2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hepinize iyi akşamlar öncelikle doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ederim gözünüz aydın ✨ merak eden arkadaşlara çok teşekkür ederim çok iyi hissettirdi burda birbirimizi görmesek bile samimiyetinizi hissettirdiniz 🩵 ben henüz doğum yapmadım ne yazık ki :KK43: benim oğlanın gelesi yok :KK43: sadece üst üste kötü şeyler yaşadığım için buraya hiç uğrayamadım. Yine hastayım hastalık geldi buldu beni ve bana bakan annem ve kız kardeşimde hasta oldu :KK43: Berbat bir döngüye girdik hiç doğum yapmak istemiyorum böyle bir süreçte doğrusu. Bir de gönderdiğim bir yayın vardı düzeltmeyi tam şu zamanda göndermişler mecburen oturdum ona çalışmak zorunda kaldım bir de :KK43: bende durumlar böyle işte
Geçmiş olsun

Ben spinal oldum
Ama hayatımda bas ağrısı az bilen biriyim bas ağrısından ölüyorum böyle bi ağrı yok hayatımda böyle bi ağrı görmedi
Gebelik süresince bi ilaç bile almayan ben çatir cutur parol içiyorum
Hatta geralgine k önerdi anestezi henüz içmedim ama onu da içeceğim sanırım anestezik kafamı duvara vuracak kadar ağrım oluyor 😔
Ben de migren olduğu için geralgin k vermişti nöroloji doktorum parasetemol kafein olduğu için faydası çok var reçeteli hatta yazdıracağım doğumdan sonra yine
Benim önerim şu agır migren krizi geçirirken geralgin k içip ayağımı bir kova sıcak suya koyuyorum sıcak olacak ama ılık değil aynı zamanda buz kalıbı da başıma ve enseme gezdiriyorum bir dene istersen çok ağır zamanlarımda kesiyor benim 🙏🏻🙏🏻

Ya ben de çevredeki aşırı korumacı tavırdan sıkıldım bazıları ben kendimi ve bebeğimi düşünmüyorum gibi sürekli beni uyarınca müdahil olmaya çalışınca her ne kadar iyi niyetli olduklarını bilsem de bunalıyorum. Ben kendimi biliyorum neyi yapabilecek durumda olduğumu ne için ne kadar enerjim olduğunu en iyi ben bilirim sonuçta ama kırmak da istemiyorum kibarca kırmadan reddedicem diye şekilden şekile giriyorum içim sıkılıyor bu defa
Seni çok çok iyi anlıyorum aynı dert hamilelik dönemi bende de vardı. Şimdide lohusalık döneminde katlanarak artmaya devam ediyor. Çok bunaldım ve artık kırmamayı bıraktım ‘o şekilde değil bu şekilde yapmayı doğru buluyorum’ diyip muhatabı kesiyorum direkt. Kimseyle uğraşamam çok biliyorlar sanki.

Merhaba bende belimden iğne yapıldıktan sonra midem bulandı başım kötü oldu tansiyonum düşmüş ağzımda hava ile uyandım nefes al diyorlardı sizinkiyle aynı işlemimi yaptılar banada acaba çünkü hala omuzlarımda geçmeyen gaz ağrısı var
Benimde omuz boyun ve feci bir baş ağrısı var

Seni çok çok iyi anlıyorum aynı dert hamilelik dönemi bende de vardı. Şimdide lohusalık döneminde katlanarak artmaya devam ediyor. Çok bunaldım ve artık kırmamayı bıraktım ‘o şekilde değil bu şekilde yapmayı doğru buluyorum’ diyip muhatabı kesiyorum direkt. Kimseyle uğraşamam çok biliyorlar sanki.
Ay benim kayinvalide aynı yaa beni biraz cileden çıkardı..
Sagolsun yardimi cookk Dokundu ama habire sütünü sagma diyo, geberecektim gecen gun şişti göğüslerimin yatamıyorum esimde git sag ya dedi ne bakiyorsun sen anneme...
Sonra çamaşır cikti makineden katlıyorum bebegin çamaşırlarımı geldi yaptıklarımızı bozuyor kendisi yapıyor.
Ben öyle yapmıyorum diyorum bide diyo ki esime oğlum hangisi daha guzel olmuş 🤨bana geldiler..
Elinden cektim ben oyle yapmıyorum uğraşamam dedim. Bozuldu

