2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kilosunun yüzde kaçını kaybetti o önemli ama
Biz de kaybettik kilo sarılık olmadık ama çok az vardo geçti kendi kendine

merhabalar bu sizin için değil inanın hep okuduklarım aynı anne sütü sadece olursa mama olmazsa kilo artımı çok az alıyor o zaman kimsenin memesi yetmiyor mu mama şart mı ben anlayamadım hiçbirşey
Valla bende bu meme sut işinden anlamadım ondan soruyorum ya hep sadece emzirenlere

Kızlar ben emziriyorum genelde her emzirme sonrası sağıyorum bi sonraki öğün emzirme sagdigimi verme yapıp bi de 45 den mama yapıp emdikçe artırıyorum o yüzden belli bi cc ayarım yok bazen sagamiyorum meme mama yapıyorum 45 60 da kaldığı da oluyor 120 ye çıktığı da oluyor doyunca benimki yüzünü buruşturup diliyle biberonu ittiriyor ordan anlıyorum doyduğunu zorlarsam ağzından fışkırtıyor

Sarılık sadece beslenmeyle ilgili değil maalesef benim ilk kızım da 15 günde yarım kilo kaybetti hatta yoğun bakıma alındı ama sarılık olmadı ikinci kızım sadece 80 gr kaybetti 3. Günden sonra direk kilo alımına başladı ama sarılık oldu dr zaten beslenmemek artırıyor ama açlıktan sarılık olmuyor dedi.
Bir de mama yiyen çocukların kilolu olduğu da artık çok eski bir görüş bence sadece sütle besleyen ama sütü gerçek anlamda yeterli olan 160 200 ml süt çıkaran annelerin bebişleri fosur fosur maşallah ha yürüyünce kiloyu dökülüyor sağlıklı bir kilo ama kilolu bebek görenin mama içiyor kesin çıkarımı çok yanlış ben de öyle sanıyordum ama etrafta gördükçe saçmalığını anladım çocuk iştahlıysa kusmuyor uyuyorsa alıyor yoksa alamıyor

Kilosunun yüzde kaçını kaybetti o önemli ama
Biz de kaybettik kilo sarılık olmadık ama çok az vardo geçti kendi kendine
biz kilosunun yüzde 15 ini kaybettik ama sarılık olmadık mememi emiyor kakasını yapıyor çişini yapıyır ancak idrarında turunculuk devam ediyor şimdi kilo takibi yapıyoruz mama da olmadı aksamları vereceğim

Ben hastaneden çıkarken sabah akşam 1 biberon mama verebilirsiniz diyerek taburcu ettiler tabi benim çok bilmiş yaşlılarım tam vermedi mamayı 60 vermek gerekirse bizimkiler 20 verdi çok sütüm yetiyormuş gibi, ah ah smdiki aklim olsa diyorum ama bazı şeyler de yasanmadan bilinmiyor

Yüzde 15 fazla diye biliyorum %10 bile fazla dedi sanki bi takip etsen iyi olur

İki saatte alıyorsa 60 iyi aslında az değil. Tabi ağlama krizine giriyorsa artırırsın yoksa zorlama derim canım. Bi haftadır 100 içtiği de oluyor ama 2 saate değil kesinlikle 100 içerse 3 4 saat içmiyor ya da uzun süre içmediyse miktarı daha çok veriyorum

Aynen benim de gözlemim bu her öğün aynı miktarı yiyecek diye birşey yok ya çocuk ayarlıyor zaten

biz de de ver mama diye ısrar ediyorlar ben inatla vermiyorum hata mı acaba canım

Yüzde 15 fazla diye biliyorum %10 bile fazla dedi sanki bi takip etsen iyi olur
ya tamam da ben bir köyde doğursaydım her hafta nerde kilo kontrolü yapacaktım filistinde afrikada vs oralarda öyle seyler yok tüm bebekler hastanelik mi oluyor inan kafamda oturtamıyorım içim sıkıldı ve çok üzülüyorum

Bizdee, sıkıntısız gecer inşallah. Benim diğerlerinde ateş olmamıştı. İnşallah bunda da olmaz

Benim ilk kızımda ateş yapmayacak aşılar bile ateş yapmıştı kabus gibi bir bebekti sjdjsjdj

Bu kızı bilemiyorum ama, 10 gündür bayağı hasta ama ateş vs çıkmadı daha dirayetli sağlam bir bebek muhtemelen aşıdan sonra görürüz. Calpol ver getirmeden dedi hemşire de, gerek görmüyorum şimdilik. Çıkarsa veririm zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…