2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Selam kızlar çok zamandır yoktum. Doğumdan sonra hiç girmek istemedim . Çarşamba günü doğum gerçekleşti şükür. Ama ameliyat zor geçti yani sakinleştirici yaptılar , doğum çıkışı ağladım falan 😕 yaralarım da ilk sezaryene göre daha geç iyileşiyor . Hala ağrım var ve hala düzgün yürüyemiyorum . Antibiyotik ve kan sulandırıcı verdi doktorum 1 hafta .
Meme uçlarım yara olmasın diye çok uğraşıyorum ama acıyor . Nerde yanlış yapıyorum da acıyor anlamadım . Durumlar böyle 😐
Ben de Salı akşam oldum. Aynı şekil meme ucum zarar görecek gibi sızlıyor korkuyorum. Lansinoh sürüyorum, gümüş kapak ve Balaban diye bi krem sürüyorum. Az emzirip sağıyorum korkudan. Daha ne yapılır bilmiyorum. Dikiş yerinin solunda hafif kızarma var sızı devam ediyor. Geçmesini bekliyorum. Geçmiş olsun oldu bitti çok şükür …

Selam kızlar bi haftadır yokum mesajlara da bskamadım doğum yapmış olan herkesin gözü aydın Allah büyütme kolaylığı versin sağlıklı uzun ömürleri olsun bebişlerimizin,doğum yapacak olanları da Allah sağlıkla kavuştursun inşallah 🤲🏻 ben vajinal doğum yapıp epizyosu olanlara sormak istiyorum dikiş acılarınız ne zaman geçti arkadaşlar dikişler ne zaman düşmeye başladı acaba
Acısı 3 gün sonra geçti sayılır yani rahat hareket etmeye başlamıştım. 3 gün önce sanırım birkaç dikiş daha düştü günler de karıştı tam emin değilim kaç gün önce aslında. ama sanki hala var korkuyorum bakmaya.

Normal doğum yapan arkadaşlar özellikle önceden tecrübesi olanlar eski haline dönüyor mu acaba vajina aklıma takıldı. Çünkü şu an eski halinde olmadığını hissediyorum. Ara ara vajinadan gaz çıkışı okuyor çok rahat ediyor bu beni

Kızlar bebeğiniz hangi emziği tuttu ? Ben Philips aventin bu silikon açık ve koyu mavi olan emziğini almıştım ama çok büyük geliyor ağzına sanki durmuyor ağzında çıkıp duruyor

Bunu aldım çocuğum agzi küçücük emiyo

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-26-09-21-38-57_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-02-26-09-21-38-57_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 28
B Buffalosos P paki34 ve diğer gaz sancısı çeken annişler 😍 gaz sancısı için rezene ısırgan anason demleyip içerseniz hem sütünüz artar hem de bebişler daha rahat gaz çıkarır... Ben hastanede içmeye başladım sallama rezene sonra evde de sallama ile devam ettim ama sonra 3 ünü demleyip sıcak sıcak günde 2 3 kupa içiyorum.
Evet benim bebişte ağlıyor, maksimum 2 saat uyuyup uyanıyor, ıkınmalarımız oluyor ama yorucu derecede olmuyor. Ben bu içtiklerime bağlıyorum.

Normal doğum yapan arkadaşlar özellikle önceden tecrübesi olanlar eski haline dönüyor mu acaba vajina aklıma takıldı. Çünkü şu an eski halinde olmadığını hissediyorum. Ara ara vajinadan gaz çıkışı okuyor çok rahat ediyor bu beni
Canım biliyorsun benim 3., ben bir farklılık hissetmedim hiç birinde. Kırkın çıkmasını bekle toparlanması için ama gaz çıkışı konusunu bilemiyorum daha önce yoksa istersen doktorunla paylaş.

