2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Karakteri önemli ama sonuçta o da doğum yapmış o dönemlerin zor geçebildiğini anlarlar
Sen de kırmamak için peki ama ben böyle araştırmıştım bunu da deneyelim dersin kasma kendini bir şekil 10-15 gün geçer gider
İnşallah kolaylıkla atlatırız hepimiz o süreçleri,tek düşündüğümüz bebişlerimiz olur başka düşüncemiz olmaz inşallah amiin 😬

Kizlar 36+6 haftalık oldum bi kaç gündür düzensiz ağrılarım var diğer gebeliklerimde doğum olacağı gün böyle ağrılar gelirdi sabahtan ama bi hafta oldu diyebilirim düzensiz bazen birden giren ağrılarla uğraşıyorum
Normalmi böyle olması?

Arkadaşlarım genelde çalışıyor canım ama okuldakiler bırak idare ederiz falan dediler sağ olsunlar en kötü öyle yaparız artık. Ben biraz da olayın şokundayım sanki beynim çalışmıyor
canım çok üzüldüm annenin sağlığı iyi olsun da inşallah 🙏gerisi su akar yolunu bulur

summ5566 summ5566 Allah acil şifa versin canım inşallah annenin endişelenecek bir durumu yoktur. Allah eşinin ailesine de akıl fikir versin gerçekten biraz vicdanlı olsalar keşke :KK43:

Kizlar 36+6 haftalık oldum bi kaç gündür düzensiz ağrılarım var diğer gebeliklerimde doğum olacağı gün böyle ağrılar gelirdi sabahtan ama bi hafta oldu diyebilirim düzensiz bazen birden giren ağrılarla uğraşıyorum
Normalmi böyle olması?
Valla burda okuduklarıma göre her doktor başka birşey diyor🤷🏻‍♀️ benim doktorum normal diyor düzenli ağrı olmadıkça. Ben de 37+1 oldum saat itibariyle, uzun süredir düzensiz sancı çekiyorum ama doğum başlamadı

Valla burda okuduklarıma göre her doktor başka birşey diyor🤷🏻‍♀️ benim doktorum normal diyor düzenli ağrı olmadıkça. Ben de 37+1 oldum saat itibariyle, uzun süredir düzensiz sancı çekiyorum ama doğum başlamadı
Bende aynıyım canım dedim ilk başta gelecek herhalde
Ama bi hafta oldu sancı çekiyorum korkuyorum bişey olacak diye

Kızlar biz doğduk 3200 49 cm 38+3 biraz ağrım var sütüm geldi

Kızlarr biz doğduk 🥰 dün gece 00:25 te doğdu. 36+5 saydılar 😄 3100 gram 48 cm. Sütüm ilk başta gelmişti. Silikon uçla emzirdim. Sonra uyandırması çok zor oldu sütüm gitti inş. gelicek. Mama takviyesi yapıyorum. Normal doğum yaptım. Cengaverim ya epidural istemedim. Baya zorluydu. Bebiş gelince kuş gibi oluyosun
Allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın olsun kızlar 🥰😍

Biz seninle aynıyız canım nasıl oluyor sancıların tam olarak kasılmalar mı sancı mı

İlk doğumu olup vajinal doğum yapan arkadaşlara bir sorum olacak, tam 38 haftayım , bugün de yazdığım üzere aşırı kasılmalarım ve eşlik eden bel ağrılarım var ama düzenli hale gelmedi henüz. Açıklık da bakılmadı randevum pazartesi günü. Bu kadar kasılma var ama benim karnım hiç inmedi aşağıya, teorik bilgide ilk doğumdan 2-3 hafta önce kanala inmesi gerekir bebeğin diye biliyorum. Kanala inmeyip de sancılarla doğum öncesinde ya da sırasında bebeği kanala inen oldu mu birkaç gün içinde?

