2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sezeryan olunca ameliyathaneye kendimiz için birşey götürmüyoruz dimi? Sadece bebişin kıyafetlerini veriyoruz yani?
Bir de odaya çıkınca hemen giydiriyorlar mı üstü?
Senin için bişeye gerek yok canım. Odaya çıkınca da üst pijamayı giydiriyolar genelde. Altını seni yürütmek için kaldırmaya geldiklerinde giydiriyorlar

İlkinde de denemiştim bu yöntemi.
Gündüz salonda falan ışık alan yerde uyuyor, her uyandığında kucağa alınıyor hoplatılıyor konuşuyoruz falan.
Gece yatağında yatıyor, ışık yok, uyanınca biberon veriyoruz ve mama içerken uyuduğu için gaz falan çıkarmıyoruz. (Bu kısım zor, en zoru) alt değiştirme kaka yoksa yok.

Gündüz gece farkını bu şekilde öğrenmişti ilk kızım da.
Bu yöntemin iyi tarafı çocuk akşam erken uyuyor, kötü tarafı sabah erken kalkıyor. Işığa, yani güneşin doğuşuna odaklı oluyorlar.
Peki gaz çıkarma yapmazsanız uyuyor mu? Yani gaz çıkarmayınca ağlamıyor mu ?

Kızlar ya bebek çok ağladı bugün, durduramadım hiç baya da kustu reflü gibi, yetememe hissi çok geldi üzerime ben mi yanlış yapıyorum ben mi üşüttüm ben mi doğru beslemiyorum diye. Size de geliyor mu bu hisler , ben bakamıcam herhalde diyorum Allahım bi büyüseydi hayırlısıyla diyorum🥺 memeden emerken bile vıyk diye gaz yutma sesleri geliyor ne yapacağım bilmiyorum doğru da tutuyor gibi ama anlamadım bazen gazını çıkaramıyorum falan derken hepsi üst üste çok gaz yaptı çocuğa 🥺

Kızlar ya bebek çok ağladı bugün, durduramadım hiç baya da kustu reflü gibi, yetememe hissi çok geldi üzerime ben mi yanlış yapıyorum ben mi üşüttüm ben mi doğru beslemiyorum diye. Size de geliyor mu bu hisler , ben bakamıcam herhalde diyorum Allahım bi büyüseydi hayırlısıyla diyorum🥺 memeden emerken bile vıyk diye gaz yutma sesleri geliyor ne yapacağım bilmiyorum doğru da tutuyor gibi ama anlamadım bazen gazını çıkaramıyorum falan derken hepsi üst üste çok gaz yaptı çocuğa 🥺
Bugün damla verdi bana doktor probiyotik d vitamini gündüz verdim sürekli yiyip kaka yapıyor gazı alttan çıkıyor fokur fokur karnı acaba gazı mı atıyor anlamadım tam ama sürekli gazla kaka çıkıyor alttan

Bende de var yetememe hissi canım ağlıyorum nasıl bakacağım ya beceremezsem iyi bir anne olamazsam diye.

Beni odaya çıkarıp hemen giydirmediler belden aşağı çıplak kaldı hasta bezi taktılar uyuşukken sadece sütyen bile değil üstümü giydirdiler sonra üstümü örttüler belden aşağım örtülü kaldı. 6. Saat yürütmeye geldiklerinde uyuşukluk geçmişti o zaman altımı giydirdiler yürüttüler
Tesekkür ederim ☺️
Senin için bişeye gerek yok canım. Odaya çıkınca da üst pijamayı giydiriyolar genelde. Altını seni yürütmek için kaldırmaya geldiklerinde giydiriyorlar
Anladım canım tesekkür ederim ona göre gelecek olanlara biraz geç gelsinler diye söyleyeceğim üstüm başım o sekilde olmak istemem 😊 ve sanırım kesin karar verdim sezeryan olacağım vajinal beni çok korkutmaya başladı istemiyorum.. yarın mesaj atacağım mustafa beye günü netleştirsin diye. Acaba tekrar randevuya cagirir mi ki sezeryan oncesi yapilmasi gereken birsey var mi bende evrak falan hicbisey yok daha önce hic kagit falan da vermedi bana

