2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bende uyuşukken yapıldı o anlamadım acısını. Kahve cidden önemli.

Dakika tutmuyorum. Önce sağdığım süt, (açsa meme ile uğraşmıyor) Sıkınca süt gelmeyince diğer meme, sonra diğer meme derken 3-4 tur dönüyor (o arada emzirmediğim memeden tekrar süt geliyor) sonra mama.

Atıyorum 20 cc sağmıştım, üstüne eh işte emdi, üstüne 45 mama. Ya da çok iyi emdi, 1 saat sonra 45 mama.

Dün sadece sağdığı tam 100 çıktı, ne emzirdim ne mama verdim.

Diyelim çok aç değil direkt emzirdim, üstüne 75 mama.

Sadece mama vereceksem 90 hazırlıyorum. Bazen kalıyor bazen kalmıyor.
Mama ve sağdığınız sütü neyle veriyorsunuz biberonla mı

kızlar göğüs pedi kullanıyor musunuz? Ben gümüş kapak üzerine ped kapatıyorum ama sızdırıyor ve çok kalın kullandığım göğüs pedi hiç rahat edemiyorum.Kac ay daha göğüs pedi kullanmak zorunda kalacağız ? Süt akıyor bu şekilde hep böyle mi olacak emzirdiğimiz süre boyunca 😣
Göğüs kalkani kullanıyorum ilk günden beri bayağı memnunum akan sütü topluyor göğsüm hava alıyor üstüm ıslanmıyor. Uyurken kayıyor sadece haliyle. Hemde süt boşa gitmiyor enjektörle veriyorum hemen
Meme ve mama yapan kızlar iki göğsünüzü kaç dakika emzirip üzerine ne kadar mama veriyorsunuz
Göğsümü almayana kadar emziriyorum tek göğüs bazen 10dk bazen yarım saat daha sonrasında 90 mama veriyorum anca yetiyor. Bazen sağdığım sütü de veriyorum bu durumda 60 mama yetiyor. Bazen emip uyuyor ama bir saatte kalkıyor. Mama verdiğimde 2 3 saat uyuyor

kızlar göğüs pedi kullanıyor musunuz? Ben gümüş kapak üzerine ped kapatıyorum ama sızdırıyor ve çok kalın kullandığım göğüs pedi hiç rahat edemiyorum.Kac ay daha göğüs pedi kullanmak zorunda kalacağız ? Süt akıyor bu şekilde hep böyle mi olacak emzirdiğimiz süre boyunca 😣
Ben göğüs kalkanı kullanıyorum kalkanın üzerine göğüs pedi koyuyorum çünkü delikten süt akıyor kalkan doldukça veya eğildikçe. Gece yatarken de deliksiz olan göğüs kalkanını koyuyorum yüne üstüne göğüs pedi kapatıyorum sızma yapmıyor.

Devleti inan ki bilemedim. İlk bebeğimde de bu şekilde yapmıştık bunda da.
Eğer yoğun bakım kısmına verirsen ücretsiz tedavi, odaya alırsan genelde doğum fiyatının 1/3 1/2si gibi bir ücret ödüyorsun. Hatta açık olayım doğum 25 + 4 bindi benim. 20 istediler fototerapi ve oda için, o arada eve daha yakın hastaneye soralım diye kendi aramızda konuştuk falan hemen fiyat düştüler. Yani pazarlığa(?) da açık oluyorlar.
Umarım gerek kalmaz, çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu 🙏🏻 Bugün değer yükselmiş maalesef.Salı günü 14 çıkmıştı bugün 15.4 çıkmış.İki günde 100 gr almış.Doktor sütün çok iyi , çişinde kakasında da bir problem yok ama günlük kontrole gelmemiz gerekiyor dedi yarın tekrar gideceğiz kontrole inşallah.Bebek ve benim kanım farklı.Sarılığa kan uyuşmazlığında sebep olabilir demişti birde.🤷🏻‍♀️Bakalım hayırlısı inşallah daha da ilerlemez.😔
summ5566 summ5566

Bende uyuşukken yapıldı o anlamadım acısını. Kahve cidden önemli.

Dakika tutmuyorum. Önce sağdığım süt, (açsa meme ile uğraşmıyor) Sıkınca süt gelmeyince diğer meme, sonra diğer meme derken 3-4 tur dönüyor (o arada emzirmediğim memeden tekrar süt geliyor) sonra mama.

