2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeklerinizin sabah uykusu nasıl ? Baygın gibi tüm gün uyuyan bebiş var mı vallahi gece yatmıyor gündüz kalkmıyor ya mama süt veremiyorum sürekli uyku hali

Uyku diye bir şey kalmadı ağrıdan sancıdan kasılıp duruyorum bebek hareketli olmasa giderdim.
Aylardır 3 saat kesintisiz uyumadım ben.
Dün bir arkadaşım aradı nasılsın diye onunda bebeği var ama hamileliği aşırı rahat geçti. Biraz dert yandım sorunca ağladım kötüyüm çünkü uyuyamıyorum mantarım enfeksiyonum ağrılarım var doğumdan sonra rahat edeyim sağlık açısından dedim bana daha dur iyi günün diyor bir bağırdım dayanamadım artık :KK43: kimseyi istemiyorum görüşmek bile istemiyorum herkesten nefret ediyorum kendimi yapayalnız hissediyorum herkes iyi de ben kötüyüm hasta mıyım rahatsız mıyım benim suçum ne ağlayıp duruyorum
Yaaaa öyle şeyler düşünme emin ol sen gibi olan cok ama geçecek hepsi evet cok zor oldu senin için ta basından beridir okuyorum her yazdığını üzülme lütfen ağlama ya da ağla rahatla geçecek olacağını düşün tekrar devam et Allah in izniyle az. Kaldı senle beraber bebekle ilgilenenler olur eşin de ilgilenir kendini yanlız hissetme hepsi geçecek Leo yu kucağına almana az kaldı 😍

Merhaba herkese benim de doğumum 1 Şubatta saat 9:32 de genel anestezi ile oldu. Belimde olan sıkıntılar sebebiyle genel anestezi kararı verildi benim isteğim değildi ama hiç pişman da olmadım. 38+6 da 3850 doğdu kızım. Genel anesteziden korkanlarınız varsa sakın korkmasın 9:20 gibi ameliyathaneye girdim birkaç konuşma sonrasını hatırlamıyorum bile uyandığımda eşimle konuştum ayılma odasına giderken 11 buçuk gibi odaya aldılar ben neredeyse 1 saat ben ayıldım hadi çıkarın beni diye söylendim 😄 odaya geldikten sonra sadece üst pijama giydirildi sonda çıkarılmadı bu arada sondadan korkanlarınız varsa asla olmasın abartıldığı kadar yok yarım saat 45 dakika sonra bebeğimi getirdiler benden önce tüm ailem görüp fotoğraflar çekinmişler aşağıda ben en son gördüm ama ameliyathanede temas ettirilmiş bana sonradan öğrendim. Su çay meyve suyu saat 4te izin verildi sonrasında ayağa kalktım gayet rahat yürüyebildim herkes şaşırdı hatta aynı saatte yan odamda spinal doğum gerçekleşmişti o daha zor yürüyordu belki de bünye meselesidir akşam 6da sadece çorba içtim katı gıda yasaktı zaten serumdan açlık hissetmiyordum bol bol emzirmeye çalışıyorum ama sütüm yok denecek kadar az mama takviyesi yaptım dün eve gelir gelmez artacak umuduyla devam ediyorum emzirmeye. Sezeryanın benim için en zoru gaz sancısıydı çıkması ertesi günü buldu ameliyat ağrısı neymiş ki dedim resmen 😄 mesajları çok okuyamıyorum eskiden yazamasam da takip edebiliyordum ama şu an çok zor doğumu gerçekleşenlere hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin 🧿 Doğumu bekleyenlere de sağ salim kavuşmayı nasip etsin çok güzel doğumlarınız olsun inşallah ❤️
Maşallah sizin bebiş de gelmiş hoş gelmiş :)

