2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ayy olsa da yesem🤣 Ama şaka bi yana hamileyken de canın çektiğini yiyememek de gerçekten sabır gerektiren bişey size madalya takmak lazım🏅🥇
Gerçekten öyle ama insan bu dönemde kendisinden çok bebeğini düşündüğü için fazlada hiisetmiyor yemeklerin eksikliğini
keşke böyle bi sorun olmasada herkes istediğini yiyip içse🙏

Pusetler de bu görevi görüyor. Hem de almak zorundayız. O sebeple ben ana kucağını almayacağım, eğer uyku konusunda desteğe ihtiyaç duyarsam eski köy beşiği/çingene beşiği tarzındaki beşiklerden edinmeyi düşünüyorum. Ana kucağı yorumlarında çoğu kişi hiç gerek yok yazmış, köy beşikleri için ise kolik çocukların bile bu beşiklerde uyuduğunu belirtmişler
Benim kızımda kolikti ilk 4 ay anakucağında geçti ömrü 😄 Benim çok işime yaradı manuel babyjörn gibiydi.
Ana kucağına alıştırma diyen çok oldu bana bende alma taraftarı değildim zaten pusetimi var oda sallanıyor boşuna masraf olmasın
Ayrıca geçen instagramda gördüm 2 saatten fazla pusette kalması iyi değil diyordu. Ama yanlış olmasın araştırmadım .

🤣🤣 bende aşçıda kalmadı
millet bana diyet yemek yapmaylamı uğraşıcak artık kimseden yemek gelmiyor
Oysa ne güzel alışmıştım hazır yemek gelmesine
Değerini bil bak😛😛
Ahahaha aslinda ben var olan fırsattan yararlaniyorum 🤣🤣 kv kp için az yağlı tuzsuz şekere uygun yemek pişiriyor kp de şeker olduğu için. Haliyle bana da uyuyor o öğünler. Yoksa ayrı bi yemek pismiyo 🤣🤣
Seninde çok bi şeyin kalmadığında şükür az az kendin yaparsın. Korkumuz kalmayacak inşallah yakın zamanda 🤗🤗

Benim kızımda kolikti ilk 4 ay anakucağında geçti ömrü 😄 Benim çok işime yaradı manuel babyjörn gibiydi.

Ayrıca geçen instagramda gördüm 2 saatten fazla pusette kalması iyi değil diyordu. Ama yanlış olmasın araştırmadım .
Ay ben ankarada doğum yaparsam bebisi nasıl eve getiricem 2 saat ise 😱😱 saat başı beslenme alt değişimi için felan dururuz ama seyir halinde mecbur pusette durması gerek 😔

Bugün kontrolüm vardı.daha once durumu anlatmistim.tansiyonm yükseldiği için bebek gelismedi 3hafta geride kaldı kondonu kan akımı yavaş gittiği söyledi önceden.bugun hayla aynı yavaş akımi gidiyo. 850_900 Gr oldu 32 cm oldu.sukur bebek iyi kalbi atıyor korkulacak bişey yok dedi Yarın sabah ve yarın akşam ciğer gelistirici iğne vurdurcam.beklemeyelim dedi çarşamba gunu sabah sezeryanla olucam.benm için dua okurmusun. Şoktayım hayla.hazirda hissetmiyorum 😳
Rabbim sağ salim kolaylıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin.. Dualarımız seninle 🤲🏻🤲🏻

Böbrekten sıkıntı yaşayanlar ne durumdasınız acaba 🙁 ben bu aralar sağ böbreğimde ağrı hissetmeye başladım tekrardan 🥺 En son büyümesi durmuştu ayda 1 gel demişti doktor.Bu hafta kontrole gideceğim ama korkuyorum inşallah bir sıkıntı çıkmaz doğuma az kaldı çünkü 😓

Acaba senin şeker sadece karbonhidrattan etkilenen şeker mi? Tatlıların yapmayıp lavaşta lahmacun da yapması enteresan. Meyvelere karşı nasil
Bunu ben de düşündüm benimki de bu şekilde oluyor sadece. Ama o zaman şeker yüklemesinde çıkmazdı galiba yada şerbetli tatlı gibi yüksek olanlarda mı çıkıyor acaba onları diyetisyen yasakladı deneme yanılma yapamıyorum 😂