Kızlar sizce gitmeli miyim hastaneye. Sancım var bu şekilde ama şiddeti öyle çok değil
Kasılmaların ağrılı mı yani bel veya karın ağrın var mı? Benimde gün içerisinde ağrısız kasılma, sertleşme oldu ama sende ki kadar aralığı kısa değildi 1 saatte 1 oldu mesela

Biz seninle aynıyız canım nasıl oluyor sancıların tam olarak kasılmalar mı sancı mı
Karnım kasılıp taş gibi oluyor o sırada kasığa doğru ağrı hissediyorum, ateş basıyor terliyorum bir dakikaya yakın sürüyor, son nst’de gördüğüm kadarıyla sancı şiddetine göre hissettiğim ağrı değişiyor 🥺 sık kontrole gitmiyorum ondan da biraz tedirginim

Iyi geceler teyzoslar🥰👼🏻

Eklentiler

• IMG_20240204_005741.jpg
    IMG_20240204_005741.jpg
    125,3 KB · Görüntüleme: 137
Kasılmaların ağrılı mı yani bel veya karın ağrın var mı? Benimde gün içerisinde ağrısız kasılma, sertleşme oldu ama sende ki kadar aralığı kısa değildi 1 saatte 1 oldu mesela
Yok ağrı çok olmadığı için hastaneye de gidemiyorum boşa doktoru arayıp getirtmemek için. Bir de hazır gelmişken alalım hadi dicekler gibi geliyor 😅 sıklığı azaldı geri düzensizleşti. Gece nasıl olacak bakalım

Ben de sütüm gelmez diye endişe ediyorum öncesinden bir hazırlık yapmış mıydınız süt gelmesi için?
Sizin de biraz zorlu geçmiş ama inşallah toparlarsınız kısa sürede, ağrılarınız da geçer çabucak inşallah 🌸
Teşekkür ederim 🙏🏻 yok bi şey yapmadım hiç artsın diye şimdi yapmaya başladım açıkçası 🤲🏻😊

Kızlar ben de çok gerginim. Annem son zamanlar rahatsızmış hiç söylemedi biyopsi falan vermiş sonucu tam doğum haftamda çıkacak babam son anda söyledi daha doğuma gideceğim falan demiş doktora acil ameliyat olma durumu varmış :KK43: Ben duyunca zaten çok üzüldüm hem kadının yanında olamayacağım hem doğumda yalnız kalacağım en çok da büyük kızımı bırakacak kimsemiz yok diye.. Görümce ve kaynananın da umrunda değil daha arayıp Maraşa gelseydiniz iyi olurdu dediler eşim de evet iyi olur keşke gitseydik falan dedi zaten dolmuştum kaç saat ağladım iyice nefret ettim hepsinden ben gidecek olsam annemin yanına giderim :KK43: :KK43: Bize de dua edin lütfen çökmüş durumdayım
Dualarım sizinle canım anneciğinin güzel haberleri nasip olsun moral olsun sana insallah 🙏🏻 içini ferah tut tertemiz gelsin sonuçlar..
her şey üst üste gelmiş gibi çok iyi anlıyorum seni hepsi geçecek gidecek bir anı olarak kalacak bu telaşlar 🙏🏻

İlk doğumu olup vajinal doğum yapan arkadaşlara bir sorum olacak, tam 38 haftayım , bugün de yazdığım üzere aşırı kasılmalarım ve eşlik eden bel ağrılarım var ama düzenli hale gelmedi henüz. Açıklık da bakılmadı randevum pazartesi günü. Bu kadar kasılma var ama benim karnım hiç inmedi aşağıya, teorik bilgide ilk doğumdan 2-3 hafta önce kanala inmesi gerekir bebeğin diye biliyorum. Kanala inmeyip de sancılarla doğum öncesinde ya da sırasında bebeği kanala inen oldu mu birkaç gün içinde?
İlk doğumum değildi biliyorsundur 3. İdi ama benim bebede yukardaydı kanala inmemişti. Diğerlerinde hiç öyle bir sorunum yoktu. Hatta hiç açıklığım bile yoktu. Ama alttan muayeneler sonucu 5cm kadar açıldı. Sonra suni sancı ve suyumu gelmesiyle bebek biraz aşağı inmeye başladı. Yani demem o ki sancılarlada kanala inebilir. 6cm Ken bir sonraki alttan muyene için ebe gelince ıkınma hissi var dedim yat bakalım demem ile bebeğin kafasını tutup bir yandanda tek eliyle doktoru aradı acil doğum diye bana da ıkınma diyordu... 🙈🙈 Hemen doğum haneye aldılar 10 dk da bebiş geldi o sürede de doktorun hazırlanma süresi🤭🤭
Bence bunları stres yapma bir gecede bile kanala girebilir. Benim 2 numara 36. Hafta da doğum pozisyonunda bile değildi. Ama bir sonraki randevuda dönmüştü

X