2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Anne sütü mama olayı çok abartılıyo artık bunu idrak etmem 35 günümü aldı ama hastanede geçirdiğimiz 10 gün bunu öğretti bana ebe hemşireler mamaya kesinlikle öcü gözüyle bakıyo sürekli müdahale ediyorlar mama mı aaa olmaz emzir mama verirsen tabi ki sütün gelmez diye doktorlar ise mama takviye etmek istiyo biz evdeki büyüklerden sıkılıyoruz ama eğitimi alanların görüşü bile farklılaşıyo ki bi çoğu da anne ben anladım ki evladı için her şeyin en iyisini anne bilip anne karar veriyo bi yere kadar sonuçta bu bebekler dünyada hiç kimseyi tanımıyoken daha doğum anında anneyle yanak yanağa geldiğinde susmadı mı anne kokusunu hatırlamadı mı her annenin evladıyla iletişimi çok özel o yüzden bu konuda en doğru kararı bebişiyle sürekli vakit geçiren anne verecektir kaldı ki sürekli emen bi bebeğin kilo alımı yetersiz olsa da beslenememesi imkansız benim bebeğim ilk 15 gün kilo vermeye devam etti sürekli emzirdim sarılık hiç olmadı ama kilo vermeye de devam etti beslenemese sarılık da olur diye düşünüyorum genele de bakınca anne sütü alan bebekler daha zayıf mama alan bebekler biraz daha tombalak oluyo ama hepsi maşallah sağlıklı o yüzden bi daha asla geri grlmicek günleri süt mü mama mı diye ağlayarak heba etmeyelim bi daha anne olabiliriz belki ama şu an ki bebeğimiz bi daha asla bu günlerini yaşamayacak. Biz anneler çok güçlüyüz unutmayın

doktorumuz çok uyuması için bile o açtır şekeri düşüyordur uyumuyordur bayılıyodur dedi günlerce evde kendimi yedim ağladım uyuyo diye bayram edeceğim yerde çocuğu sürekli dürttüm bu süreç yeterince zorken hepimize ekstra travmalar eklendi ne yazık ki Allah hepimizi halden anlayan destek olan insanlarla karşılaştırsın

merhaba değerler tahmin ediyorum sorunsuz gelmiştir sadce anne sütü ile beslenmede bebeklerin kg alımı olmuyor ya da çok yavaş oluyor ama hem mama verip hem red yaşamamanız çok güzel biz de istedikleri kadar kg alamıyoruz sadece meme veriyorum bakalım mama da vermeye başlayacağım bu gidişle ama sadece anne sütü verin denmesi külliyen yalan oldu çünkü kilo almıyırlar

Canım kaka içerisindeki tanecikler bebeğin yağlı süt aldığını gösterir diye hatırlıyorum eski bilgilerimden. Acaba bebeğin hep ön süt alıyor yağlı kısma ulaşamıyor olabilir mi? Mama vermeye devam ediyor musun? Eğer mama veriyorsan zaten bu tezim çürümüş olur
Birde benim aklıma gelen alerji durumu kızlarımda vardı sadece sulu kaka yaparlardı. Başka alerjiyi düşündürecek bir belirti var mı?

Kızlar isilik için bebişin yüzüne bir şey sürülüyor mu ya da nemlemdirmek için falan. Emmekten çenesi hep isilik
Kedi sütünüzü sürebilirsiniz bebeğinize masaj yaparak özellikle isiliğe iyi geliyor. Sütünüzü gözü hariç her yerine kullanabilirsiniz

Kızlar size bu şey soracağım
Benim kanamam bitti abdest de aldım evde IPL cihazım var sizce onu kullanmaya başlayabilir miyim
Emzirirken onu kullanmak Sknti mi
Bende yeni aldım ıpl kullanma talimatlarında emzirenler içinde kullanmamalı yazılmış. Ama nette araştırınca hiçbir sıkıntı vermeyeceği yazıyor muallakta kaldım bende

