2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Alttan çok net görüp ölçebiliyormuş , karından bakınca tam oran olmuyor
benim dün 35 mm ölçüldü ama bu doktora pek güvenmiyorum kendi doktorumun ölçümleri daha doğru geliyor ama karından bakıldı alttan değil 8 aralıkta kendi doktorum 41 mm ölçmüştü

Ya of bu epizyotomi normal doğumların yüzde kaçında yapılıyor acaba o kesi acısını yaşama ihtimalim yüksekse sezaryen olurum daha iyi diye düşünmeye başladım sezaryen bölgesini daha iyi korurum en azından

Abartmıyo olabilir ya anneme epizyotomi açılamadan ben kendim çıkmışım ve yırtmışım 16 dikişi varmış günlerce çok zorlanmış ondan dolayı. Neyse korkutmayalım kendimizi hangisi hem biz hem bebişler için sağlıklı olacaksa öyle olsun

Büyük oranda çoğu kadında yapılıyor ya herkeste de olacak diye birşey yok ama etrafımda epizyosuz doğum yapan yok. Akrabalarım, arkadaşlarım ve girdiğim doğumlarda hep epizyotomi vardı. Bende açıkçası orda dikiş olana kadar karnımda olsun diye düşünüyorum

Merhaba tüm gün giremedim ama bugün kontrolüm vardı bir ay sonra bebişim gördüm şükür tam 32de kaç cm kaç gram çıktı sizin bebişler? Benimki 1990 çıktı doktor 1800-2000 normal dedi ama ultrason kağıdında 33.haftayla uyumlu yazıyor. Benim bebiş doğum pozisyonunu almış 1 ay daha dursa yeter bize dedi. Nst başladı ona göre aç gitmeyin. Eğer sancı çıkarsa alttan muayene ederim yoksa gerek yok dedi

İçten de dikiş var canım. Ama o kadar korkulacak bişey değil merak etme . Çok kesik yoksa çabuk iyileşiyor. Benimki biraz fazla kesilmişti çok dar olduğu için. Bazılarına hiç dikiş bile gerekmiyebiliyor.

Yırtılınca dikiş tutmuyor diye doktorlar riske girmeyip direkt kesi atıyorlarmış benim de bu aralar kafam karışmıştı normal mi yaptırsam diye ama bunu duyunca vazgeçtim. Dikiş olacaksa karnımda olsun bari diye

benim kuzenime hiç dikiş atılmadı ıkınmaya bağlı ufak tefek kesikler vardı doktor dikişe gerek yok kendi kendine iyileşir demişti ama çok iyi bakılması gerekiyordu batikonlu su ile temizliyordu kendini onu hatırlıyorum

Olabilir diyorsun yani benim kaynana herşeyi abarttığı için ve biraz yalancı olduğu için 3 kelimesinden 3 ünede inanasım yok

Ablam 5 normal doğum yaptı son doğumunda doktor eğer benim dediklermi uygularsan dikişin olmucak hiç demiş ilkkez bir doğumum dikişsiz oldu dedi ama kessede o uyuşuklukla hissetmyrsun demişti verdikleri epiduralla kesiği ve dikişin acısını hissettrmez herhalde dimi

Karındaki o his acı inan daha kötü bence ben apandisit ameliytından acısını az çok tahmn edyrum hemen hemen yanyanalar zaten kesilen yer ameliyattan sonra karnım etim sarkıyormuş gibi hissedyrdum hep içtende dikiş varya ne sağıma ne soluma dönemiyordum zor süreçti ameliyatın her türlüsü kötü normali daha çokgöze alıyorum ben şahsen

Aynen canım hissedilmiyor. Orası uyuşuyor. Hatta benim bacaklarım bile tutmadı ayağa kalkınca tekerlekli sandalyeyle odaya taşıdı hemşireler. Bana serum bağlanmıştı ordan hep arada ilaç veriyolardı.

Cidden mi yaa ben o kadar yaygın olduğunu bilmiyodum cahillik mutluluk gerçekten önceden olsa normal normal diye diretirdim de şimdi sezaryen hiç uzak gelmemeye başladı

A
Yani ablana 4 doğumda da dikiş mi atıldı canım. Ben de diyordum belki ikinciye atılmaz diye.

Cidden mi yaa ben o kadar yaygın olduğunu bilmiyodum cahillik mutluluk gerçekten önceden olsa normal normal diye diretirdim de şimdi sezaryen hiç uzak gelmemeye başladı
Evet yaygın ama dediğim gibi herkeste kesi olacak diye birşey yok. Bebeğin pozisyonu, başının büyüklüğü ve kilosu normal doğumda etken doktor en doğru yolu söyleyecektir zaten ona göre hareket edersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…