Kızlar bebeğiniz hangi emziği tuttu ? Ben Philips aventin bu silikon açık ve koyu mavi olan emziğini almıştım ama çok büyük geliyor ağzına sanki durmuyor ağzında çıkıp duruyor
Philips avent soothie tuttu benimki. Aslında kendi meme ucumdan daha büyük ama yine de aldı. Sadece çok hırsla emince ağzından fırlıyo ona sinirleniyo 😅

İyi geceler kızlar
Ben mart annelerinden 36 haftalığım temizlik yaptım mutfak dolapları temizledim çok yoruldum bebeğimi hissetmedim yoğunluktan akşam 8 gibi yemek yedim bi kıpraşır gibi oldu daha da yok sağa dönüyorum sağda sola dönüyorum solda oluyor acaba çok yorgunluktan uyuyormudur 😭 Allah korusun bişe olmasından korkuyorum sizler tecrübelisiniz bişe söyleyin
Merhaba nasıl oldunuz hareketler normallestimi

Kızlar hepinize iyi akşamlar.
Dün gece çok kötü bir olay yaşadık maalesef.
Sütümün fazla olması ve tazyikli gelmesi sonucu bebeğim boğulma tehlikesi atlattı.
10 dakika boyunca bebeğimin geri dönmesi uğraştık.
Ambulans geldiğinde bebeğim yeni yeni kendine geliyordu.
Çok şükür hayatta..
Rabbim evladımızı bize bağışladı..
O zaman diliminde canımdan can ömrümden ömür gitti.
Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.
Onların acısını bize göstermesin yaşatmasın.
Bizim başımıza gelmez deyip ihmal ettiğimiz ilk yardımın nasıl yapıldığını öğrenin.Sizde ihmal etmeyin..
Sinirlerim çok bozuk maalesef sürekli ağlıyorum yeni yeni kendime geliyorum desem yeridir.
Bana da dua edin.
Bir süre siteye giremeyeceğim.
Kendinize ve bebişlerinize iyi bakın Allah'a emanet olun.
Çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın hepimizin evladını korusun

Günaydın kızlar ben bu meme yarası ve ağrısı için genel cerrahtan randevu aldım. Sizce genel cerrah bakıyor mudur bi faydası olur mu yoksa boşuna gitmiyim mi benim ağrılarım bambaşka bi hal aldı artık dayanamıyorum memeyi bırakacak noktaya geldim.

Normalde epilasyon kullanıyorum 5.gün bebeği götürdüğümde doğum doktorum bana da uğra bi doğum sonrası muayene yapalım dedi jilet kullandım mecburen. Şuan bende ne yapacağımı bilemiyorum. Dikişten ötürü korkuyorum bi çare bulursan bana söyle canım 😅
Sanırım şu an en güvenlisi jilet gibi 🥲🥲

Kızlar bebeği 15-30 dakika aralıksız ağlayan biri var mı? Bu gaz mı kolik mi anlamaya çalışıyorum

Acıkmaya hiç tahammülü yok ya bas bas bağırıyor bi de sesi de gür tam erkek oldu başıma bu benim sınavım 🤣

Sanırım şu an en güvenlisi jilet gibi 🥲🥲
Açıkcası ben 40 gün geçmeden birşey yapmayı düşünmedim, son 1 gün kaldı 🙈 çok şükür. Abdest alıp temizlemeyi düşünüyorum ve bir kaç ayda jiletle devam etmeyi düşünüyorum. Dikişler yok olsa bile oradaki deri henüz çok yenidir. Tahriş olabilir ve senin daha 20 gün olmuş göremediğin iyileşen yerler olabilir.

Günaydın kızlar ben bu meme yarası ve ağrısı için genel cerrahtan randevu aldım. Sizce genel cerrah bakıyor mudur bi faydası olur mu yoksa boşuna gitmiyim mi benim ağrılarım bambaşka bi hal aldı artık dayanamıyorum memeyi bırakacak noktaya geldim.
Kızlar bilen yok mu ya 😟

X