2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar 2.5 aylık annelikten bildiriyorum, hepsi geçiyor 🥹Özellikle de o ruh hali. Bir zaman sonra çocuk size, siz çocuğa alışıyorsunuz. Ev de tekrardan düzene oturuyor merak etmeyin. Bir de ben bir hata yaptım, siz yapmayın. Aman ayıp olmasın, aman yanlış anlamasın diye susmayın. Özellikle ellerini yıkamadan gelenlere, uyuyan bebeği sevmek isteyenlere, kalabalığa bebeği sokmanızı isteyenlere… bırakın bir sen mi çocuk büyütüyorsun desinler. Ben yaptım bir salaklık. Bir hastalık kaptık geçmiyor da öksürüğü minnoşumun… kimseyi dinlemeyin. Lohusalık adı altında kime ne diyecekseniz diyin 😄 yüz bulup devamını getirmesinler. Ona buna ayıp olur şeyiyle sustum. 10 dk çocuk sevdiler. Biz10 gündür hastalıkla uğraşıyoruz. Ne gecesi kaldı ne gündüzü çocuğun 🥺 ben yaptım, siz yapmayın hatırlatması olsun size 😄
Gece kaç saat uyuyor acaba su an 2.5 aylıkken 🥹🥹🥹🥹

Kızlar akşam üzerileri kötü hissediyorum. Ya bebeğin bi sıkıntısı varsa, sağlıklı mı acaba vs. Sorularından. 5 ten sonra 7 8 e kadar kötü hissediyorum. Böyle olan var mı?
Bende öyle hissediyorum.
Gündüz iyiyimde. Akşam..
Hele gece kabus gbi geliyor

Kızlar akşam üzerileri kötü hissediyorum. Ya bebeğin bi sıkıntısı varsa, sağlıklı mı acaba vs. Sorularından. 5 ten sonra 7 8 e kadar kötü hissediyorum. Böyle olan var mı?
Ay bu bende de var akşam 18’den sonra bana birşeyler oluyor noluyor bilmiyorum duvarlar üstüme üstüme geliyor içim bir daralıyor sebebini anlayamıyorum

Hem meme hem mama veren arkadaşlar emdikten hemen sonra mama veriyor musunuz yoksa biraz zaman geçmesini bekliyor musunuz? 🤔
hemen sonra veriyorum beyefendi yıkıyor zaten ortalığı. Bebek hareketleriyle belli eder bence. açsa tamamen doyurup beslenme faslını kapatmak mantıklı olur

Sallanan ana kucağı alıp memnun olan var mı bebeği uyuyamıyorum. Sallanmayı seviyor kucakta

Kızlar bebeği sütüyle doymayan var mı?bizim ilk ay kilo sorunumuz oldu sütümle doymadı mama verdim emzirdikten sonra yeterli kiloya ulaştı ama ilk günden beri sağlık ocağındaki ebe anne sütü ver mama verme diyip duruyor gerekirse eds yap diyor eds yaptım ama uğraşılcak gibi değil sağıyorumda sol gögsümdeki sütüm azaldı sağ ile daha çok süt emiyor buna rağmen sürekli sağ diyor sağlık ocağı ama çocuk doymuyor ağlıyor emzirsem de
Önemli olan beslenmesi. Mama veriyorum diye memeden kesmeyin yeter.

Porodica Porodica
Benimki de doymuyor hele sağ iyice az onu emmek istemiyor. Sağlık ocağındaki mama verme diyor. Ekmek yiyince kilo alınır tabi diyor. Mamayı ekmekle bir tutuyor. Şimdi sağı çoğaltmaya çalışıyorum. Sağmaları fazlalaştırdı.
Ya ne alaka ekmek. Ben aile hekimliği yapıyorum, mamaya kendim başladım 3. gün. Yenidoğan yoğun bakım uzmanı da artır mamayı korkma önemli olan beslenmesi dedi. Adam bu işin uzmanı. Uzmanın da uzmanı yani. Herkes ne çok biliyor arkadaş.

