2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar komple bebeğe kendi bakan var mı? Yanında Kv veya anne olmayan tamamen yalnız olan? Eş desek sabah işe gidiyor gece tamamen bakamıyor aralarda gaz çıkarma vs dışında şöyle bırakayım tamamen geçip uyuyayım diyemiyorum
Ben ikizlere tek bakıyorum

Kızlar göz rengi ne zaman oturur ya renkli olacak var mı aranızda 🤭 bizim eşimizle ikimizin yeşil gözlerimiz bebekte şuan mavi var ama yenidoğan her bebek mavi diyorlar ne zaman belli olacak acaba

Benim bebek gibi bebeği uzun süre kakasını yapmayan arkadaşlar vardı. Ben 1 haftadır süt ürünlerini kestim denemek için ve 3 gündür kakasını yapıyor. Pazartesi doktorumuza soracağız durumu. Denemek isterseniz haberiniz olsun süt alerjisi kabızlık yapıyormuş bu şekilde.

Eğer yapılarıı böyle olcaksa şikayet etmem 😅 ama şu an acaba bir şeyi var mı diye dertlenmekten yoruldum sürekli göz hareketlerini takip edip anlamlar çıkarıp daha çok kendimi paralıyorum o yüzden tamamen 40 ına odaklandım yenidoğanlıktan çıksın diye bekliyorum
Evet ben de. İnşallah hızlıca geçer 40 ı çıkar benimkinin daha var. 😀

Bizimki memede çok kalmak istiyor gündüz özellikle
Gece daha az kalıyor
Gündüz de bazen emzirmkten yıldığımda emzirdikten sonra mama yapıyorum 30 ml içiyor bayılır gibi uyuyor
30 ml içince ben de memede doyduğunu düşünüyorum
Yetmiyor mu acaba sütüm kafam karışık😐
Benimki 45 dk yarım saat emiyor bugün yapışıktık resmen. Süt hiç gelmemeye başlayınca kıyameti koparıyor hemen mama veriyorum. Çok memede kalması doyduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki 😔

Merhabalarrr herkese, 27 şubatta normal doğumla Barkın kuşumu kucağıma aldım benn 🤗 Burdaki herkes bebeklerini büyüttü neredeyse ben son iki günle şubat annesi oldum darısı bana artık 🙏🏻 Çok şükür kolay bir normal doğum oldu 😌 Hepimiz sağlıkla büyütelim bebeklerimizi 🥰
B Buffalosos
27/02/2024 39+2de 3250gr doğdu Barkın tabloya ekleyebilirsin 😘😘

Bizimki memede çok kalmak istiyor gündüz özellikle
Gece daha az kalıyor
Gündüz de bazen emzirmkten yıldığımda emzirdikten sonra mama yapıyorum 30 ml içiyor bayılır gibi uyuyor
30 ml içince ben de memede doyduğunu düşünüyorum
Yetmiyor mu acaba sütüm kafam karışık😐
Aç olan bebek çığlık çığlığa ağlar diye düşünüyorum. Birde ilk aylarda doyduklarını anlamadıkları için fazla fazla emip kusuyorlar. Sizin durumu bilmiyorum ama belkide kokunu hissetmek istiyordur o yüzden uzun kalıyordur ya da memeni emzik niyetine kullanıyor olabilir 😁

İlk muanede elle baktı öyle anladi . Evet bizimde baya zibina bulaşan kan ve sarı sıvı vardı gösterdim doktora temizleme kiti verdi onu kullandım . Doktor Yazınca haber veririm tabi canimm 🌸
İlk muanede bana öyle bir şey demedi inş senin de önemli bir şey değildir
Biz yarın banyo yapcaz iyice kurula göbeği dedi 😀

Benimki 45 dk yarım saat emiyor bugün yapışıktık resmen. Süt hiç gelmemeye başlayınca kıyameti koparıyor hemen mama veriyorum. Çok memede kalması doyduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki 😔
Yani mamayı mı arttırayım
Ben yarın sağıma da başlamayı düşünüyorum sağ göğsüm daha az hissediyorum
Ya da kontrolde kilo almış mı diye mi beklesem

Aç olan bebek çığlık çığlığa ağlar diye düşünüyorum. Birde ilk aylarda doyduklarını anlamadıkları için fazla fazla emip kusuyorlar. Sizin durumu bilmiyorum ama belkide kokunu hissetmek istiyordur o yüzden uzun kalıyordur ya da memeni emzik niyetine kullanıyor olabilir 😁
Evet memeden süt geliyor mesela süt gelmezse de ağlar de mi 😐 bazen emzik verip kucağımda pış pışlıyorum ya da elektrikli anakucağına koyuyorum uyuyor 🤔 hıçkırıyor artık anlıyorum doyduğunu ama yine aranıyor
Bazen mama veriyorum o yüzden işte

Öyle düşünme canım yine karnını doyuran sensin. Süt konusunda etrafımızdaki insanlar stres kaynağı gerçekten. Tek derdin mama vermek olsun boşver sağlığı yerinde olsun yeter ki, karnı bir şekilde doyar. Rabbim evlatlarımızın sağlığı ile sınamasın en zoru bu. Perşembe günü kızımın tahlilleri var içim içimi yiyor valla kötü sonuçlanacak diye.
Insallah hayırlı haberler alırız kuzum. Rabbim korkuttuguna uğratmasin❤️🤲🤲

X