2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
QUOTE="olinaoz, post: 76818779, member: 1121345"]
Biz de tam tersi gece uyanığız sabah 9.30 gibi uykuya dalıyoeuz akşama kadar sakiniz.Gece ve gündüzü karıştırıyor galiba ama tükenmiş durumdayım
[/QUOTE]
Bizde daha çok gece ayaktayız

Gündüz 9:40 dan beri uyanık atak değilse ne bu
Gazdan sanırım biz de gece gündüz zor uyuyoruz artık
Benimkide o saatten beri uyanık yeni dalmak üzere, çok gazı var o yüzden uyuyamıyor diye tahmin ediyorum ama eğer çok huzursuz değilse uyanık durması önemli olmaz herhalde
gece de zor dalıyor mu? 13. gün bebeğimin bütün huyu değişti sancı çektiğini düşünüyorum ben de, çok huzursuz değil şimdilik inşallah olmaz da
Bizimki kaka yapamadığı için dun 3saat araliksiz uyanıktı ikindi, ağladı, bozardi yapinca uyudu..yani illa Bi şeyleri okuyor uyumuyorlar ise
sık kaka yapıyor acaba ondan da mı zorlanıp uyumamaya başladı diyorum kızarıp bozarıyor aynen ama bazen de gayet rahat gözler cin gibi bakınıyor öyle sağa sola
Beterin beteri şu ki gece de güzel uyumuyor 2 saat uyuyor sonra bir dahaki uyutma 2 buçuk saat sürüyor
aynısı işte aynısı

Kızlar bizde de kusma ve gaz problemleri tam gaz oldu çok yoruluyorum ama en çok bebeğe üzülüyorum kıpkırmızı oluyor ağlıyor garibim aslında çıkarıyor da ufak ufak gazını ama çok yutuyor gaz bence emerken bile duyuyorum, o yüzden sancısı çok oluyor Allah hepimize kolaylık versin inşallah sağlıkla büyüsünler de geçecek ne yapalım diyorum

Olabilir canım, kaka sorunu bizdede var.. Büyüdükçe cok besleniyorlar tabi gaz ve kaka da artıyor

Sizinkisi kaç günlük? Ben de emerken duyuyorum maalesef emzirme sonrası gaz çıkartmaya uğraşırken bazen 1-2 kez çıkarıyor bazen hiç çıkarmıyor..olur da eğer yatırmayı başarabilirsem yattıktan 50dk-1 saat sonra sancılanmaya başlıyor

22 günlük bugün tam. Bizimkinin artık o 1 saat bile yok yani 20-25 dkya başlıyor max gazını çıkarmadan yatırınca zaten bittim bu sefer de üstte gaz olduğu için yatırdığım an başlıyo ıhı ıhı diye çıkarmaya çalışıyor yazık kusması da çok maalesef her yediğinde kesin az çok çıkarıyor bazen de ağız dolusu. Ne yapacağımı bilemiyorum

Gece çok emmek istiyor doymadığı için uyuyamıyorum, şu anda da hala uyumadı her şeyi tam, göğsüme aldım yanağını dayadım o şekilde şimdi uyudu, belki de o kokuyu arıyordur bilmiyorum, sling aldım onu kullanmak istiyorum ama kaynanam bacağının çıkacağından korktuğu için takamıyorum, keşke çocuklarımıza özgürce bakabilsek doğrusuyla yanlışıyla anneliğimizi baskısız yaşayabilsek..

Yeğenimde aynısını yapmıştık ama kavanoza koyup petek üzerine koymak maalesef bakteri üretiyor o zaman doktor bize öyle söylemişti. Geçmeyen pişiği vardı bu yüzden.
Bol bol yedir mama ver dedi mi ben başlangıç dediği için dayadım memeyi mamayı da bol bol iki güne gözde sarılar bembeyaz oldu ama çok yedirdim
Yok beslenmesiyle alakalı değilmiş bizimkinin zaten günde 30gr alması gerekirken 35 almış sorun bilrubini vucuttan atamıyor oluşu
Kızlar bebeğim gece hasta oldu galiba burun hep tıkalı çekiyorum yine başlıyor tıkanma ve hapşırıyor hiç uyumadı hiç hem de
Benimkide hep hırıltılı emiyor doktor serumfizyolojik için erken dedi onu da yapamıyorum.
Çok geçmiş olsun buarada

Yaa hiç bilmiyordum, doğrusu nasılmış peki?

Kusma problemi bizde de var 2 gündür sıklaşmaya başladı. Nerdeyse her beslenme sonrası bazen ağız dolusu bazen az kusması oluyor. Zaten 10 dk emiyor onu da çıkarıyor bazen. Dünden beri kilosuna bakıyorum kilo kaybı yok demekki emdiğinin hepsini çıkarmıyor fazlasını çıkarıyor diye düşünüyorum. Her ihtimale karşı haftaya götürecem muayeneye.

Benimde kv geldiğinde sürekli şöyle yap böyle yap diye akıl vermeye çalıştı dedikleri hep yanlış olduğu için hiçbirini yapmadım öyle değil böyle yapacağım doğrusu bu çünkü diye açıklama yaptım karışmadı sonrada. Bencede herkes kendi çocuğunu özgürce büyütebilmeli o senin çocuğun ve nasıl büyüteceğine sen karar verirsin başkasına laf demek düşmüyor Ben senin yerinde olsam çocuğu hemen slinge bağlarım 1-2 kere dediğini yapma kv konuşmayı bırakır

Kızlar bende bir problem mi var bilmiyorum ama çok zorlanıyorum. Bebeğimin günü gününü tutmuyor, bugün tam 34. Günümüz. Bazen güzel geçiyor günler, bazen sürekli bir ağlama hali, sürekli bir huzursuzluk, bazen aralıksız 10 dakika ağlama ki o zamanlarda elim ayağıma dolaşıyor, susturamayınca. Gece uyanınca bazen 2 saat dalmıyor, gözümden uyku yağıyor, tekrar emme zamanı gelmiş oluyor uyumadan. Ağlamak istiyorum nolur uyu diye. Çok uslu çok sakin bir bebek değil ama insanlar böyle nasıl dayanmış günler nasıl geçmiş anlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…