2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Uuu bilmeden güzel bi hareket yapmışım demek ki. Bende esim dışında kimsenin yanında emzirmoyorum buna annem de dahil. Dediğiniz gibi laf söz edemiyorlar. Emzirirken yalnız kalmak kolaylasiyor. Sadece bebeğe odaklanabiliyorum. Laf söz olmayınca stres de olmuyo.

Benim yalancı sancılarımın şiddeti iyice artmış durumda son kasılmada dayanamayacak gibi oldum azönce..Ama düzenli birşey yok.Cumayı bekler mi
Kaçıncı haftadasiniz ve kaç haftadır var sancı ben şuan 33 haftadayim 2 haftadır var artmaya başladı 1 cm aciklik oluşmuş

Öncelikle çok ama çok teşekkür ederim ben zor bir hamilelik geçirdim, bebeğimi çok severek ve isteyerek yaptım ama şimdi çok zorlanıyorum, maalesef sorumluluk hissi ve bu problem çözememe beni mahvetti, sürekli ağlıyorum, çok gerginim, akşamları çok zorlanıyorum, hele böyle gaz sancıları beni mahvediyor, depresyonda olduğuma eminim şu an

Bende de var yetememe hissi canım ağlıyorum nasıl bakacağım ya beceremezsem iyi bir anne olamazsam diye.
İnşallah bunlar geçici böyle düşünmeye çalışıyorum bu dönem de geri gelmeyecek tadını çıkarmak istiyorum ama hormonlar işin içine girince gerçekten çok zormuş Allah yardımcımız olsun

En güzelini yapmışsın eşin kaynanalık yapmıyorsa tabi miss gibi keyfine bak. Benim kv ağzında laf durmaz gördüğünü kendince yorumlar 9 köye anlatır. Düğünümden hemen sonra kuyruk kemiğim çok ağrıdığı için dr gittim oturma simidi kullandım bir süre. Sen git yeni evlenecek akrabasına ilk geceden dolayı olmuş diye anlat kızda kendince korkmuş filan. Birdaha fazla muhabbete girmedim aldım gardımı doğumdada çok işe yaradı mesafe candır
Ahh ya hem hamilelik hem sonrası stresiniz malesef hissediyor miniğiniz. Öncelikle kendinizi iyileştirmeye odaklanın. Siz iyi olacaksınız ki bebeğinize bakabilesiniz. Bebek uyudukça uyuyun. Yardım eden birisi varsa gün içinde bebeği 1 saatliğinede olsa bırakın dışarı çıkın temiz havada yürüyün. İnanın çok iyi geliyor. Ben büyük kızımı evimin yanındaki kursa götürüp geliyorum 2dk çıktım diye dünyalar benim oluyor ☺boş kaldıkça bırakın ev dağınık kalsın bir süre açın bir film izleyin herşey mükemmel olmak zorunda değil insanız her daim bebeği 2saatte emziremeyebilirsiniz korkmayın saat sarkarsa birşey olmaz. Bebeğiniz ağladığında paniklemeden sakince geçeceğini bilerek yaklaşın alın öpün koklayın bolca temas edin derdini anlamaya çalışın. Akşamları duş masaj uykuya geçiş rutini oluşturun bebişe daha rahat bir gece geçirmenize yardım eder. Onun bildiği tek dil şuan ağlamak size her derdini ağlayarak anlatacak. Zamanla çözeceksiniz neden ağladığını gazı varsa ayaklarını karnına çekerek ağlar açsa elini sıkarak ağlar gibi gibi.
Size yürekten sarılıyorum. Ne zaman konuşmak isterseniz yazın lütfen

Benim doktorum da sıkıntı olacağını söyledi ama ne yapılacak bilmiyorum çünkü sezeryana çabuk karar verildi hayırlısı

Ya deli oluyorum gerçekten..
Aaa mama mi veriyorsun?
Sütün az mi?
Silikon uç zararlıdır.
Bebegi söyle uyut, boyke giydir.
Valla Gina geldi
Ben de mama vermek zorunda kaldım hem sarılık var hem kristal döküyor yavrum, çiş yaparken ağrısı oluyor. İkisi için de bol bol beslenme lazım sütüm yetmiyor. Her telefon açan aaaa mama mı veriyorsun sütün gelmiyor mu sen yine de sadece emzir şöyle böyle. Kimseyi terslemiyorum ama aile hekimiyim emzirme danışmanlığı eğitim sertifikam var hepsinden çok daha iyi biliyorum ama nasılsa belki 10 15 sene önce çocuk doğurmuş insanlar benden daha fazla bilgili gibi akıl veriyor sinir oluyorum. Sorma arkadaş sanane benim mememden süt geliyor mu gelmiyor mu. Yok niye sezaryen keşke normal yapsaydın şöyle böyle. Bursa olanlar bilir ben hep vajinal düşünüyordum ama uygun değildi benim şartlarım için. Yenidoğancıya götürdük bebeğimizi. Adam diyor ki niye bu kadar takıyorsun beslensin de nasıl beslenirse beslensin ileride hep hazır paket gıdalar yiyecek engelleyemeyeceksiniz.
Benim de 9 çıktı sezaryenden bir hafta önce, 1 ampul ferinject taktırdım. Daha önce 11 civarındaydı hep. Sezaryenden sonra da yine 9 çıktı hemoglobin. Elimde 1 ampul daha var. İlerleyen günlerde tekrar taktırabilirim. Ameliyattan önce kan hazırlığı yapıldı her ihtimale karşı, siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz
Bizim de 12 çıktı transkutanöz. Daha önce kanda 7ydi. Yenidoğancı telaş yapma beslenmesi iyiyse 20ye bile fototerapi uygulamıyorum dedi. Hele exchange hiç yapmıyoruz dedi.
Anladım herkes diyor ki 3500 diyorsa doktor bil ki 3 kilo doğar öyle bir şey var mı acaba ya
3500 çıkmıştı doğumdan birkaç gün önceki son kontrolde. Doktorum karnımı avuçlayıp uh maşallah doldurmuş 3 buçuk doğar dedi 3490 doğdu
Çocuk doktoru d vitamini probiyotik başladı 6 damla forbiome , kullanan var mı
Vajinal yolla alamadığı bakteriler içindir. Ben probiyotik başlamadım bebeğime ama ilk günlerden itibaren d vitamini veriyorum

Kızlar bugün öğleden sonra sezeryan doğuma gireceğim inşallah Biraz korku var dualarınızı bekliyorum .Sizleri seviyorum
Hadi Allah sağlıkla kavuştursun. İlk kalkışta zorlayın kendinizi bol bol yürümeye çalışın çok rahat edersiniz. Ben sezaryenden korkuyordum ameliyatta bir daha sezaryen olabilirim dedim kolay geçiyor hiç endişe etmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…