2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Her beslenmeden sonra gaz çıkarma yapıyor musun onu yaparken de uyanıyor ayılıyor bizimki bir de her akşam mı yıkayalım 🥰
Gece uykusundan kaldırıp yapmıyorum açıkçası. Uyanıksa yapıyorum biogai gaz damlası kullanıyorum her aksam. O da rahatlatıyor. Her uyanmada, memeden önce, önce omzuma yaslayıp üst gazı varsa onu çıkartıyorum. 2-3 dk bekliyorum. Sonra alt gazı çıkartıyorum. Beslemeden önce karnına masaj yapıyorum yağla. Alt değiştirmede huysuzluğu yoksa topuklarına yağla masaj yapıyorum. (Bu da gaz için birebir) bende durum bu 😄 beslenme aralıkları yenidoğanda daha sık. Besleme öncesinde de gaz çıkarma yaparsanız aslında alt gazla çok uğraşmazsanız. Çok gazlı bebeklerde karnına masaj yaparken yukarıdan fön makinesi tutan, bu şekilde de çok rahatlayan bebekler var. Malum hem sesi , hem sıcaklığı iyi geliyor bebişlere. Ama ben böyle yaptığımdan beri hiç gerek duymadım açıkçası. Banyo da bence ya günlük ya da bir gün arayla en iyisi. Ama asıl önemli olan bence aynı saatte yıkamak. Düzeni oluşuyor bebişin.. tabi benim gözlemlerim bunlar gene sizler bilirsiniz kızlar ☺️

Ben de 2- 2,5 saatte bir uyandırmaya çalışıyorum.. bakalım sabredeceğiz inşallah. Düzelir
Eğer yapılarıı böyle olcaksa şikayet etmem 😅 ama şu an acaba bir şeyi var mı diye dertlenmekten yoruldum sürekli göz hareketlerini takip edip anlamlar çıkarıp daha çok kendimi paralıyorum o yüzden tamamen 40 ına odaklandım yenidoğanlıktan çıksın diye bekliyorum

Kızlar fotoda işaretlediğim uygulamadaki işaretlediğim ses ile kızım baya sakinleşti çok faydasını gördüm belki sizlere de faydası olur bir deneyin bence.

Eklentiler

• F21D6312-73AD-49A9-93FE-DA2858FB4231.jpeg
    F21D6312-73AD-49A9-93FE-DA2858FB4231.jpeg
    149,9 KB · Görüntüleme: 50
Kızlar sadece anne sütü verenler kaç günlükler ve kaç dk emiyor bebekleriniz? Benimki 12 günlük 1.5 bazen 2 saatte bir 20-25dk arası emiyor az mı emme süresi :KK43:

Kızlar sadece anne sütü verenler kaç günlükler ve kaç dk emiyor bebekleriniz? Benimki 12 günlük 1.5 bazen 2 saatte bir 20-25dk arası emiyor az mı emme süresi :KK43:
31 günlük ortalama 10-15 dk emiyor bazen 7-8 dk emiyor. Az önce 17 dk emdi mesela. İnstada takip ettiğim doktor 5 dk ile 40 dk arasında emmelerinin normal olduğunu söylüyor.

Benim de 15-20 dk öyle emiyor sonra uyuyor tam yerine koyuyorum 5dk sonra uyanıp bir daha aranıyor emiyor

Gümüş nitrat mi demişti doktorun . İlk doktoru muanede göbek bağı düşünce getirin yakalım demişti . Başka doktora gidince gerek yok dedi yakmaya bende anlamadım bu durumu
Bana muane olduğumuz doktor öyle bir şey demedi göbek bağı daha düşmemişti açıkçası
Arkadaşım kanama devam ederse dedi
Zıbına değmiş ya birkaç damla fotoğrafta var onun için dedi

Maddi olarak biraz toparlanmamız lazım. İnşallah bir kere olan yine olur. Mecbur bekleyeceğiz bu sırada çalışmayı düşünüyorum. Kafam dağılır en azından.
En doğru zamanda mucizesiyle gelsin inşallah bol bol dualarımdasın 🙏🏻 güzel haberi gelip vereceğin günü bekliyoruz canım ❤️🙏🏻

Bizimki memede çok kalmak istiyor gündüz özellikle
Gece daha az kalıyor
Gündüz de bazen emzirmkten yıldığımda emzirdikten sonra mama yapıyorum 30 ml içiyor bayılır gibi uyuyor
30 ml içince ben de memede doyduğunu düşünüyorum
Yetmiyor mu acaba sütüm kafam karışık😐

X