Tesekkür ederim ☺️

Anladım canım tesekkür ederim ona göre gelecek olanlara biraz geç gelsinler diye söyleyeceğim üstüm başım o sekilde olmak istemem 😊 ve sanırım kesin karar verdim sezeryan olacağım vajinal beni çok korkutmaya başladı istemiyorum.. yarın mesaj atacağım mustafa beye günü netleştirsin diye. Acaba tekrar randevuya cagirir mi ki sezeryan oncesi yapilmasi gereken birsey var mi bende evrak falan hicbisey yok daha önce hic kagit falan da vermedi bana
Ben de hem normal istiyorum hem de korkuyorum

Kızlar çok kötüyüm ya bugün 21. Günümüz avazı çıktığı kadar bağırıp ağlıyor aralıksız değil ama 2 saattir hiç uyumadı gazı var ishal gibi yapıyor kakasını ama öyle bir bağırıyor ki. Kolik mi sizce ? Gerçekten kendimi evden atmak istiyorum
Merhaba benim bebeğim de ısınıyordu sürekli gazı var ağlıyordu doktorumuza sorarak gaz damlası aldık.Suan daha rahat uyuyor en azından ağlayarak ıkınmıyor.Gazı olabilir mi

Gece uyumuyoruz hiç ☹️ geçecek mi bugünler gece uyuyabilecek miyiz yine of of hamilelik için bunlar iyi günlerin diyenlere neler neler dedim gerçi korkutmanın da anlamı yoktu da..
Göz altın mosmor sersem gibiyim 🥺 yayıla yayıla uyumayı özledim
Kesinlikle bende aynı durumdayım, uyumayı özledim valla

Tesekkür ederim ☺️

Canım yapılmadıysa eğer anestezi için kan tahlilleri isteyecek senden. Anestezi doktoru ile de görüşmen lazım. Ben geçen cuma kan tahlilleri için giriş yapıp ödeme yaparken kız bana anestezi bölümünün ücretini de alıyorum. Eksi 1 e inip görüşebilirsiniz demişti. Ama tahlil sonuçlarını beklemedim ben. Mustafa bey cuma tekrar görücem seni o zaman geldiğinde görüşürsün Anestezi ile de demişti. Kıza öyle söyledim tmm sorun değil dedi. Gün belirlese de o güne kadar seni yine görmek ister ama. Ben bu cuma gidicem işte öbür cuma tekrar çağıracakmış sanırım ben öyle anladım. Sonraki pazartesi de 26 sı işte doğum yapacağım gün sabah 6 da gidicem yatışım yapılacak Allahın izniyle

Kızlar çok kötüyüm ya bugün 21. Günümüz avazı çıktığı kadar bağırıp ağlıyor aralıksız değil ama 2 saattir hiç uyumadı gazı var ishal gibi yapıyor kakasını ama öyle bir bağırıyor ki. Kolik mi sizce ? Gerçekten kendimi evden atmak istiyorum
İlk günden beri böyle mi

Canım yenidoğan anne sütü ile beslenen bebeğin kakası zaten sulu oluyor ishal gibi onun için endişelenme. Birkaç seferdir denk geliyorum yazdıklarına. Öncelikle sen sakin kalmaya çalış inan senin bütün gerginliğini hissediyor bebeğin. 20 günden sonra gaz sancıları başlıyor göbeğiniz düşmüştür karnına rahatlıkla masaj yapabilirsiniz artık.
3 bebeli anne olarak tavsiyem Ayşe önerin gaz masajına bakın 3 aşamalı masaj var ben o masajı önce karnını sıcak havlu ile ısıtıp her biri 100er tane olacak şekilde hafif karna bastırarak yapıp arkasından bacaklarını karnına ittiğimde kolayca çıkartıyordu. Emme sonrası gaz çıkarma içinde bebeği omzunuza alıp önce parmaklarınızı açıp parmak uçları ile aşağıdan yukarıya tüm sırta pıt pıt yapın 1dk bile sürmeden çıkacaktır gazı. Yada elinizi konkav yapıp sırtın ortasından yukarı doğru patpat yapın. Hemen çıkamadıysa gaz bikaç dk yatırıp geri kaldırıp tekrar deneyin.
Sırım kolik olan bebeklerde ağlama atakları hergün aynı saat aralıklarında oluyor bir takip edin bakalım. Akşamları uyku öncesi bebeğinizi yıkayıp masaj yaparsanız geceyi daha rahat geçirirsiniz.
Siz güçlüsünüz herşeyin üstesinden gelebilirsiniz merak etmeyin bu günler geçecek bebeğiniz sağlıkla büyüyecek. İkiniz içşnde yepyeni bir hayat başladı bocalamanız çok normal hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz yalnız değilsiniz bunaldıkça yazın elimizden geldiğince yardımcı olalım birbirimize