Seni çok çok iyi anlıyorum aynı dert hamilelik dönemi bende de vardı. Şimdide lohusalık döneminde katlanarak artmaya devam ediyor. Çok bunaldım ve artık kırmamayı bıraktım ‘o şekilde değil bu şekilde yapmayı doğru buluyorum’ diyip muhatabı kesiyorum direkt. Kimseyle uğraşamam çok biliyorlar sanki.
Kesinlikle böyle demeyi öğrenmem gerek yapmayı çok istiyorum ama yapamıyorum ve çok sıkıcı bi durum,bi yerde bi taşacak sabrım heralde ama bakalım lohusalık halimde tahammülüm daha az olur diye düşünüyorum

Kızlarr biz doğduk 🥰 dün gece 00:25 te doğdu. 36+5 saydılar 😄 3100 gram 48 cm. Sütüm ilk başta gelmişti. Silikon uçla emzirdim. Sonra uyandırması çok zor oldu sütüm gitti inş. gelicek. Mama takviyesi yapıyorum. Normal doğum yaptım. Cengaverim ya epidural istemedim. Baya zorluydu. Bebiş gelince kuş gibi oluyosun
aaa bi gün bakamadım kaç kişi doğum yapmış maşallah :) Hayırlı olsun zor olmuştur illaki ama bebiş sağlıklıysa geçip gidiyor ikiniz de iyi olun inşallah

Kesinlikle böyle demeyi öğrenmem gerek yapmayı çok istiyorum ama yapamıyorum ve çok sıkıcı bi durum,bi yerde bi taşacak sabrım heralde ama bakalım lohusalık halimde tahammülüm daha az olur diye düşünüyorum
Ben baştan herkese ayar çektim şuan 😀 annem ilk doğumda idare ediyordu ama bu doğumumda sadece kv gelecek ona da dedim lohusa halim agresif olur farklı davranırım alınma
Ben de nasıl olacağımı bilmiyorum dedim o da merak etme dedi 😀 eşime de aynısını söyledim sen derdini bana söyle ben aktarırım dedi

Kızlar daha önce yazan oldu mu bilmiyorum mastit için lahana uygulamasını,arkadaşım mastit olmuştu lahanayı haşlayıp kompres yapmıştı sanırım, iyi geldiğini söylemişti

Yaaaa öyle şeyler düşünme emin ol sen gibi olan cok ama geçecek hepsi evet cok zor oldu senin için ta basından beridir okuyorum her yazdığını üzülme lütfen ağlama ya da ağla rahatla geçecek olacağını düşün tekrar devam et Allah in izniyle az. Kaldı senle beraber bebekle ilgilenenler olur eşin de ilgilenir kendini yanlız hissetme hepsi geçecek Leo yu kucağına almana az kaldı 😍
Oyyy ne güzel moral oldu 🥰❤️🙏🏻🙏🏻 sonuna geldik yolun çok az kaldı 🥹❤️ mis kokusuyla hepsi geçecek inanıyorum

Ben baştan herkese ayar çektim şuan 😀 annem ilk doğumda idare ediyordu ama bu doğumumda sadece kv gelecek ona da dedim lohusa halim agresif olur farklı davranırım alınma
Ben de nasıl olacağımı bilmiyorum dedim o da merak etme dedi 😀 eşime de aynısını söyledim sen derdini bana söyle ben aktarırım dedi
Ah keşke söyleyebilsem bunu,benimle de kv kalacak büyük ihtimalle annemdense kv kalsın yeğlerim ama onu da kırmamak için çaba sarf ederim inşallah çok karışmaz her şeye nasıl bi deneyim olcak bizim için merakla bekliyorum 😅

Ah keşke söyleyebilsem bunu,benimle de kv kalacak büyük ihtimalle annemdense kv kalsın yeğlerim ama onu da kırmamak için çaba sarf ederim inşallah çok karışmaz her şeye nasıl bi deneyim olcak bizim için merakla bekliyorum 😅
Karakteri önemli ama sonuçta o da doğum yapmış o dönemlerin zor geçebildiğini anlarlar
Sen de kırmamak için peki ama ben böyle araştırmıştım bunu da deneyelim dersin kasma kendini bir şekil 10-15 gün geçer gider

