2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
En güzelini yapmışsın eşin kaynanalık yapmıyorsa tabi🤣 miss gibi keyfine bak. Benim kv ağzında laf durmaz gördüğünü kendince yorumlar 9 köye anlatır. Düğünümden hemen sonra kuyruk kemiğim çok ağrıdığı için dr gittim oturma simidi kullandım bir süre. Sen git yeni evlenecek akrabasına ilk geceden dolayı olmuş diye anlat kızda kendince korkmuş filan. Birdaha fazla muhabbete girmedim aldım gardımı doğumdada çok işe yaradı mesafe candır

Ahh ya hem hamilelik hem sonrası stresiniz malesef hissediyor miniğiniz. Öncelikle kendinizi iyileştirmeye odaklanın. Siz iyi olacaksınız ki bebeğinize bakabilesiniz. Bebek uyudukça uyuyun. Yardım eden birisi varsa gün içinde bebeği 1 saatliğinede olsa bırakın dışarı çıkın temiz havada yürüyün. İnanın çok iyi geliyor. Ben büyük kızımı evimin yanındaki kursa götürüp geliyorum 2dk çıktım diye dünyalar benim oluyor ☺boş kaldıkça bırakın ev dağınık kalsın bir süre açın bir film izleyin herşey mükemmel olmak zorunda değil insanız her daim bebeği 2saatte emziremeyebilirsiniz korkmayın saat sarkarsa birşey olmaz. Bebeğiniz ağladığında paniklemeden sakince geçeceğini bilerek yaklaşın alın öpün koklayın bolca temas edin derdini anlamaya çalışın. Akşamları duş masaj uykuya geçiş rutini oluşturun bebişe daha rahat bir gece geçirmenize yardım eder. Onun bildiği tek dil şuan ağlamak size her derdini ağlayarak anlatacak. Zamanla çözeceksiniz neden ağladığını gazı varsa ayaklarını karnına çekerek ağlar açsa elini sıkarak ağlar gibi gibi.
Size yürekten sarılıyorum. Ne zaman konuşmak isterseniz yazın lütfen
Kocalar kaynanalik yapmaz mı hiç. Her ise burunlarını sokuyorlar. Allahtan şükürler olsun deneyimliyim. Karışmaya kalksalar da kendi tecrubelerimle devam ediyorum. Kaynanam eşimi bebekken hiç yikamamis mesela. Bebek nasıl yıkanır tutulur bilmiyo. Eger benimde bilgim olmasaydı yandiydik. Bide daha yeni yeni ele avuca gelmeye başladı erken doğduğu için.

Senin kaynana da tam kaynanaymis. İyi yaoiyosun mesafe koymakla. Yeni evlenecek kişiyi korkutmak nedir ya. Zaten toplumumuzda kulaktan dolma ilk gece korkusu çok yaygın kıza da yazık olmuş ekstra yük binmiş omuzlarına. 🤦‍♀️ şöyle 3 5 aylık olsakta hayirlisiyla bi şeyler rayına otursa. Millet de yakamızdan düşse. Ben daha ziyaret de almadım. Başıma daha neler gelicek bakalim ziyaretler başlayınca. Günden güne sinir kat sayım artıyor. Biri çıkıp bi sey demese bari 😶‍🌫️

Herkese teşekkür ederim iyi dilekler için🙏🏻Jet hızı bir doğum macerası ile son dakikalardan 14 şubatı yakaladı miniş pembe bir kızım oldu 🥹 ilkine göre çok ağrım var biraz moralim bozuldu daha iyiye gider inşallah
Çok sevindim iyi olmanıza:) allah analı babalı büyütsün. Sağlıklı huzurlu mutlu bir ömrü olsun yavrunuzun

