2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım ölçümleri çok kafana takma benimki 100 gr eksik bile çıktı bu hafta ama dr kendisi dedi aslında söylemek Bile bile istemiyorum kilosunu falan dedi bunlar tahmini ölçüm değişebilir belli aralıkta diye. Ya diğerini çok ölçtüler ya bunu az. 3500 de gayet iyi bir kilo zaten ölçümleri normal aralıktaysa hiç takılma. Doppler de baktı kan akımı ile ilgili hiçbir sıkıntı yok almıştır o dedi

Ben varım. Şurada 1-2 gündür daha iyiyim öncesinde sürekli ağlıyordum. Lohusalık dönemi normal böyle duygu karmaşası yalnız değilsin merak etme.

Sallanan ana kucağından aldınız mı kullanan var mı

Bizde var. Kullandık ilk 2 hafta, şimdi durmuyor. 1-2 ay daha elde tutar sonra satarım diye düşünüyorum.

Ben uyuyorum. Bebek reflü yatağında kafası yanda yatıyorken...

Ya deli oluyorum gerçekten..
Aaa mama mi veriyorsun?
Sütün az mi?
Silikon uç zararlıdır.
Bebegi söyle uyut, boyke giydir.
Valla Gina geldi

Onlarla savaşmanın en güzel yolu dalga geçmek.
Çok sinir oluyorlar.
Kayınvalidem sütçü imam lakabı taktım gülerek, oğlu bile öyle sesleniyor sormuyor artık süt mama falan.

Mama verenler kaç saatte bir kaç ml mama veriyorsunuz
Bizim ebe hastanedeyken 3 saatte bir 30 cc verin demişti öyle verince yetmiyor 5 günlük oldu kaç vermeliyim doymuyor

26 günlük, sadece mama içecekse 75 cc. Emzirdiysem sağdıysam falan 60 yapıyorum 40 sonrası bırakıyor.

24 saatte toplam bezi 250 grı geçiyorsa doyuyordur.

Kızlar sezeryan olunca ameliyathaneye kendimiz için birşey götürmüyoruz dimi? Sadece bebişin kıyafetlerini veriyoruz yani?
Bir de odaya çıkınca hemen giydiriyorlar mı üstü?

Beni direkt giydirdiler uyuşukluk geçmeden.

Kızlar 40 çıktıktan sonra da 2-3 saatte bir uyandırıp beslemeye devam mı edeceğiz? Yoksa kendi uyandığında mı besleyeceğiz

Biz 15. Dünden itibaren uyandırmayı bıraktık. Sarılık riski geçince yani. Ben de ilk 40 gün diye biliyordum, doktor gerek görmedi. En uzun kesintisiz uykusu 6 saat oldu gece, kendiliğinden 4-5 saatte bir kalkıyor. Gündüz de 3 saatte bir değil 2 saatte bir falan besleniyor, öyle kurdu dengeyi.

Tam benim bebişin tarifi bu işte en son artık kendi yanıma yatırıyorum yapışık olarak o zaman kucağımdan inmiş oluyor
Gögsünüzün arasına bir tane mendil vs koyun bebeğinkilerden, bir gece öyle uyuyun kokunuz sinsin bebeği yatağa yatırınca yanına o mendili koyun kokusunu alabıleceği şekilde onun baya faydası oluyor bilginiz olsun ben ilk oğlumda çareyi öyle bulmustım ya da bir atletinizi vs koyun ama giyilmiş olsun

Kızlar 19 şubat olacak doğumum balık burcu zannediyordum hep nedense daha bugün kova olacağını öğrendim :) doğum yapan anneler nasılsın kova bebekleri yoruyor mu sizi merak ettim

Kesintisiz 6 saat mi maaşallah benim doktorum uyusa bile 3 saati geçirme dedi ama zaten 3 saat uyumuyor gece sürekli bir besleme gaz çıkarma uyutma döngüsündeyiz öyle kafamızı koyup 6 saat uyumak imkansız

Kızlar 19 şubat olacak doğumum balık burcu zannediyordum hep nedense daha bugün kova olacağını öğrendim :) doğum yapan anneler nasılsın kova bebekleri yoruyor mu sizi merak ettim
Doğum haritasında 07.15 itibari ile balığa geçiyor gece doğarsa kova geçiş günü saatler önemli

Deneyeceğim teşekkürler

Kesintisiz 6 saat mi maaşallah benim doktorum uyusa bile 3 saati geçirme dedi ama zaten 3 saat uyumuyor gece sürekli bir besleme gaz çıkarma uyutma döngüsündeyiz öyle kafamızı koyup 6 saat uyumak imkansız

İlkinde de denemiştim bu yöntemi.
Gündüz salonda falan ışık alan yerde uyuyor, her uyandığında kucağa alınıyor hoplatılıyor konuşuyoruz falan.
Gece yatağında yatıyor, ışık yok, uyanınca biberon veriyoruz ve mama içerken uyuduğu için gaz falan çıkarmıyoruz. (Bu kısım zor, en zoru) alt değiştirme kaka yoksa yok.

Gündüz gece farkını bu şekilde öğrenmişti ilk kızım da.

Bu yöntemin iyi tarafı çocuk akşam erken uyuyor, kötü tarafı sabah erken kalkıyor. Işığa, yani güneşin doğuşuna odaklı oluyorlar.

Kızlar sezeryan olunca ameliyathaneye kendimiz için birşey götürmüyoruz dimi? Sadece bebişin kıyafetlerini veriyoruz yani?
Bir de odaya çıkınca hemen giydiriyorlar mı üstü?
Beni odaya çıkarıp hemen giydirmediler belden aşağı çıplak kaldı hasta bezi taktılar uyuşukken sadece sütyen bile değil üstümü giydirdiler sonra üstümü örttüler belden aşağım örtülü kaldı. 6. Saat yürütmeye geldiklerinde uyuşukluk geçmişti o zaman altımı giydirdiler yürüttüler

Ay darısı başımıza o zaman

Benim 12 gün sonra sezeryan olacak. Geçen cuma kan tahlili yapıldı. Kan değerim 9 a düşmüş. Doktorum ertesi gün çağırdı hemen damardan demir takviyesi yapıldı. Bu cuma değil öbür cuma tekrar tahlil yapılacak. Demir takviyesi ne kadar işe yaramış bakılacak. Gerekirse sezeryan için kan hazırlığı vermek lazım dedi

Deneyeceğim teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…