2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim dogum persembe gunu ama galiba dayanamicam o zamana kadar alt tarafim sanki kemikleri kirilmis gibi catı bölgesi deniliyo galiba evin icin yuruyemiyorum yataktan kalkip yatamiyorum donemiyorum kemik kirigi gibi alt tarafta agri var dayanilacak gibi degil😒
Benim de bu şekilde birkaç gündür, belki kanala girmeye çalışıyordur diye düşündüm ben de.

Kızlar hepinize hayırlı güzel doğumlar diliyorum. Forumun en heyecanlı grubu burası şu an. O yüzden içimden yazmak geldi 🥰 Ocak annesiyim 40+1de doğum yaptım. İlk doğumum ve tombul bi bebek doğurdum. Ama çok da kolay oldu. Sakın doğumdan korkmayın bebeğinize kavuşmak harika bişey. Yanımda olduğu her an harika ama o ilk buluşma en güzeli. Doğum yapalı 2 haftayı geçti ama o ilk anın büyüsü devam ediyor üzerimde. Çektiğim tüm sancılara acılara değmiş diyorum annelik müthiş bişey. Darısı başınıza inşallah sağlıkla gelsin yavrularınız 🙏🏻💕💕💕

Ay bisey dicem şimdi biz sezaryenden hemen sonra alttan kanama olacak mı regl gibi ben buna hiç kendimi hazırlamadım 9 ay rahattım ya

Evet oluyor :KK43:

Kızlar spinal ya da epidural sezaryen olanlar, genel anestezi gibi 6 saat aç kalma gibi bişey var mı yine?

Evet, akşam 17.00 ameliyatı için sabah 10'da yemeyi bıraktım ben.

Benimki hala ters duruyormus kafasi yukarda midemin orda tersken kanala giremez dimi
Yani sanmıyorum en azından kolayca giremez, ama makat geliş doğumlarda falan nasıl giriyor onu bilemiyorum. Bu arada bende çatı ağrısı 18-25 haftalar arası da fenaydı, belki hormonal de olabilir yine, kanal benim kendi tahminimdi bu sefer, sizi yanıltmayım

Kızlar hepinize hayırlı güzel doğumlar diliyorum. Forumun en heyecanlı grubu burası şu an. O yüzden içimden yazmak geldi 🥰 Ocak annesiyim 40+1de doğum yaptım. İlk doğumum ve tombul bi bebek doğurdum. Ama çok da kolay oldu. Sakın doğumdan korkmayın bebeğinize kavuşmak harika bişey. Yanımda olduğu her an harika ama o ilk buluşma en güzeli. Doğum yapalı 2 haftayı geçti ama o ilk anın büyüsü devam ediyor üzerimde. Çektiğim tüm sancılara acılara değmiş diyorum annelik müthiş bişey. Darısı başınıza inşallah sağlıkla gelsin yavrularınız 🙏🏻💕💕💕
Çok teşekkür ederiz amin inşallah 🙏🏻 okuduktan sonra bir an önce bebeğime kavuşmak istiyorum

Sabahtan beri çok fena şekilde sürekli kasılıp iniyor ama bebek kanalda değilmiş 🥺 doktor da dedi beklemeyebilir panik yapma bak dayanamazsan gelir nefesin daralır çarpıntın olur hiç geçmezse gel dedi çarşamba sabah erken gel aç gel hazırlıklı ol dedi bir de artmışsa alırım bebeği dedi
Arabaya koycaz valizle puseti hazırlıklı olalım diye 🙏🏻
Merhaba canım benim de aynı şekilde dünden beridir kasılmam arttı az önce hastaneden geldim yarım parmak açılma var dedi vajinal muayene yaptı. Şu an 37+3 olduk. Nst temiz çıktı sancım yok. Kafasıyla baskı yapıyormuş bizimki, kanala da girmiş. Bakalım umarım hayırlısı olur 🙏 normal olcak bizim de Allahın izniyle

Merhaba canım benim de aynı şekilde dünden beridir kasılmam arttı az önce hastaneden geldim yarım parmak açılma var dedi vajinal muayene yaptı. Şu an 37+3 olduk. Nst temiz çıktı sancım yok. Kafasıyla baskı yapıyormuş bizimki, kanala da girmiş. Bakalım umarım hayırlısı olur 🙏 normal olcak bizim de Allahın izniyle
Bende de tam tersi rahim kapalı kanalda değil ama kasılma sancı var 🤭 hayırlısıyla gelse şu bebişler rahatlasak kafası benim de aşağıda resmen idrar torbamın orda sanki çok ağrıyor iğneler batıyor kafasıyla itiyor galiba

Kızlar bu Spinal bende aşırı omuz boyun ağrısı yaptı tavsiyesi olan var mı 2kahve içtim . Bir de benim bebek emiyor 5 dk sonra ellerini emiypr doymuyor ama sıkınca süt geliyor emiyor da moralim bozuluyor öyle yaşandıkça. Annem de yalancı emzik niyetine emiyor seni neyse diyor iyice moralim bozuldu

Kızlar bu Spinal bende aşırı omuz boyun ağrısı yaptı tavsiyesi olan var mı 2kahve içtim . Bir de benim bebek emiyor 5 dk sonra ellerini emiypr doymuyor ama sıkınca süt geliyor emiyor da moralim bozuluyor öyle yaşandıkça. Annem de yalancı emzik niyetine emiyor seni neyse diyor iyice moralim bozuldu
Anneniz yanlış düşünüyor, yenidoğan bebek elbette her istediğinde emecek. 1 yaşında şımarıklık yapan meme isteyen çocuk değil ki bu. Hiç kötü hissetmeyin bebeğinizle iletişiminize odaklanın çevrenin yorumları anne bile olsa saçma olabiliyor bazen kulak tıkayın

Daha kaç günlük çocuk ne bilsin yalancı memeyi, anneyi yalancı meme niyetine kullanmayı.
Fast jel gibi bir kas gevşetici denediniz mi? Belim belim tutulduğunda bana onu önermişti. Belki sizin de omzunuz spinalden değil de doğum heyecanından stesinden kasılmıştır. Spinalin bahsettiğiniz gibi bir yan etkisi olduğunu hiç duymadım

Anneniz yanlış düşünüyor, yenidoğan bebek elbette her istediğinde emecek. 1 yaşında şımarıklık yapan meme isteyen çocuk değil ki bu. Hiç kötü hissetmeyin bebeğinizle iletişiminize odaklanın çevrenin yorumları anne bile olsa saçma olabiliyor bazen kulak tıkayın
Şımarıklık olarak değil de sütün yok anlamında diyor. Halbuki 20 dk emse bile süt hala sıkınca geliyor ama sütüm varsa neden aranıyor bu bebe 😒

X