Canım yenidoğan anne sütü ile beslenen bebeğin kakası zaten sulu oluyor ishal gibi onun için endişelenme. Birkaç seferdir denk geliyorum yazdıklarına. Öncelikle sen sakin kalmaya çalış inan senin bütün gerginliğini hissediyor bebeğin. 20 günden sonra gaz sancıları başlıyor göbeğiniz düşmüştür karnına rahatlıkla masaj yapabilirsiniz artık.
3 bebeli anne olarak tavsiyem Ayşe önerin gaz masajına bakın 3 aşamalı masaj var ben o masajı önce karnını sıcak havlu ile ısıtıp her biri 100er tane olacak şekilde hafif karna bastırarak yapıp arkasından bacaklarını karnına ittiğimde kolayca çıkartıyordu. Emme sonrası gaz çıkarma içinde bebeği omzunuza alıp önce parmaklarınızı açıp parmak uçları ile aşağıdan yukarıya tüm sırta pıt pıt yapın 1dk bile sürmeden çıkacaktır gazı. Yada elinizi konkav yapıp sırtın ortasından yukarı doğru patpat yapın. Hemen çıkamadıysa gaz bikaç dk yatırıp geri kaldırıp tekrar deneyin.
Sırım kolik olan bebeklerde ağlama atakları hergün aynı saat aralıklarında oluyor bir takip edin bakalım. Akşamları uyku öncesi bebeğinizi yıkayıp masaj yaparsanız geceyi daha rahat geçirirsiniz.
Siz güçlüsünüz herşeyin üstesinden gelebilirsiniz merak etmeyin bu günler geçecek bebeğiniz sağlıkla büyüyecek. İkiniz içşnde yepyeni bir hayat başladı bocalamanız çok normal hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz yalnız değilsiniz bunaldıkça yazın elimizden geldiğince yardımcı olalım birbirimize
Gaz masajı çok yararlı ama herkes önce bi kalça cikigi testini yaptırması ondan sonra gaz masajina başlaması gerekli. Özellikle ilk kiz çocuklarında kalça cikigi çok yaygın oluyormuş. Ekstra dikkat etmek gerekli. Bu konuda çok çok tecrübeli kişiler yapabilir ama yeni yeni bebek bakımına başlayanlar için tehlikeli olabilir. Benim tecrübem olmasına rağmen alt değiştirirken bile çok dikkat ediyorum.

Kızlar bebeği sürekli meme isteyen ve orda uyuyan yatağına yatırınca hemen uyanan ve tekrar emmek isteyen var mı ? Bugün hiç kolumdan inmedi yatakta uyumuyor ben de kucakta bekliyorum o uyurken. Kucakta çok derin uyuyor ya da gaz için göğsüme yatırdığımda ana yatağa geçince gözler fal taşı başlıyor ağlamaya 😒
Aynı benimki bugün 10.günümüx sadece hastanedeyken gündüz yatakta durmuştu asla benden ayrılmıyor koltukta oturarak uyuyoruz onda da ben uyurken burnu kapanır diye korkuyorum yorgunluktan ölmek üzereyim

Canım yapılmadıysa eğer anestezi için kan tahlilleri isteyecek senden. Anestezi doktoru ile de görüşmen lazım. Ben geçen cuma kan tahlilleri için giriş yapıp ödeme yaparken kız bana anestezi bölümünün ücretini de alıyorum. Eksi 1 e inip görüşebilirsiniz demişti. Ama tahlil sonuçlarını beklemedim ben. Mustafa bey cuma tekrar görücem seni o zaman geldiğinde görüşürsün Anestezi ile de demişti. Kıza öyle söyledim tmm sorun değil dedi. Gün belirlese de o güne kadar seni yine görmek ister ama. Ben bu cuma gidicem işte öbür cuma tekrar çağıracakmış sanırım ben öyle anladım. Sonraki pazartesi de 26 sı işte doğum yapacağım gün sabah 6 da gidicem yatışım yapılacak Allahın izniyle
Geçen benden de bi kan tahlili istedi doktor sonra 1800küsür ödeme yaptık şaşırdım hatta normalde bu kadar olmazdı diye kız doğum için anestezi falan birşeyler dedi. Ama mesela bana anestezi uzmanıyla görüş demediler sonra kan sonuçlarini mustafa hocaya yolladım gayet iyi dedi baska birsey demedi 😅 elim ayagim birbirine dolandi ya 🥲

Geçen benden de bi kan tahlili istedi doktor sonra 1800küsür ödeme yaptık şaşırdım hatta normalde bu kadar olmazdı diye kız doğum için anestezi falan birşeyler dedi. Ama mesela bana anestezi uzmanıyla görüş demediler sonra kan sonuçlarini mustafa hocaya yolladım gayet iyi dedi baska birsey demedi 😅 elim ayagim birbirine dolandi ya 🥲
Muhtemelen bana yapılan yapıldı o zaman kuzum sen sezeryan için net karar verdiysen Mustafa beye yaz o seni yönlendirecektir ☺️

Herkese teşekkür ederim iyi dilekler için🙏🏻Jet hızı bir doğum macerası ile son dakikalardan 14 şubatı yakaladı miniş pembe bir kızım oldu 🥹 ilkine göre çok ağrım var biraz moralim bozuldu daha iyiye gider inşallah
Ayy maşallah hayırlı uğurlu olsun 14 şubatı ben çok istedim 7 şubatta geldi miniğim kısmet aşk bebisi olmuş sizinki ağrılar geçer gider hemsireden çekinme ağrı kesici iste

