2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Eskiler ondan doğumu kolay yaparmış diye düşünen birçok insan var haklılar sanırm, bizim hareket olayı azalıyor baya günümüzde ev işi vs. Ben de artık çömelme squat vs yapacağım inşallah
Kaç kişiden duydum yer silerken bebek geldi perde asarken geldi diye bu tarlada doğuranlar boşa değil bence iş yaparken geliyor ben de hak veriyorum 😄😄 eskiler de bir de sezaryen öyle yaygın olmadığı için zamanı gelipte bebek kanala girmediyse eliyle sokup kafasını düzeltiyorlarmış bebeğin kayınvalidem yaşamış ağzım açık dinledim 😀 42. Haftasında yapmışlar ona

Kızlar benim beklemeyecek cumayı ben size diyeyim kasılmalarım hiç durmadı benim bugün 😨 doktor da dedi sürekli taş gibi diye çok devam ederse gel alalım acilden gel ben hemen gelirim dedi 🥺 demin biraz yatayım dedim kasılmadan duramıyorum sürekli taş kesiliyor nefesim gidiyor öyle olunca nasıl dayanıcam acaba
Canım kasılman olunca midene taş oturmuş gibi oluyor mu ya?

ilk günden beri mama veriyorlar canım ama yanımda da olmayınca zor geçiyor her gün saat 2 de gidip görüyorum her gün de süt soruyorlardı sizlere tavsiyem manuel pompa almayın sakın benim ilk gün hemşireler elle uğraştı olmadı manuel pompa aldık 1 damla bile akmadı sonra elektirikli aldım çok çok şükür artık iniyor ama çok az inşallah çoğalır
Hiç strese girmeyin cnm doğum yapali 47 gün oldu hayla az geliyo çoğalmadi. Şükur mamayla kilo aliyo 1 buçuk kilo oldu.arada süt veriyorum ancak sabahta aksama toplam 30ml cikiyo 😥

Canım ben 3 çocuğunuda suni sancı ile doğurdum. İlkinde 5cm, İkincide 4cmdi ve benim sancılarım yoktu. Suni sancı verdiler. Bunda bebeğin suyu azalınca doktorum 38+3 te yatış verdi. Bebek yukardaydı ve hiç açıklığım yoktu. Sabah 7 de yatış yaptım. Nstye bağlandım. Doktor bebeğin kalp atışlarını beğenmediği için hemen suni sancı vermedi. Saat başı açıklık muayenesi yapıyordu ebe, bu sebeple hem ağrılarım başladı hemde açılmam oldu. 5cm olunca doktor suni sancı başlattı ,saat 11 gibi ama çok çok az... O ara suyum geldi. 6cm olunca bebekte aşağı inmeye başlamıştı. 1 gibi ıkınma hissim geldi... Hemen doğuma alındım. 5cmden sonra 2 kere duşa girdim. Çok iyi geldi. Bence bebeğin inmesini ve açılmayı da o hızlandırdı.
Evet bir yerden sonra çok zorlanıyorsun sezaryan diye söylenmeye başlıyorsun... Bilki bebeğin gelmesi çok yakın o zaman 🤭🤭🤭
İçten Yanıtınız için çok teşekkür ederim 🙏 rahatlattınız gerçekten 🙏❤️ bende de 1 cm açıklık var 1 hafta içinde 3 kere muayene edildi hiç ilerleme yok 😁 su sonra mı geliyor ay Allahim daha neler duyacağım 🤦🏻‍♀😁😁

Öncelikle doğum yapan annelerimizi tebrik ediyorum🙏❤️ biz bekleyenleri de rabbim
Yavrularımıza sağlıkla kavuştursun insallah 🙏
Benim bebisim halen gelmedi bugün 40+4 deyiz bugün. Nişanım 3 gün önce geldi bir haftadır 1 cm açılma var ilerlemiyor delirecegim 🤦🏻‍♀️ birkaç gün sonra suni sancı ile dogum başlatacaklar, korkuyorum.. daha önce suni sancı ile doğum yapan var mı?
Ben de 40+2 ile aynı kaderdeyim sizinle 1 cm açılma var sadece ama buna ek olarak doktorum alt muayenede rahim ağzın çok geride pek müsait değil dedi normal doğum için. Yarın başka bi doktora daha gidicem o ne dicek merak ediyorum bu konuda. Normal olur ama epizyon biraz daha geniş olabilir dedi yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorum ben de bu şekilde 🤦🏻‍♀️

X