En son 5. Gün kontrolünde 100 gram vermişti doktor normal dedi mama ile ilgili bir şey söylemedi bi böyle gideyim kontrole kadar
biz de 5. gün kontrokde 100 gram verince olay çıktı iyi bir çocuk doktoru bulmam şart hemen mama konuşuldu sağma makinesine başla dendi ve sodyum testi istendi ama ben hiçbirini yapmadım( sürekli emiyor ne zaman sağayım mama verirsem de red yaşarım belki

Ben bazen kucaklarken kafası kaçıveriyo geriye destekleyemiyorum çok korkuyorum ileriye dönük sıkıntı yaratır mı bu durum

Kaç kilo almış ben de sadece anne sütü veriyorum çok korkuyorum bu durumdan

Canım bnm de bebeğim kilo kaybetti 5.gun kan testi verdik sodyumu çok yüksek çıktı zaten çiş günde 1 turuncu yapıyordu kaka ilk kakasindsn başka yapmadı Dr beslenenemis susuz kalmış dedi sarılığı az ama böyle giderse ilerler dedi ve yoğun bakımda kaldi 4 gün anca kendine geldi, sarılığı ise 40 gün sürdü şu an çok az göz kenarlarında kaldı bnce sodyum testi yaptır gerekirse mama ver yoğun bakımda vermislsr zaten sütüm yetmeyince

Ben önce mememi veriyorum iyice bitene açlık ağlaması yapana kadar sonra biberonla veriyorum, ama kaşık biberon da kullanabilirsiniz, veya enjektör

Son düzenleme:
Mama verip uyuyunca da bayılıyodur dendi. E ne yapalım biz o kadar çıkmaza sokuyolar ki insanı

Mama veriyorum her öğün evet benim de aklıma alerji geldi ama bilemiyorum. Doktora götürcem bakalım

Mama verip uyuyunca da bayılıyodur dendi. E ne yapalım biz o kadar çıkmaza sokuyolar ki insanı
M morumsuinci ya bence şu anda açlıktan şeker düşüp de bayılacak zamanda değiller yıkarlar ortalığı o ilk günler için geçerli değil miydi sadece? Benim deneyimim gözlemim şöyle çocuk memede doyuyorsa sakinleşip ya uyuyor ya da memeyi bırakıyor doyunca, sancısı varsa bırakmıyor tabi devam ediyor emmeye. eğer süt yetmiyorsa zaten ortalığı yıkıyor o zaman takviye gerekiyor.Bazen doysa da kilo alımı az oluyor o da sütün besleyiciliği ile alakalı sanırım..Kilo takibine göre karar veriyor doktorlar.Ama her doktor da doğru yönlendirmiyor maalesef…İlk bebeğimde bunun bedelini fazlasıyla ödedim ben

Mama veren annisler bir sorum olacak 90ccye ne zaman çıktınız ? Ben sağıp anne sutude veriyorum mamada veriyorum bir öğün mama bir öğün anne sutu olacak sekilde ayarlamaya çalışıyorum ama anne sutude 2 gogusten 60 en fazla 90 çıkıyor mamayıda 60 veriyorum 2 saate de kendi acıkıyor zaten kilo almasında sorun yok masallah duzenli kilo alıyor ama 60 az mı karar veremedim 90 a ciksak mi acaba yoksa 1. Ayın dolmasını mı beklesem

Yok ya daha tartmadan 200-250 grama kadar normal görcez dedi kilosuna bakarak yüzdelik hesapladı
100 görünce he iyi nasıl besliyorsan öyle devam et dedi sorun olmaz dedi
Ben çok zorlandığımda mama verdim gün içinde max 2 kere ama genelde 1 kere 60 cc o da memem acıyor artık bebek huysuz öyle
Comotomo biberon ile veriyorum yavaş akışlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…