Atıyorum 20 cc sağmıştım, üstüne eh işte emdi, üstüne 45 mama. Ya da çok iyi emdi, 1 saat sonra 45 mama.

Dün sadece sağdığı tam 100 çıktı, ne emzirdim ne mama verdim.

Diyelim çok aç değil direkt emzirdim, üstüne 75 mama.

Sadece mama vereceksem 90 hazırlıyorum. Bazen kalıyor bazen kalmıyor.
Bebeğiniz kaç gunluk

Ben göğüs kalkanı kullanıyorum kalkanın üzerine göğüs pedi koyuyorum çünkü delikten süt akıyor kalkan doldukça veya eğildikçe. Gece yatarken de deliksiz olan göğüs kalkanını koyuyorum yüne üstüne göğüs pedi kapatıyorum sızma yapmıyor.
Merhaba hangi marka kalkan kullanıyorsunuz bir de öyle deneyeyim 🙏🏻

Sevm57 Sevm57 Depend kesinlikle öneririm çok rahat ve kurtarıcı oluyor.Bir de koyu renk pijama takımı iki tane alabiliyorsan al yanına.Karın bölgesine bastırılmasına hiç takılma saniyelik birşey ama inanılmaz rahatlatıcı korkma o yüzden.

Göğüs kalkani kullanıyorum ilk günden beri bayağı memnunum akan sütü topluyor göğsüm hava alıyor üstüm ıslanmıyor. Uyurken kayıyor sadece haliyle. Hemde süt boşa gitmiyor enjektörle veriyorum hemen

Göğsümü almayana kadar emziriyorum tek göğüs bazen 10dk bazen yarım saat daha sonrasında 90 mama veriyorum anca yetiyor. Bazen sağdığım sütü de veriyorum bu durumda 60 mama yetiyor. Bazen emip uyuyor ama bir saatte kalkıyor. Mama verdiğimde 2 3 saat uyuyor
Sağdıgınız sütü emzirmeden verince kaç ml olmuş oluyor o zaman 60 yetiyor dediniz ya 🥹

Merhaba hangi marka kalkan kullanıyorsunuz bir de öyle deneyeyim 🙏🏻
E bebekten almıştım mycey marka içinde hem delikli hemde deliksiz kalkan mevcut link bırakayım indirime girmiş.
Ultra Yumuşak Göğüs Kalkan Seti 2’li
Mycey Ultra Yumuşak Göğüs Kalkan Seti 2’li - ebebek

Birde yine e bebekten aldığım baby mom markanın kalkanı var delikli yedek olarak onu da kullanıyorum link bıraktım. İki markadan da memnunum.
Göğüs Kalkanı Set 2li
baby mom Göğüs Kalkanı Set 2li - ebebek

E bebekten almıştım mycey marka içinde hem delikli hemde deliksiz kalkan mevcut link bırakayım indirime girmiş.
Ultra Yumuşak Göğüs Kalkan Seti 2’li
Mycey Ultra Yumuşak Göğüs Kalkan Seti 2’li - ebebek

Birde yine e bebekten aldığım baby mom markanın kalkanı var delikli yedek olarak onu da kullanıyorum link bıraktım. İki markadan da memnunum.
Göğüs Kalkanı Set 2li
baby mom Göğüs Kalkanı Set 2li - ebebek
Mycey olandan doğumdan önce almıştım üç parça halinde mi takıyoruz göğüse takmayı beceremeyince ise yarar bir şey değil heralde diye kenara koymustum

Mycey olandan doğumdan önce almıştım üç parça halinde mi takıyoruz göğüse takmayı beceremeyince ise yarar bir şey değil heralde diye kenara koymustum
Plastikleri birbirine geçiriyorsun sonra göğsüne takıyorsun göğüs ucun deliğe denk geliyor.

Kızlar bugün bizimki çok huzursuz, zar zor 2 saatte uyutuyorum sonra max yarım saat kıpırdana kıpırdana mızırdanarak değişik sesler çıkararak uyuyor geri kalkıyor derdi ne çözemedim bi türlü 🥲 böyle bağırma gibi ağlama gibi sesler çıkarıyor uyurken

X