Gözün aydın canım😍 sağlıkla büyüt kuzunu 🤲

Ben de mama vermek zorunda kaldım hem sarılık var hem kristal döküyor yavrum, çiş yaparken ağrısı oluyor. İkisi için de bol bol beslenme lazım sütüm yetmiyor. Her telefon açan aaaa mama mı veriyorsun sütün gelmiyor mu sen yine de sadece emzir şöyle böyle. Kimseyi terslemiyorum ama aile hekimiyim emzirme danışmanlığı eğitim sertifikam var hepsinden çok daha iyi biliyorum ama nasılsa belki 10 15 sene önce çocuk doğurmuş insanlar benden daha fazla bilgili gibi akıl veriyor sinir oluyorum. Sorma arkadaş sanane benim mememden süt geliyor mu gelmiyor mu. Yok niye sezaryen keşke normal yapsaydın şöyle böyle. Bursa olanlar bilir ben hep vajinal düşünüyordum ama uygun değildi benim şartlarım için. Yenidoğancıya götürdük bebeğimizi. Adam diyor ki niye bu kadar takıyorsun beslensin de nasıl beslenirse beslensin ileride hep hazır paket gıdalar yiyecek engelleyemeyeceksiniz.

Benim de 9 çıktı sezaryenden bir hafta önce, 1 ampul ferinject taktırdım. Daha önce 11 civarındaydı hep. Sezaryenden sonra da yine 9 çıktı hemoglobin. Elimde 1 ampul daha var. İlerleyen günlerde tekrar taktırabilirim. Ameliyattan önce kan hazırlığı yapıldı her ihtimale karşı, siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz

Bizim de 12 çıktı transkutanöz. Daha önce kanda 7ydi. Yenidoğancı telaş yapma beslenmesi iyiyse 20ye bile fototerapi uygulamıyorum dedi. Hele exchange hiç yapmıyoruz dedi.

3500 çıkmıştı doğumdan birkaç gün önceki son kontrolde. Doktorum karnımı avuçlayıp uh maşallah doldurmuş 3 buçuk doğar dedi 3490 doğdu 😅

Vajinal yolla alamadığı bakteriler içindir. Ben probiyotik başlamadım bebeğime ama ilk günlerden itibaren d vitamini veriyorum 👍
Hem güldürdü hem düşündürdü 😀 bu insanların her şeyi bilme sevdası nedir ya ? Sana akıl verince yardım mı ediyor bir iş mi beceriyor. Lütfen takma 🙄
Açma telefonları hatta
Beslenme konusunda da ben cidden ilk doğumda bunu çok yaşadım mama vermek dünyanın sonu sandım
Ama hem zamanla düzene giriyor hem de cidden bunların önemi kalmıyor beslensin de diyorsun
Genel olarak ben kızımın ilk 1000 gün beslenmesine dikkat etmeye çalıştım.

Tebrikler 😍😍 iyi olacaksınız inş

Tecrübeli annelere bir sorum olacak. Ne zaman emzirirken göğüs uçları acımayacak ve ne süt sağma ihtiyacı bitecek de bebek tamamen memeyi boşaltabilecek acaba 🥺

Tecrübeli annelere bir sorum olacak. Ne zaman emzirirken göğüs uçları acımayacak ve ne süt sağma ihtiyacı bitecek de bebek tamamen memeyi boşaltabilecek acaba 🥺
Sürelerini hatırlamıyorum canım ama bir süre sonra göğüsler terbiye oluyor bebeğin ihtiyacına göre süt üretiyor ama ne zamandı hatırlamıyorum benim saginca yara olmuştu biraz ama o da kendiliğinden geçti krem vs kullanmadım gerek olmadı ama ben sutyen vs kullanmıyorum memelere özgürlük evde açıyorum hava aliyor

Sürelerini hatırlamıyorum canım ama bir süre sonra göğüsler terbiye oluyor bebeğin ihtiyacına göre süt üretiyor ama ne zamandı hatırlamıyorum benim saginca yara olmuştu biraz ama o da kendiliğinden geçti krem vs kullanmadım gerek olmadı ama ben sutyen vs kullanmıyorum memelere özgürlük evde açıyorum hava aliyor
Ben sütyenin içine göğüs kalkanı takıyorum yoksa her yer süt olur 😁

X