Çok ilginç ya kişiden kişiye değişiyor demek ki 🙄 benim spinal sonrası hiç ağrım olmadı hiçbir yerimde dikiş ağrısı hariç..Sizin anestezi kolay uygulandı mı peki
Dikiş ağrım yok mesela benimde feci bas ağrım
Var
Anestezi çok kolay oldu sezaryan olup bebeğimi alana kadar hiç sknti olması ta ki kisti almaya başladılar sonra olanlar oldu

Ben de migren olduğu için geralgin k vermişti nöroloji doktorum parasetemol kafein olduğu için faydası çok var reçeteli hatta yazdıracağım doğumdan sonra yine
Benim önerim şu agır migren krizi geçirirken geralgin k içip ayağımı bir kova sıcak suya koyuyorum sıcak olacak ama ılık değil aynı zamanda buz kalıbı da başıma ve enseme gezdiriyorum bir dene istersen çok ağır zamanlarımda kesiyor benim 🙏🏻🙏🏻
Deneyeyim çok teşekkür ederim
Geralgine k yi gebelikte de mi kullandınız

Benim bazen akşamları 10 dk arayla bile geliyor, hem de baya uzadı artık kasılmalar 30-40 saniyeden uzun sürüyor. Belim de ağrıyor kasılma olunca ama sıklaşmadıkça doğum başlamıyor diye gitmiyorum. 10gündür her gün sıklaşacak doğurcam diye bekliyorum ajjdkskksks bakalım bi gün suyum gelir herhalde ya da ağırlaşır ağrılar 😁
Kız 10dk arayla bile oluyor diyosun daha ne kadar sıklaşacak🤣 kaç haftaliksin

Ay benim kayinvalide aynı yaa beni biraz cileden çıkardı..
Sagolsun yardimi cookk Dokundu ama habire sütünü sagma diyo, geberecektim gecen gun şişti göğüslerimin yatamıyorum esimde git sag ya dedi ne bakiyorsun sen anneme...
Sonra çamaşır cikti makineden katlıyorum bebegin çamaşırlarımı geldi yaptıklarımızı bozuyor kendisi yapıyor.
Ben öyle yapmıyorum diyorum bide diyo ki esime oğlum hangisi daha guzel olmuş 🤨bana geldiler..
Elinden cektim ben oyle yapmıyorum uğraşamam dedim. Bozuldu
Kıyafetlere takılma ama sütünü sağ onun ağrısını çekmeyen bilemez .

Deneyeyim çok teşekkür ederim
Geralgine k yi gebelikte de mi kullandınız
Yok kullanmadım cok ilginçtir ki gebeliğimde migrenim hiç tutmadı 🥹🥹 Allah’ın bir hikmeti sanırım normalde her ay tutardı ben de şaşkınım.. ama sanırım gebelikte yasak olabilir içinde bir madde daha var

Şuan neredeyse hep 1saat arayla sertleşme yaşıyorum bebek hareketli hala ağrı yok ama sanırım gideceğim alttan muayne ederler diye gitmek istememiştim haftaya doktor çatı muaynesi yapcak şimdi bi hemşire baksın istememiştim ama teşekkür ederim. Hiç bakmadım tansiyona bir bakayım muhtemelen şuan çok heyecanlı olduğum için nabız yüksek çıkacak 😔
Ben geçen akşam gittiğimde açıklık muayenesi yaptıramadım başta. Çataldan nstye geçtim sancılar 100 çıkınca mecbur yaptırdım zor olsa da. Siz yine de gidin istemediğiniz şeyi yaptırmak zorunda değilsiniz.

