2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben de 40+2 ile aynı kaderdeyim sizinle 1 cm açılma var sadece ama buna ek olarak doktorum alt muayenede rahim ağzın çok geride pek müsait değil dedi normal doğum için. Yarın başka bi doktora daha gidicem o ne dicek merak ediyorum bu konuda. Normal olur ama epizyon biraz daha geniş olabilir dedi yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorum ben de bu şekilde 🤦🏻‍♀️
1 hafta içinde 3 kere alt muayene oldum hala 1 cm😁 benimle hiç kesik olur yırtılma olur vs konuşulmadı 😁 onun için hiç endiselenmemistim biraz da ona anksiyete yapayım 😂

Benim sezeryan doğuma göre beklentimi karşılıyor sütüm bebişim memeden içmiyor ama sağıyorum silikon uçla vermek zorunda kalıyorum
Meme ucum ilkinde yoktu resmen ben de öyle silikon uçla veriyordum uç belirince ucu ağzına koyuyordum ki hemşire şırınga ile uç çıkarmaya çalışıyordu ama nafile
Şimdi ucu biraz daha belirgin oldu ve yine de uç çıkarıcı aldım lansinoh başta onu deniycem

Meme ucum ilkinde yoktu resmen ben de öyle silikon uçla veriyordum uç belirince ucu ağzına koyuyordum ki hemşire şırınga ile uç çıkarmaya çalışıyordu ama nafile
Şimdi ucu biraz daha belirgin oldu ve yine de uç çıkarıcı aldım lansinoh başta onu deniycem
Aaa uç çıkarıcıdan kimse bahsetmedi bana yA

Eklentiler

• IMG_4063.png
    IMG_4063.png
    77,4 KB · Görüntüleme: 33
Depend aldık o kadar ya kafam gitti 😄 ama hiç hazır değilim
Ben ilk birkaç gün tuvalete baktığımda kan yapmışım sanki öyle oluyordu. Depent kullandım birkaç gün sonra normal pede geçtim. Bazen leke gibi gün boyu gelmemiş bazen sabah bi kalkıyorum dolmuş dengesiz bir şekilde devam ediyor 😅

Ben ilk birkaç gün tuvalete baktığımda kan yapmışım sanki öyle oluyordu. Depent kullandım birkaç gün sonra normal pede geçtim. Bazen leke gibi gün boyu gelmemiş bazen sabah bi kalkıyorum dolmuş dengesiz bir şekilde devam ediyor 😅
Hiç ped yok evde yarın alayım 😳😳 böyle iyiydik ya unutmuşum 🥺

Kızlar sezeryan sonrası evde ilk gecem ama direkt sırt üstü yatmıştım demin kalkamadım şimdi de sırtım hafif dik yatıyorum ama yine kalkamayacağım gibi siz nasıl yatıyorsunuz

Ben de 40+2 ile aynı kaderdeyim sizinle 1 cm açılma var sadece ama buna ek olarak doktorum alt muayenede rahim ağzın çok geride pek müsait değil dedi normal doğum için. Yarın başka bi doktora daha gidicem o ne dicek merak ediyorum bu konuda. Normal olur ama epizyon biraz daha geniş olabilir dedi yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorum ben de bu şekilde 🤦🏻‍♀️
Benim doktor ilk kontrolde rahmin biraz geride olduğunu ama korkmamı gerektircek birşey olmadığını söylemişti zaten anlamini bilmiyordum ama bana direkt merak etme normal doğuma engel bir durum değil demişti kafam karıştı şimdi🤔

Depend aldık o kadar ya kafam gitti 😄 ama hiç hazır değilim
Doğru düzgün kanama yaşamadım ben adetin son günleri cok az leke gibi gelir ya o şekil oldu pet bile dolmadı . Doktorum ben amliyattan cıkınca kanaman olacgını sanmıyorum ben içini cok temizledim demişti . Sezeryandan sonra adet baya fazla oluyor 2 aydır aşırı kanama yaşıyorum mesela

Doğru düzgün kanama yaşamadım ben adetin son günleri cok az leke gibi gelir ya o şekil oldu pet bile dolmadı . Doktorum ben amliyattan cıkınca kanaman olacgını sanmıyorum ben içini cok temizledim demişti . Sezeryandan sonra adet baya fazla oluyor 2 aydır aşırı kanama yaşıyorum mesela
canım senin rahmin yenileniyor kürtajdan sonra bana da öyle olmuştu doktorum çok iyi olduğunu söylemişti ama sen yine de kontrole git bazen de çok sürmesi iyi olmayadabiliyor sıkı kontrol önemli hatta bence iyi bir özele git 🙏inşallah en güzel günlerin yakında olur gercekleşir 🙏ben hala kaybettiğime üzülüyorum ama bu bebeğin kaderi diyorum yaşamak darısı başına inşallah

Sırt üstü yatmayı öyle özledim ki 😄😄 yüz üstü bile değil sırt üstü azıcık dönsem nefesim kesiliyor sıcak basıyor

X