2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ne güzel, şubat ayı geldi geçti. Çoğunuzun kucakları doldu. Çok şanslısınız hanımlar olur da geceleri uykusuzluktan dayanamayacak gibi olursanız ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlayın olur mu? Ne güzel girdim gruba ve dünya tatlısı bir bebek gördüm. Hepsi sağlıkla büyüsün hepinizi tebrik ederim. Allah acılarını hiçbir zaman göstermesin bebelerinizin ayağı taşa değmesin vatana millete hayırlı evlat olsunlar iyi ki varlar iyi ki var olsunlar. Maşallah eminim hepsi birbirinden güzeldir. Gözlerinden öpüyorum miniklerin..

Başlarda bizimkide zor uyanirdi. 45 50 dk sürerdi 20 cc mamayi vermek. Beslenme sırasında alt pijama varsa çorap cikartin ayak bacakla oynayin ıslak mendille az az bacaklarına sürün gene uyanmasam üst tarafını kollarını soyun. Varsa şapkası cikartin. Burnunu sikin uzun süreli değil ama. Bebekler burunlarından nefes alır rahatsız olurlar. Gene uyanmazsa ıslak mendil pamuk ile yüze boyna uyarı verin. Sarılık varsa beslenmesinin önemini bilirsiniz ve herseye rağmen gene uyanıp beslenme olmazsa bacaklarını yada ayagina cimdik atın canı yansın. Kulağa korkutucu gelebilir ama beslenmesi çok çok önemli.
Evet öyle yapıyoruz bi şekilde uyandırıyoruz. 11 günlüğüz. Ne zaman geçti sizinki?

Aynen öyle gelip 2 dk sevip gidiyorlar onda da beni strese sokuyorlsr küsüp gitti herkes beni haksız buluyor ben de bunu anlamıyorum. Yoğun bakımlar 0-60 günlük bebek dolu diye bir doktor video çekmiş bile bile nasıl öptüreyim bebeğe gram faydası yok. Stresten gerilimden sütüm azaldı bu bile sadece benim derdim oluyor
Ay küsüp gitsinler ya bırak boşver iyi yapmışsın çokta doğru yetişkinlere birşey yapmayan hastalıklar yenidoğan ve bebekleri yoğun bakımlık yapabiliyor malesef. O yüzden küsen küssün kimseyi takmıyorum onlar yüzünden sütümü de etkileyemem sende hiç stres olma bebeğin için en doğrusunu yapıyorsun önemli olan da bu zaten

Kızlar komple bebeğe kendi bakan var mı? Yanında Kv veya anne olmayan tamamen yalnız olan? Eş desek sabah işe gidiyor gece tamamen bakamıyor aralarda gaz çıkarma vs dışında şöyle bırakayım tamamen geçip uyuyayım diyemiyorum

Kızlar komple bebeğe kendi bakan var mı? Yanında Kv veya anne olmayan tamamen yalnız olan? Eş desek sabah işe gidiyor gece tamamen bakamıyor aralarda gaz çıkarma vs dışında şöyle bırakayım tamamen geçip uyuyayım diyemiyorum
15 günden sonra annemi evine gönderdim o zamandan beri yalnız bakıyorum. Arada bir kaç günlüğüne kv gidip geldi bayadir yalnızım

Ne güzel, şubat ayı geldi geçti. Çoğunuzun kucakları doldu. Çok şanslısınız hanımlar olur da geceleri uykusuzluktan dayanamayacak gibi olursanız ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlayın olur mu? Ne güzel girdim gruba ve dünya tatlısı bir bebek gördüm. Hepsi sağlıkla büyüsün hepinizi tebrik ederim. Allah acılarını hiçbir zaman göstermesin bebelerinizin ayağı taşa değmesin vatana millete hayırlı evlat olsunlar iyi ki varlar iyi ki var olsunlar. Maşallah eminim hepsi birbirinden güzeldir. Gözlerinden öpüyorum miniklerin..
Amin inşallah canım🙏🏼 sağol güzel dileklerin için 🌺 Rabbim istediğin zaman sana sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin inşallah 🙏🏼🌺

