2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bu arada kilom 55 le başladım şu an 65 im 32.haftadayim sadece karnım sivrildi gerisi çok az şişlikle aynı.

Kızlar bide bebek kasıklarıma vuruyo aniden WC gitme ihtiyacı duyuyorum normal mi
Çoğu kişi o civarlar da kilo aldi zaten canım 3 5 kişi daha az yada daha çok sadece. Benimde bi karnım var 5 aylık gibi duruyo 31 deyim.

Çiş olayı benimde öyle ya. Dun nst ye bağlandım ama uzun kaldım 2 cihaz değişti. En son dayanamadım ebeye dedim nolur burda bitsin bebek oynuyo dedim. E güzel işte hareket istiyoruz zaten dedi. Yok dedim bu idrar torbasında oynuyo hemen çözdü koş o zaman dedi bazen kısa sürede tam idrar birikmeden bile sıkışma hissediyorum vurunca

30. Haftada 11 kilo ile devam Şeker yüzünden diyetten sonra kilo almam yavaşladı. 24.haftada 68 kiloydum 30.haftada 71im şuan. Doğuma kadar kaç olurum acaba

Daha önce genel anestezi ile sezaryen olan var mı kızlar
Annem teyzem hepsi iki kez genel anestezili sezaryen yapmışlar ikisi de onu öneriyor bana yeni nesilde genel olan az sanırım spinal çoğunlukta
Tansiyon sorunu olanlar genel yapıyormuş direkt , ben de istek üzerine düşünüyorum

Ya da olmayı düşünen ? Benim bebiş henüz dönmedi eğer normal doğum olmazsa belden uyuşturmaya dayanabilir miyim bilmiyorum. Bir şey hissedip görmesem de o masada kesildiğimi bilerek yatmak

Ben de korkuyorum spinal genel tercih ederim gibi. Tek üzüldüğüm çocuğun ilk çıktığını görememek. Ne kadar süre sonra kendilerine gelmişler bebeği görebilmişler

Bu arada benim rahim ağzım 41 mm hala açılma azalma yok açıkçası bu beni korkuttu normal istesem hiç açılmayacak kısaltmayacak zor olacak gibi niye azalmadı bu

Ben de korkuyorum spinal genel tercih ederim gibi. Tek üzüldüğüm çocuğun ilk çıktığını görememek. Ne kadar süre sonra kendilerine gelmişler bebeği görebilmişler
Kardeşimin doğumunu hatırlıyorum ben 17 yaşındaydım annem genel anestezi olmuştu önce kardeşimi getirdiler odaya bir 5 dakika sürmedi annem geldi hemen o da ayıldı uzun sürmedi

Ya da olmayı düşünen ? Benim bebiş henüz dönmedi eğer normal doğum olmazsa belden uyuşturmaya dayanabilir miyim bilmiyorum. Bir şey hissedip görmesem de o masada kesildiğimi bilerek yatmak
Valla normal doğumda da beni kestiler ve diktiler. Ama hiçbişey hissetmedim canım. Yani korkmana gerek yok.

Kardeşimin doğumunu hatırlıyorum ben 17 yaşındaydım annem genel anestezi olmuştu önce kardeşimi getirdiler odaya bir 5 dakika sürmedi annem geldi hemen o da ayıldı uzun sürmedi
Peki kendinde miydi annen canım hani anestezi sonrası ne dediğini bilmiyolar ya

Ne olduğunu anlamadan bebek çıkıyor sonra zaten tek düşündüğün şey bebek oluyor eğer sezeryan olacaksan bence onun doğduğu anı kaçırma çok özel çok güzel

Selam kızlar 31+4 1800 gram normal dedi doktor, ama cadılık yaptı yüzünü göstermedi. Bu da son ultrasonummuş, doktor doğunca görürsün artık dedi ayağını gördük 6 cm olmuş
Maşallah neden son ultrason acaba bugün biri daha böyle bir şey yazmıştı aksine kontroller artmayacak mı son haftalarda

Peki kendinde miydi annen canım hani anestezi sonrası ne dediğini bilmiyolar ya
Aslında kendindeydi ama benim kardeşime down sendromu demişti doktor yüksek ihtimalle diye annem o bilinçle ameliyata girdiği için çıkarken tek söylediği gözlerine bak dedi bana ama Allah’a bin şükür sapa sağlam sağlıklı bir çocuk doğdu orada ben anneme hayır normal sağlıklı dedim hemen kendine geldi zaten ama psikolojisi bozuk girdi biraz ameliyata

Çiş yaparken ağrı yanma oldu mu bir de açık sormuş olacağım ama ilişkide acı olmadı mı sonrasında kesik var ya
Off canım ya hiç sorma 3 ay ağrısı dinmedi o dikişlerin. Özellikle ayaktayken çok ağrıyordu. Ben iyileşene kadar elletmedim kendime. Zaten hamilelikte full devamkeydi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…