Bugün 2.günümüz dün bugünden daha rahattı en azından uyuyordu bugün uyku sıfır zaten beni emmiyor mamayla besleniyor , sütüm asla gelmiyor .İnanılmaz huzursuz saat 10 dan beri huysux bir şekilde mızırdanıyor ağlıyor .Kv ile büyük problemim var , kadın bana yardım etmek istiyor okey ama bebeğin en ufak ağlamasına hemen elimden alıyor , gazı var ver , maması ben vereyim sen bana ver yahu kadın bırak zaten emmiyor en azından bir bağ kuralım yok .Keçileri kaçırmak üzereyim herkesi kovmak istiyorum Gerötekn.

Gece uyumuyoruz hiç ☹️ geçecek mi bugünler gece uyuyabilecek miyiz yine of of hamilelik için bunlar iyi günlerin diyenlere neler neler dedim gerçi korkutmanın da anlamı yoktu da..
Göz altın mosmor sersem gibiyim 🥺 yayıla yayıla uyumayı özledim
Canım gündüz gece bebiş uyudukça uyumaya çalışın ilk ay sık emzirme yaptığımız için zor geçiyor. Hepimiz aynı durumdayız dün sabaha kadar ıkındı sabah 5te uyudum 2 saat sonra kızlarım uyandı mecbur kalktık. Yapabiliyorsanız bebişi yanınıza alın yatarken öyle emzirin büyük rahatlık oluyor uyumasanızda vücudunuz dinleniyor. Hepsi geçiyor inanın geçiyor ve unutup özleyip tekrar doğuruyorsunuz🤣 ilk doğumum çok zordu lohusalıkta depresyonun dibini sıyırdım tam 3 ay meme mama biberon kaşık aklınıza ne geliyorsa hepsini reddetti hatta kucağımda tutmama bile tahammülü yoktu sadece uyku beslenmesi ile besleyebildim tam 3 ay sürdü dile kolay ama geçti gitti. O zamanı düşününce delimi dürttü kızoım 3.senin neyinee diyorum kendime 🤣🤣🤣

Bugün 2.günümüz dün bugünden daha rahattı en azından uyuyordu bugün uyku sıfır zaten beni emmiyor mamayla besleniyor , sütüm asla gelmiyor .İnanılmaz huzursuz saat 10 dan beri huysux bir şekilde mızırdanıyor ağlıyor .Kv ile büyük problemim var , kadın bana yardım etmek istiyor okey ama bebeğin en ufak ağlamasına hemen elimden alıyor , gazı var ver , maması ben vereyim sen bana ver yahu kadın bırak zaten emmiyor en azından bir bağ kuralım yok .Keçileri kaçırmak üzereyim herkesi kovmak istiyorum Gerötekn.
Ben böyle durumları yaşamamak içşn doğumlarımda kv ve annem dahil kimseyi beslenme konusuna dahil etmedim. Bunun içşn herşeyi üstlenmem gerekti ama. Beslenme saati geldi geçtim odama kapadım kapımı emzirdim. Böylelikle asla söz hakları olmadı hiçbir konuda. Alıp bikaç dk seviyorlar koyuyorlar o kadar. Zor ama tavsiye ederim bir deneyin. Yoksa kvler ellerinden gelse ver ben emzireyim diyecek kapasitede oluyorlar bebek görünce. Allah yardımcınız olsun

X