Kızlar ben de çok gerginim. Annem son zamanlar rahatsızmış hiç söylemedi biyopsi falan vermiş sonucu tam doğum haftamda çıkacak babam son anda söyledi daha doğuma gideceğim falan demiş doktora acil ameliyat olma durumu varmış :KK43: Ben duyunca zaten çok üzüldüm hem kadının yanında olamayacağım hem doğumda yalnız kalacağım en çok da büyük kızımı bırakacak kimsemiz yok diye.. Görümce ve kaynananın da umrunda değil daha arayıp Maraşa gelseydiniz iyi olurdu dediler eşim de evet iyi olur keşke gitseydik falan dedi zaten dolmuştum kaç saat ağladım iyice nefret ettim hepsinden ben gidecek olsam annemin yanına giderim :KK43: :KK43: Bize de dua edin lütfen çökmüş durumdayım

😁😁 38 yarın inşallah tam. İşte benim günlerdir öyle daha artmıyor gece hafifliyor yatınca. Benim zaten 24.haftadan beri yalancı kasılmalar var da, bu 10 gündür falan bu sıklık. Bakalım pazartesi nst nasıl çıkacak
Ay aramizda 1 hafta var 🙈 sağlıcakla kucakla inşallah 🙏🏻
Ben geçen akşam gittiğimde açıklık muayenesi yaptıramadım başta. Çataldan nstye geçtim sancılar 100 çıkınca mecbur yaptırdım zor olsa da. Siz yine de gidin istemediğiniz şeyi yaptırmak zorunda değilsiniz.
Teşekkür ederim canım duşa girdikten sonra bayağı rahatladım şimdi yaklaşık 3 saattir falan iyiyim 😊

Kızlar ben de çok gerginim. Annem son zamanlar rahatsızmış hiç söylemedi biyopsi falan vermiş sonucu tam doğum haftamda çıkacak babam son anda söyledi daha doğuma gideceğim falan demiş doktora acil ameliyat olma durumu varmış :KK43: Ben duyunca zaten çok üzüldüm hem kadının yanında olamayacağım hem doğumda yalnız kalacağım en çok da büyük kızımı bırakacak kimsemiz yok diye.. Görümce ve kaynananın da umrunda değil daha arayıp Maraşa gelseydiniz iyi olurdu dediler eşim de evet iyi olur keşke gitseydik falan dedi zaten dolmuştum kaç saat ağladım iyice nefret ettim hepsinden ben gidecek olsam annemin yanına giderim :KK43: :KK43: Bize de dua edin lütfen çökmüş durumdayım
Geçmiş olsun inşallah ameliyat olmasını gerektirecek bir durum olmaz sonuçlar temiz gelir 🙏🏻 üzmeyin kendinizi diyeceğim ama haksızlık etmiş olurum. Maraşa gelin diyeceklerine biz gelelim demeleri gerekirdi insanlar ne tuhaf ya

Babalık izni yok mu eşinin canım ? Hiç takma altından her şekilde kalkarsın ya germe kendini bu kadar

Geçmiş olsun inşallah ameliyat olmasını gerektirecek bir durum olmaz sonuçlar temiz gelir 🙏🏻 üzmeyin kendinizi diyeceğim ama haksızlık etmiş olurum. Maraşa gelin diyeceklerine biz gelelim demeleri gerekirdi insanlar ne tuhaf ya
Bu tavırlarını hiç unutmayacağım bir kere bile sormadılar kim gelecek çocuk ne olacak adı ne olacak vs ama bu kadar kıymet vermezken eşim daha gidelim gidelim modunda ona da kırgınım :KK43: kvmin başka torunları yok ilki benim kızım ikincisi de bu doğuracağım :KK43:

X