2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ağlarken kafayı yiyecek gibi oluyorum susmuyor ya aşırı panik oluyorum ya susmazsa diye kalbim çıkacak gibi oluyor gerçekten aralıksız mı ağlıyor hani böyle vek vek susmuyor 15 dakika dimi
Acaba yukarda bir arkadaşın denediği gibi sıcak havlu mu deneseniz belki faydası olur bilemedim benimde ilk anneliğim çok yardımcı olamıyorum daha 1 haftalık olduk biz ama sıcak havlu iyi gelebilir

Açıkcası ben 40 gün geçmeden birşey yapmayı düşünmedim, son 1 gün kaldı 🙈 çok şükür. Abdest alıp temizlemeyi düşünüyorum ve bir kaç ayda jiletle devam etmeyi düşünüyorum. Dikişler yok olsa bile oradaki deri henüz çok yenidir. Tahriş olabilir ve senin daha 20 gün olmuş göremediğin iyileşen yerler olabilir.
Bende 40 ı beklemek istiyorum ama işte rahatsız ediyor :KK43: neyse idare edeceğim artık

Kızlar biz de her gün sarılık kontrolüne gidiyoruz bugün bir haftamız doldu şükür azalmaya başladı artık. 3480 doğmuştu 3490 olmuş sanırım toparlıyor artık.
Şimdilik tek sorunumuz sütümün artmaması damla damladan 25 cc civarına anca gelebildik besltak anne çayı lactamil malt içeceği boza incir incir uyutması hoşaf helva bol su havuç marul sürekli bunlarla besleniyorum kapasitem bu kadar mı acaba daha artar mı bilemiyorum ilk çocukta da 30u hiç geçemedim bu sefer daha çok sağım yapıp emziriyorum ama artış olmadıkça da yorulmaya başladım zaten az uyuyoruz kalan zamanda da süt sağma ile uğraşıyorum. 8 günden sonra sütü artan var mı yoksa böyle kalır mı sizce

Ağlarken kafayı yiyecek gibi oluyorum susmuyor ya aşırı panik oluyorum ya susmazsa diye kalbim çıkacak gibi oluyor gerçekten aralıksız mı ağlıyor hani böyle vek vek susmuyor 15 dakika dimi
Kolik sancıları olmasın🙄 doktoruna sordunuz mu🙄
Kızlar meme emerken sürekli süt kaçıyor oğlumun boğazına çok korkuyorum nasıl önleyebilirim?
bizde de çok oluyor benimde aklım çıkıyor iki parmakla makaslama yapabilirsiniz memeye, daha az tazyik gidiyormuş

Normal doğum yapan arkadaşlar özellikle önceden tecrübesi olanlar eski haline dönüyor mu acaba vajina aklıma takıldı. Çünkü şu an eski halinde olmadığını hissediyorum. Ara ara vajinadan gaz çıkışı okuyor çok rahat ediyor bu beni
Canım o genişlemeyi diyorsan büyük oranda toparlıyor ama eskiye göre bir tık geniş kalabiliyor. Kegel egzersizi yapabilirsin kaslarının güçlenmesi için. Benim rahim sarkmam var doğumlardan dolayı kegel ile o bile toparladı büyük oranda

Kızlar bilen yok mu ya
Genel cerrah bakıyor bende yanlış bilmiyorsam. Allah şifa versin buradaki önerileri denediniz mi değişikşik olmadı mı? Benim bir arkadaşım son çare elektrikli süpürge ile çektirmiş eşine o zaman açılmış iltihaplı bölge. Ama enfeksiyon varsa doktora görünün mutlaka antibiyotik tedavisi uygulayacaktır

Kızlar meme emerken sürekli süt kaçıyor oğlumun boğazına çok korkuyorum nasıl önleyebilirim?
Tazyikli geliyordur sütünüz memeler terbiye olana kadar devam eder malesef bu durum hafif makas yapın memeye iki parmakla süt akışını tamamen kesmeden öyle emzirin. Birde önden biraz sağım yapıp deneyebilirsiniz

Günaydın kızlar ben bu meme yarası ve ağrısı için genel cerrahtan randevu aldım. Sizce genel cerrah bakıyor mudur bi faydası olur mu yoksa boşuna gitmiyim mi benim ağrılarım bambaşka bi hal aldı artık dayanamıyorum memeyi bırakacak noktaya geldim.
Mastit için soruyorsun sanırım, evet genel cerrah bakıyor.

Kolik sancıları olmasın🙄 doktoruna sordunuz mu🙄

bizde de çok oluyor benimde aklım çıkıyor iki parmakla makaslama yapabilirsiniz memeye, daha az tazyik gidiyormuş
32. Günümüz diyor ki kolik de olabilir gaz pik haftaları gaz sancısı da olabilir. Ama sıkıntı şu kolik bile belli bir saat bunun bir gün sabah bir gün gece bir gün akşam oluyor

32. Günümüz diyor ki kolik de olabilir gaz pik haftaları gaz sancısı da olabilir. Ama sıkıntı şu kolik bile belli bir saat bunun bir gün sabah bir gün gece bir gün akşam oluyor
Canım hangi programı kullanıyorsun

Benim oğlum kolikti onun da saatleri farklı oluyordu bazen aynı saatlerde bazen başka saatlerde oluyordu öyle de oluyor sanırım çünkü doktorumuz kolik demişti

Benim oğlum kolikti onun da saatleri farklı oluyordu bazen aynı saatlerde bazen başka saatlerde oluyordu öyle de oluyor sanırım çünkü doktorumuz kolik demişti
Peki kolik oğlunuzda aralıksız katıla katıla ağlama süresi 15 dakika falan mıydı çünkü bizim 3 saat ise geri kalan süreler susma ağlama etrafı seyretme tekrar ağlama gibi geçiyor hani aralıksız ağlama yok. Kolik anneler diyor ki asla susmazdı hep ağlardı ve hep aynı saatti

Bir de yan yatmaya ne zaman başladınız benim döndüğüm anda çok ağrım oluyor bazen hiç düzelmeyecek sanıyorum

Kızlar sürekli sağım yapıyorum ama yine de sag gogsum cok agriyor sıcak havlu sağım emzirme hicbiri işe yaramiyor ayni durumu yasayan var mi ya da önerisi olan gögüs agrisi cok zormus gercekten

Anac ana Anac ana canım benim ilk çocuğumda hamileliğin 7. Ayında göğsümün ucu bıçakla kesmişsin gibi ikiye ayrılmıştı, ama ne ağrı ne yara ne kan bişey yoktu. Kadın doğumcum cildiyeye yönlendirmişti o da bana lansilon vermişti. Bence yaralar için cildiyeye gitmelisin

X