Yaa benimki de böyle kendisi asılıp asılıp sündürdü şimdi de büyük geliyor midesi bulanıyor. Öyle olunca meme değiştiriyorum başka çözüm bulamadım
Of evet gerçekten asıla asıla böyle oldu ama çok garip bi yumuşaklık var yani yapısal da bi şey sanırım ki benim ucum yok diyr ne savaş verdik geçen hafta. Şimdi o asıldıkça ben de memeye elimle asılıyorum geri gelsin biraz diye

Ben 🙋🏻‍♀️hatta gece eşime sadece bi kere seslendim yoğun çalışıyor zaten diye kıyamadım

Güzel dileklerin için teşekkür ederiz . Transferin sonucu olumlu gelmiştir inşallah

Evet öyle yapıyoruz bi şekilde uyandırıyoruz. 11 günlüğüz. Ne zaman geçti sizinki?
Premature olduğu için ekstra uykuya meyili vardi. Bi 20 gun felan uyandırma yaptık 2 saatte bir. Sarılık gidince ciyak ciyak ağlamalar başladı. 35 günlüğe kadar 2 saati asla asmadim beslenmede. Uyusana uyandirdim. Sonraları uzun süre uyuması olmadı ama meme istediğinde verdim aciktiginda süt ile doymuyo zaten mama verdim. Yani geçecek ama bir günde bi anda değişim olmaz günden güne degisicek. Siz ilk ay doktorun belirlediği saat aralığında beslenmesine özen gösterin. Cok zorluyo biliyorum saat tutmak bebeği uyandırmak onun uyuduğu zaman diliminde sizin uyuyup yeniden beslenme rutini için uyanmanız. Evet zor ama geçecek acıkma sinyallerini takip ederek ilerleyeceksiniz. Yoluna girecek az daha dayanın. İlk 1 ay önemli sonra biraz daha rahatlayacaksiniz

Kızlar bebeğimi çok zor uyandırıyorum 😕 korkuyorum artık. Uykusu açılmadan beslenmiyor. Bıraksam 4 saat uyuyacak. 2 saatte bir uyandırmaya çalışıyorum. Uyanmıyor. Böyle olan var mı lütfen yazın çok üzülüyorum 😕😕😕
Biz böyleyiz sarılığımız hiç olmadı 17 günlük olduk çok uzun süre uyuyo gündüz bi şekilde 2 saati sağladım ama geceleri hiç olmadı 10 günlükken doktorumuz uyumuyordur şekeri düşüyodur dedi ama doğum kilomuzu da yakalamıştık epey ağladım o günlerde aç kalıyo diye mamaya başladım hala mama destekli gidiyorum hala çok uyuyo akşam 5 6 gibi bu duruma takma saatlerim gelip yine ağlıyorum neden böyle diye

Premature olduğu için ekstra uykuya meyili vardi. Bi 20 gun felan uyandırma yaptık 2 saatte bir. Sarılık gidince ciyak ciyak ağlamalar başladı. 35 günlüğe kadar 2 saati asla asmadim beslenmede. Uyusana uyandirdim. Sonraları uzun süre uyuması olmadı ama meme istediğinde verdim aciktiginda süt ile doymuyo zaten mama verdim. Yani geçecek ama bir günde bi anda değişim olmaz günden güne degisicek. Siz ilk ay doktorun belirlediği saat aralığında beslenmesine özen gösterin. Cok zorluyo biliyorum saat tutmak bebeği uyandırmak onun uyuduğu zaman diliminde sizin uyuyup yeniden beslenme rutini için uyanmanız. Evet zor ama geçecek acıkma sinyallerini takip ederek ilerleyeceksiniz. Yoluna girecek az daha dayanın. İlk 1 ay önemli sonra biraz daha rahatlayacaksiniz
İnşallah teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Biz böyleyiz sarılığımız hiç olmadı 17 günlük olduk çok uzun süre uyuyo gündüz bi şekilde 2 saati sağladım ama geceleri hiç olmadı 10 günlükken doktorumuz uyumuyordur şekeri düşüyodur dedi ama doğum kilomuzu da yakalamıştık epey ağladım o günlerde aç kalıyo diye mamaya başladım hala mama destekli gidiyorum hala çok uyuyo akşam 5 6 gibi bu duruma takma saatlerim gelip yine ağlıyorum neden böyle diye
Ben de 2- 2,5 saatte bir uyandırmaya çalışıyorum.. bakalım sabredeceğiz inşallah. Düzelir

X