Kızlar bende sezaryen doğum yaptım 39+2'de kızım 3400 gr 51 cm doğdu. Sezaryenım iyi geçti ama sonrasında anesteziden dolayı omuzlarım çok fena ağırıyor. Bol su ve kahve içtim ama yaramadı. Kızım emiyor şükür ama 24 saat dolacak hala ilk kakasını yapmadı. Bizim gibi olan var mı? Herkese kolay sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum ☺️
Maşallah gözünüz aydın emmesine de çok sevindim sağlıkla büyüsün minnoş

Ben oldum galiba ilk şubat annesi en başından içime öyle bi şey doğmuştu biliyor musunuz tabi her şeyin hayırlısı
Asimetrik sga olarak değerlendirdi kardeşim ilk 24 saat yakın şeker takibi yaptık bu mesajı da dün yazmaya başladım ancak toparlayabildim 😊 sütüm de az az geliyor şükür anesteziden dolayı başım felaket agriyo bir tek o skntim var
Ben dikişi almak içinde sezaryan oldum sezaryan kısa sürdü etkilemedi ama operasyona geçince çok kötü oldum midem bulandı ogurdum bayılmışım kollarımı çekiştirmişim steril alana müdahale etmişim sonra sedasyon yapmışlar hiç hatırlamıyorum
Şu an ikimizde iyiyiz insallah buyur güzel güzel teyzeleri
Dikiş yerlerim doktorum estetik dikiş atmış dışardan iki dikiş var ağrıtmıyor
Ama sedasyon ve spinalden katlanılamaz bir ağrısı var
Mama hastanede veriyorlarmış ama ben hipp organik combitik veriyorum memnunum bayağı
Ben de sütüm gelmez diye endişe ediyorum öncesinden bir hazırlık yapmış mıydınız süt gelmesi için?
Sizin de biraz zorlu geçmiş ama inşallah toparlarsınız kısa sürede, ağrılarınız da geçer çabucak inşallah 🌸

Son düzenleme:
Kızlar Allaha şükür ben doğum yaptım
Çarşamba sabah 11 de ilacı aldım 1 saat sonra tüm suyum geldi o anda 2. İlacı aldım ve sancılarım başladı
İlk sancıları yatakta çekmek istedim ama çok zorlandım sonra ebe yürürsem daha hafif olucagını sancı gelince derin nefes alıp vermem gerektiğini söyledi gerçekten yatmak acıyı arttırıyor yürürken sancı geldiği anda derin nefes alıp vermek ve hafif öne eğilmek çok iyi geliyor 5cm açıklıkta iğneyi vurdurdum🥲 ve artık doğumu beklemek üzere uykuya geçtim🤣 aynı esnada ağrı geldikçe butona bas uyusukluğı ayarla demişlerdi ben korkudan hep bastım var 10 cm olunca ıkınamıycak kadar hissedemez hale geldim 2 saat bekleyince ıkınmaya başladım 23:45 te doğuma başladım 00:07 de bebişim kucagımdaydı gözüm hep saatteydi ama bebegim ağlamadıgı için telastan doktorlar saate felan bakamamışlar ve maalesef doğum tarihi 31/01/24 23:59 yazıyor😫 kilosu 3730 boy 51 cm
4 dikişim var bebişin şekeri düşük hem mama veriyorum hemde süt gelsin diye emziriyorum
Dikişlerimi hiç hissetmiyorum ama maalesef hemoroid azmış durumda onun içinde fitil ve ilaç kullanıyorum umarım bian önce geçer.. (normal doğum yapıcak arkadaşlar sancınızı yürüyerek çekin bol bol nefes alıp verin ve sancı gelince öne eğilip aşagı ıkınmaya çalısın gerçekten çok işe yarıyor)
Allah hepimizin evlatlarını bizlere bağışlasın
Doğum yapıcak olanlara kolaylık sabır versin❤️🙏
Hayırlı olsun çok sevindim. Maşallah bebişe de. Bundan sonra sağlıkla büyüsün sana da kolaylıklar dilerim

X