Benim annemde de kayınvalidemde de sıkıntı yok ikisinden de razı olsun ama kayınvalidem çarşıya pazara gidiyo geliyo eve gelip elleri yıkamıyo deli oluyorum ilk 10 gün geldi gitti şimdi kırkına gelecek bi yine ellere sinir olcam eltim uzaktan geldi üstünü değiştirmeden bebeği görmek istemedi bile bi de kayınvalideme bak eşime diyorum yeğenim o yüzden hep hasta geziyo bak ben çok sağlıklıyım diyo gel de gelirme 🤦🏼‍♀️

Akşama doğru sütünüzün azaldığını hissediyor musunuz siz de? Yoksa ayni mi günün her saati
Akşama doğru değil de gece çok emerse sanki az gibi geliyor sabah yine artmış oluyor, uyku ve psikoloji en çok etkiliyor beni…uykumuzu biraz alabilsek herşey daha güzel olacak.Ama bence azalmıyordur sonuçta doyup uyuyorlar 🙏🏻

Ya yeni sıkıntı kilidi açıldı: Meme ucumun boğazına değip mide bulandırması. Yani bi bu eksikti grrçekten mememin ucu lastik gibi uzuyor zavallımın boğazına değiyor bu defa öğürüp kusacak oluyor bu sorunu yaşayan var mı arkadaşlar çözüm bulabildiniz mi

Eklentiler

• IMG_7432.png
    IMG_7432.png
    189,4 KB · Görüntüleme: 61
Porodica Porodica

Ya ne alaka ekmek. Ben aile hekimliği yapıyorum, mamaya kendim başladım 3. gün. Yenidoğan yoğun bakım uzmanı da artır mamayı korkma önemli olan beslenmesi dedi. Adam bu işin uzmanı. Uzmanın da uzmanı yani. Herkes ne çok biliyor arkadaş.
Aynen öyle insanın moralini bozmaktan başka bişy değil bunu diyen hemşire hiç gitmek istemiyorum sağlık ocağına 1 saat bunları konuşuyor

Kızlar ya bebeği aşırı koruduğum düşünülüyor kimseyi dinlemiyormuşum. Bebeği öpünce laf ettim diye kv küstü eli yüzü öpülmez diye ben mi abartıyorum anlamıyorum kv benden daha lohusa deli olcam.
Aynı bende böyleyim. Abartmıyorsun olması gereken bu. Zamanında kendileri bebeklerini bu kadar düşünüp dikkat etmedikleri için garipsiyorlar ama umurumda değil isteyen alınabilir kırılabilir. Bebeğim hastalık kapsa kimsenin değil benim ve bebeğimin canı yanacak o yüzden sen aynı böyle dikkat etmeye devam et isteyen istediğini düşünsün. El kadar bebek öpülür müymüş ya onlar bebek hasreti giderecek diye bebeğim hastalık mı kapsın. Valla eşim ve ben dışında bebeği hiç kimse öpmedi bizde ensesinden, kafasından, boynundan öpüyoruz sadece👍🏼

Benimki de doymuyor hele sağ iyice az onu emmek istemiyor. Sağlık ocağındaki mama verme diyor. Ekmek yiyince kilo alınır tabi diyor. Mamayı ekmekle bir tutuyor. Şimdi sağı çoğaltmaya çalışıyorum. Sağmaları fazlalaştırdı.
Bu boş konuşanları dinleyipte süte odaklanıp psikolojini bozma bunlar insanın olan sütünü de azaltır. Nasıl ki vajinal doğum yapan kadın sezaryen doğum yapan kadından daha çok anne değilse, anne sütü ile besleyen kadın da mama veren kadından daha çok anne değil. Karnı doyuyor mu doyuyor aç kalmasın önemli olanda bu zaten. Ekmekle mama bir mi yani onun okuduğu mektebin ben 😁 sıkma canını ver mamayı doysun, sütün de olursa verirsin olmazsa yapacak birşey yok hepimiz harika anneleriz 🌺💪🏻

Kızlar bugün hiç giremedim mesajları okuyamadım 1 aylık hazırlığı yaptım sizede foto atıyorum 🙏🏻🤲🏻🧿🩵👶🏻❤️
Ellerine sağlık hem bebiş için 😍 hem pasta için, çok güzel olmuş. Rabbim bahtını ömrünü güzel eylesin yüzünden gülücük, kalbinden merhamet eksik olmasın 🤲🤲

X