2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benim normal rutin kontrol yaptı boy kilo 5 dk bişey sürdü. Nst ye falan sokmadı sormayı da unuttum gerek görmedi heralde
Randevu için çok heycanlanıyorum ama randevu yaklasıncada içimi korku sarıyor
Bizimkide rutindir o zaman
En son gittiğimde en detaylı 4d yi 32de vericem demişti birde onu verir heralde

Bunu ben de düşündüm benimki de bu şekilde oluyor sadece. Ama o zaman şeker yüklemesinde çıkmazdı galiba yada şerbetli tatlı gibi yüksek olanlarda mı çıkıyor acaba onları diyetisyen yasakladı deneme yanılma yapamıyorum 😂
Ben şeker olayından hiç bi sey anlamamış gibiyim zaten. 🤣

Kızlar yarın randevum varya 32+3 olucam ve bu son ultrason randevum yarın neye bakıcak🤣
Biraz korktum nedense bugün gidenler doktor neye baktı sadece kilo boy ve 4d mi yaptı yoksa yine detaylıdaki gibi organ taramasımı yaptı
Merhaba bendede ilk kilosu bas cevresi karin cevresi fl falan olctu sonra kalbine ritmine bakti organlarinada azicik goz gezdirdi. Bide bende damarimda direnc vardi onu bir daha yokladi. Yani boyle seylere bakti tam detayli degilde azicik ustden gecti birde serviks olcdu 38 cikti amma ustden olctu alttan degil

Aynen suan bile 32 oldugum için daha rahatım ama insanda ister istemez korku oluyor bu haftalara geldiğimize şükrediyorum🙏❤️
Bende şaşırıyorum 7 buçuk aylık olduk yakında 8 ay olucak diye. Bana hafta değilde ay değişimleri çok değişik geliyo. 5. Aydan sonra tuhaf geliyo. Ne demek 7 8 ay 🤭🤭

Kızlar yarın randevum varya 32+3 olucam ve bu son ultrason randevum yarın neye bakıcak🤣
Biraz korktum nedense bugün gidenler doktor neye baktı sadece kilo boy ve 4d mi yaptı yoksa yine detaylıdaki gibi organ taramasımı yaptı
Bizimki boy kilo vs baktı organlara felan çok bakılmıyor sanirim bana bakmıyorlar yani.

Bakalim paşa ne kadar büyüdü gelişti belki yüzünü felan görürsün kiz baya belli oluyolar 🤭🤭

Kızlar insülini karnımdan vuruyorum her vurduğumda canım çok acıyor ve kanama oluyor 😔 bir beceremedim. Doktor bebeğe ulaşmaz o korkma diyor. Karnından vurul düşük doz kullanalım dedi. Kol ve bacak vurursam daha yüksek vermesi gerekirmiş.

Kızlar ben ilk defa ölçüm yapıyorum akşam yemeği; açlık 73
1.saat 139 çıktı nasıl sizce?
Ne yediniz ? Eğer tatlı türü veya karbonhidrat yediyseniz iyi sınırda ama yediğiniz şeye göre yorumlayabilirim. Mesela ben tatlı unlu mamül yersem 200e kadar çıkıyor. Ama sebze yoğurt vb yersem 139 çıkar

Ne yediniz ? Eğer tatlı türü veya karbonhidrat yediyseniz iyi sınırda ama yediğiniz şeye göre yorumlayabilirim. Mesela ben tatlı unlu mamül yersem 200e kadar çıkıyor. Ama sebze yoğurt vb yersem 139 çıkar
Bana diyet listesi verildi canım ona göre yedim1hafta bu listeye uyup ölçüm yapıp tekrar endokrin ve diyetisyene randevu alıcam.
2 Tam Tahıllı Ekmek
1 Kepçe Tarhana Çorbası
6Y.k Yoğurt
6 Kaşık Brüksel Lahana
Ve Salata (havuç,marul,domates,salatalık)

Kiz ben çok sevmezdim yemek yemeği. Yani bole açlıktan ölmemek bayilmamak için atistirirdim. Ramazan da 1 corba yeterdi ötesini aramazdim içim almazdı. Bu kisitlamayla iyice tatlı geldi hersey. 🤤🤤🤤 Ben kendimi hiç böle bilmezdim ahahahah 🤣🤣🤣
Ayy ben de ilk çocuktan önce öyleydim. Sonraları açıldıkça açıldı iştahım. 🤣 Eğer kilo takıntın varsa umarım sonradan çok açılmazsın. 🤭🤭

Ayy ben de ilk çocuktan önce öyleydim. Sonraları açıldıkça açıldı iştahım. 🤣 Eğer kilo takıntın varsa umarım sonradan çok açılmazsın. 🤭🤭
Bilmiyorum ki kilo takıntım varmi. Hic 50 kilonun üstüne çıkmadım. Gebelikle 55 felan oldum. Takar miyim bilmiyorum 🤣🤣 emzirme döneminde de kilo alındığını soyluyolar bakalim o xaman nasıl olucak :süslü:

Bizimki boy kilo vs baktı organlara felan çok bakılmıyor sanirim bana bakmıyorlar yani.

Bakalim paşa ne kadar büyüdü gelişti belki yüzünü felan görürsün kiz baya belli oluyolar 🤭🤭
Bende yüzünün tam fotoları var canım 26. Haftada tam net verdi
sagolsun benim oğlanda yüzünü gösterdi
Tabi değişmiştir en çok merak ettiğimiz kilosu ve yüzü🤣

Bana diyet listesi verildi canım ona göre yedim1hafta bu listeye uyup ölçüm yapıp tekrar endokrin ve diyetisyene randevu alıcam.
2 Tam Tahıllı Ekmek
1 Kepçe Tarhana Çorbası
6Y.k Yoğurt
6 Kaşık Brüksel Lahana
Ve Salata (havuç,marul,domates,salatalık)
Havuçtan dolayı mı sınıra yakın çıktı acaba yoksa diğer yediklerin normal

Bilmiyorum ki kilo takıntım varmi. Hic 50 kilonun üstüne çıkmadım. Gebelikle 55 felan oldum. Takar miyim bilmiyorum 🤣🤣 emzirme döneminde de kilo alındığını soyluyolar bakalim o xaman nasıl olucak :süslü:
Aynı ben🤭 ama ben emzirmede neredeyse eski kiloma dönmüştüm. Emzirmeyi bıraktıktan sonra kilo aldım. 😁

X