öyleydi mamaya geçince degisti

Bir uyandim her yerim tutulmuş özellikle sırtım boynum.donmuyir çok fenayım gece bir sürü camasir yikamistim sabah bir baktım.benim adam hepsini camasirliga aşmış dedim ne oluyor demekki başbasa kalmak.lazimmis benim halimi görüyor kosyirmami iki.cocuk.yemek.is bide benim ufaklık iyice yapıştı bana mama yiyor memeye yapışıyor sürekli.ahliuor gazdan galiba biraz beni düşünmeye başladı herkes.gidince evine sakinledi o.kopek.adam melek.oldu

Yüzünde yeni doğan akneleri vardı, sonra isilik gibi oldu derken tüm yüzü özellikle yanakları egzama oldu. Krem sürmeyince kanıyorlardı biraz biraz. Sonra kaşlar göz altları burun kenarları kulak kepçeleri ve arkalarında kabuklanma oldu, kafada konak oldu. Sürekli nemlendiriyorum.
10 15 gün önce ciddi gaz problemi başladı. Doktorumuzun önerisiyle probiyotik ve başka bir damla kullanmaya başladık. Ama son 4 5 gündür kendi kendine kaka yapamıyor sürekli çığlık çığlığa ağlıyor. Son kontrolde doktorumuz fitil vermişti her sabah akşam fitil atmaya başladık. Bu süreçte sürekli ıkınıyor ve ne yese defalarca kusuyor. Ne uyku ne beslenme ne tuvalete düzeni var. Umblikal hernisi oluştu 1 2 cm kadar. Sürekli masaj yapıyorum, banyolar, sıcak su torbaları kar etmiyor. Günde 5 6 sefer kaka yapan çocukta tık yok. Bugün yine doktoruna götürdük. Mide şurubu ve lavman verdi. Buji dilatasyon ile anal sfinktere müdahale kararı aldık birkaç gün daha bekleyip.
Bir de gaz, kusma, egzama, kaka problemi olunca süt protein alerjisi olabilir diye özel bir mama söyledi ona başladık. Ben zaten tahmin edip bir süredir süt ve türevlerinin diyetine başlamıştım.
Zor bir süreç büyükler bile kaka yapamamaya dayanamıyor :KK43:
Ben yumurta ve kuruyemiş de yemiyorum şu an.Ama sizin ki kadar ileri boyutda değildi alerjimiz.Bazıları dana etini bile yemiyor çapraz ilişkiden sebep.İçin de süt ve süt ürünleri olan hamur işlerini de diyete dahil edenler var.Bnm düzeldi alerjik durum ama tam olarak düzeldi dşyemem maleseff.Popo da yüne az biraz pişiklik oluyor maleseff.Allah tez zaman da şifa versin bebeğinize

Ben yumurta ve kuruyemiş de yemiyorum şu an.Ama sizin ki kadar ileri boyutda değildi alerjimiz.Bazıları dana etini bile yemiyor çapraz ilişkiden sebep.İçin de süt ve süt ürünleri olan hamur işlerini de diyete dahil edenler var.Bnm düzeldi alerjik durum ama tam olarak düzeldi dşyemem maleseff.Popo da yüne az biraz pişiklik oluyor maleseff.Allah tez zaman da şifa

Kayınvalidem (ki kendisinin annemden fazla iyiliği dokunmuştur bu süreçte Allah razı olsun) ilk defa biberonla mama verdiğinde ben de çok kötü hissetmiştim. Bana iyilik olsun diye yapmıştı ama lohusalık psikolojisi işte 🫠 senin bedeninde büyüdü ve ne olursa olsun her zaman seni istiycek ağlarken bile anne diye ağlıycak ❤️
Çok saol canım moral verdin 🥲🥰

Ben yumurta ve kuruyemiş de yemiyorum şu an.Ama sizin ki kadar ileri boyutda değildi alerjimiz.Bazıları dana etini bile yemiyor çapraz ilişkiden sebep.İçin de süt ve süt ürünleri olan hamur işlerini de diyete dahil edenler var.Bnm düzeldi alerjik durum ama tam olarak düzeldi dşyemem maleseff.Popo da yüne az biraz pişiklik oluyor maleseff.Allah tez zaman da şifa versin bebeğinize
çok teşekkür ederim. Katı bir eliminasyon diyeti mi yapmalıyım hiç bilemedim. İnşallah geçer🙏🏻

X