2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Evet yaygın ama dediğim gibi herkeste kesi olacak diye birşey yok. Bebeğin pozisyonu, başının büyüklüğü ve kilosu normal doğumda etken doktor en doğru yolu söyleyecektir zaten ona göre hareket edersin.
Evet canım doktorumla hiç doğuma yönelik konuşmamıştım haftaya kontrolüm var bakalım konuşuruz artık

Yok özelde. Bilmiyorum valla ne yapsak şaşırdık iyice
Karından çok acıtır karından yapmayın nacizane fikrim tabiki başka bir doktor görüşü daha alın isterseniz bu konuda tecrübeliyim ikinci gestasyonel gebelik vakası yaşıyorum bu süreçtede aslında hiç zorlanmadım daha öncede diabet grubumuz olduğu için insilün kullanam talimatlarını çok iyi biliyordum ama gübelikten önce diabetim yoktu benim korkulacak birşey yok aslında benim hiç sevmediğim şeker ölçümlerini takip etmek nefret ediyorum yemeden önce yediktwn sonra günde 7 defa ölçüm yapıyorum öggg geldi artık neyseki az bi süre kaldı katlanmaya çalışıyorum

Ya çok sevindim sizinki şekerden değil bence tamamen genetik yapıyla alakalı çünkü doktorum bi yerden sonra artık sknti yoksa yapısal dedi az kiloya da fazla kiloya da şekeri kafanıza takmayın bence masallah sağ salim kucaklarımıza alalım insallah

Aynen öyle bende 32 yim 12 kilo aldım karnım yeni yeni çıktı ama 8 aylık değil

Ayy annenin psikolojisini düşünemiyorum bile canım. Neyse ki sağlıklıymış çok şükür. Ben çok duydum böyle şeyleri doktorlar nasıl kesin konuşabiliyo böyle ya
Kesin konuştuğunu sanmam risk var diye söylemiştir bence çünkü hep öyle söylüyorlar kesin bilemezler ki

Ayy yok ya hiç normal doğum düşünmüyorum her yerin yırtılıp dikilecek öf gerek yok

Çok sagol canım doktorumda aynısını dedi başta haftasıyla uyumlu olsaydı belki şeker diyebilirdim ama bebek baştan beri hep büyüktü dedi sıkıntı yapmadı
hatta çok çokta büyük diyemeyiz dedi
İnşallah hepimiz sağ salim alalım kucagımıza

Ciğer gelistiriciyi soracaktın sordun mu

Normal doğum da belden vurmuyorlar mı ben hep belden vuruyorlar ve yıllarca bel ağrısı çeken var diye duymuştum

Herkese günaydın pazartesi günü kontrolüm vardi, ciğer gelistirici salı sabah ve akşam vurulucagi çarşamba günü sezeryan olcagimi söylemiştim. Pazartesi günü karnım agri girdi,korkudan ağlama kriz geçirdim hazır hissetmedgm icn tansiyonum fırladı 19a 12 çıktı.hemeb acile geldik. Beni hemen ultrasona baktı kan akımı biraz daha yavaşladığı oldugu söyledi.24 saat önce bırakmıştım,kan sulandırıcı kullandığım için hem beni hem çocuğuma tehlikeli olacagimi söyledi beni bırakmadı hemen yatisa verdi yoğun bakıma aldı beni karanlık odaya. Hemen serum verdi 3 paket ve akşam ciğer gelistirici iğne vurdu. Makineye bağladı hem nst ve tansiyon makineye bağladı. salı günü sabahta sezeryan oldum şükur iyiyiz oğlumda kuvens te yoğun bakım kaliyo ağzında oksijen veriyo durumu gayet iyi olduğu söyledi doktorum doğduğumda bebek ağladı 32 cm 850gr dogdu 26 haftalik.sadece yoğun bakımda anne ve baba görebiliyor.kocam gördü ben göremedim dikişli olduğum için korkudan kalkamadım bugün gidip gorucem inşallah.

Gözünüz aydın olsun Allah analı babalı büyütsün canım. En kısa zamanda kavuşursunuz inşallah. Sana da çok geçmiş olsun bir an önce toparlanırsın umarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…