2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Göğüs yaran yoksa göğüs kalkanı alabilirsin aslında akan sütü de topluyormuş hemde göğüs uçları hava aldığı icin yara olmuyormus ben ondan aldım tabi insallah toplanacak kadar sut gelir de

Meme ve mama yapan kızlar iki göğsünüzü kaç dakika emzirip üzerine ne kadar mama veriyorsunuz

Sezeryana girecej arkadasa en büyük tavsiyem akşamında çok hafif şeyler ye öyle ölesiye aç kalmiyosun zaten serum bagliyolar aciktigini da hissetmiyorsun canım bnm en büyük hatam o oldu ayıptır söylemesi köfte pilav yedim çok ac girmedim doguma onun yüzünden 3 gün WC cikamadim gazimi da yapamadım anesteziyi zor attı vücudum bağırsaklarım dolu olduğu için ilaç istedim artık yoksa taburcu olamicaktim.

Bol yürüyüş odada ben kaç tur attım çok iyi geldi zor ama iyi geliyor. Bol su içmek de iyi geliyo.oturur pozisyondan kalkarken de ellerini dizine koyup squat çeker gibi kalkmaya çalış en kolayı o canım.

Emzirdikce sütun de gelecek beynini kandır panik yapma, ve asla ama asla eğer göğüs ucun çok az da varsa silikon meme ucu kullanma başladın mı birakmak zor oluyor bebek kolaya alisiyor bırakmak istemiyor.

Ben tek göğsümu emzirdikten sonra eğer isterse diğerini de emziriyorum. Genelde yetiyo sütüm. Ama kaka yapmakta zorlanjyor o yüzden günde 1 kere mama veriyorum onu da akşam 12 gibi veriyorum rahat uyuyoruz o sayede. Günde 1 veriyorum mamayı canim

Çok şükür sütümuz varkı akıyor memelerden ben ilk hafta göğüs kalkanı kullandım ama memeler büyüdükçe zor olmaya başladı smdi sadece emzirme atleti min içine bebek ağız silme mendillerinden koyuyorum. Hazır almadım göğüs pedi aynı işlevi goruyo sonuçta bide kuru kalıyor pamuklu olduğu için. Arada da lansiloh lanolin göğüs ucu kremini sürüyorum. Çok şükür memelerim iyi şimdilik

Bnm doktorum da annemler de kusan bebek iyidir tam doyuyordur dediler, sadece başını ve gövdesini yan yatırıp bogulmanın önüne geçmek bide fışkırır tarzda olmadığına dikkat etmek gerek kusmasinfa sıkıntı yokmuş canim

Meme ve mama yapan kızlar iki göğsünüzü kaç dakika emzirip üzerine ne kadar mama veriyorsunuz
Ben aranma refleksine bakıyorum memeyi verdikten hemen sonra huzursuz ve aranma refleksi hala yoğun şekilde devam ediyorsa biraz durup mama hazırlıyorum eğer huzurlu ve uykuya geçişe hazır gibiyse uyumasına izin veriyorum hazırlamıyorum

Emziğin kanıtlanmış faydaları mevcut ilk 5-6 günden sonra meme reddi sorunu yoksa emzik verebilirsiniz korkmayın

Sağ gözü kızarık ve sarı akıntı çapak var normal mi bu tek gözde napcam çapaklanmış iyice ama tek göz mikrop mu kaptı acaba
Canım baya önce yazmışsın cevap verdilermi bilmiyorum ama böyle olduğu zaman çayın demini ılık olarak gözüne pansuman yapmalısın doktor önerdi banada iki gün 3_4 sefer yaptım geçti geçmediğinde damla veriyor

Anne sütüyle siliyorum ama geçmedi çay yapabilir miyim 13 günlük bisey olmaz dimi

Alttan muayene etmedi ama bastırdı çok acıdı o an biraz sonra geçti

Gümüş kapak tamamen kuruyken kullanılmalı bildiğim kadarıyla

Bende uyuşukken yapıldı o anlamadım acısını. Kahve cidden önemli.

Dakika tutmuyorum. Önce sağdığım süt, (açsa meme ile uğraşmıyor) Sıkınca süt gelmeyince diğer meme, sonra diğer meme derken 3-4 tur dönüyor (o arada emzirmediğim memeden tekrar süt geliyor) sonra mama.

Atıyorum 20 cc sağmıştım, üstüne eh işte emdi, üstüne 45 mama. Ya da çok iyi emdi, 1 saat sonra 45 mama.

Dün sadece sağdığı tam 100 çıktı, ne emzirdim ne mama verdim.

Diyelim çok aç değil direkt emzirdim, üstüne 75 mama.

Sadece mama vereceksem 90 hazırlıyorum. Bazen kalıyor bazen kalmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…