Aaaa öyle mi ya 😳 bu son 10 günde 600 gr kaşar bitirdim. Ceviz fındık yiyorum ara ogunlerde. Ne kadar hoslanmasam da et tuketmeyi arttırdım. Hergun muz yiyorum 1 yada 2. Bana az geliyodu gerçi her bebeği ayrı tutmak gerek başka bi bebeğe göre benimki de küçük kaliyo. Bide cihaz farklılığı var tabi 🙄🙄 kasar ye kuzum kaşar. Sadece kahvaltıda yiyodum artık gün içinde de zorliycam kendimi. Sen pek yiyemiyosun kaşarı biliyorum ama zorla kendini. Şeker yoktu sanırım patates ezmesi yap bolca koy içine firinla bile ufff. Yanına da et kavur yada köfte yap. Bide ayran. Miiisss 🤤🤤 firinda makarna yap üstüne kaşarı bolca rendele ayila bayıla yersin. 🤤🤤🤤
M Akarna beni daha çok acıktırıyor canım birde karbonhidrat çok tercih etmek istemyrum kaşara başlıcam artık bende

Ahahaha aslinda ben var olan fırsattan yararlaniyorum 🤣🤣 kv kp için az yağlı tuzsuz şekere uygun yemek pişiriyor kp de şeker olduğu için. Haliyle bana da uyuyor o öğünler. Yoksa ayrı bi yemek pismiyo 🤣🤣
Seninde çok bi şeyin kalmadığında şükür az az kendin yaparsın. Korkumuz kalmayacak inşallah yakın zamanda 🤗🤗
Aynen suan bile 32 oldugum için daha rahatım ama insanda ister istemez korku oluyor bu haftalara geldiğimize şükrediyorum🙏❤️

Bugün kontrolüm vardı.daha once durumu anlatmistim.tansiyonm yükseldiği için bebek gelismedi 3hafta geride kaldı kondonu kan akımı yavaş gittiği söyledi önceden.bugun hayla aynı yavaş akımi gidiyo. 850_900 Gr oldu 32 cm oldu.sukur bebek iyi kalbi atıyor korkulacak bişey yok dedi Yarın sabah ve yarın akşam ciğer gelistirici iğne vurdurcam.beklemeyelim dedi çarşamba gunu sabah sezeryanla olucam.benm için dua okurmusun. Şoktayım hayla.hazirda hissetmiyorum 😳
Allah yardimcin olsun🤲🏻 insallah bebek dogduktan sonra cabuk toparlanir. Peki birazda beklemeknolmazmiydi ne dedi doktor?

Bu son aylar ne teferruatmıymış arkadaş ya resmen stres 2 de gittim 1 saat önce geldim eve çok yoğundu hastane bizim doktorda gidince diğer doktorlara kaldı hastalar ne yazıkki devlette yaptırdğım testleri evet kabul etti ama o doppleri bende burda bakıyorum radyolojlye görünmen lazım kan akışı plesanta incelemesi için dedi kurtulamadık yine ama en güzel haber geçen hafta 1500 dü bu hafta 1771 gr ölçtü kilosunu doktorda bende pek mutlu olduk🥰2 hafta gerideydi haftasını yakalamış şuan 1 hafta geride bu şekilde devam ederse sıkıntı yok dedi kısalık hala 25 mm nst girdim hanımefendi uyuduğu için 3 hareket istedi 1 hareket çıktı nstden önce bsey yemek içmek gerekiyormuş sonra tekrar 2. Nst girdim hareketler çoğalınca doktor eve gönderdi yoksa orda kalıcaktık herhalde kan değerim halâ düşük olduğu için ferrum hausman flakon yazdı bu sefer etki etmezse serum veririz dedi idrarımda kan görülmüş testte bende hep çıkoyor dedm ya taşla alakalı yada enfeksyn vardır dedi bu aralr yanmam oluyor ara ara dedim idrar kültürü istedi bunların sonucuna göre artık ya iki haftada bir yada haftada bir çağırcam seni dedi 37. Haftadan sonra doğumun başlayabilir dedi bebek doğum pozisyonunda dedi 11 şubat tahmini doğum yani 40-41 hafta için veriliyormuş o tarih benden haberler bu kadar kilosuna çok seviniyorum ilkte 1843 olarak ölçtü sonra tekrar baktı bi kemik uzunluğuna 1771 çıktı boyuda uzun olcak gibi duruyor dedi

Kızlar yarın randevum varya 32+3 olucam ve bu son ultrason randevum yarın neye bakıcak🤣
Biraz korktum nedense bugün gidenler doktor neye baktı sadece kilo boy ve 4d mi yaptı yoksa yine detaylıdaki gibi organ taramasımı yaptı

Kızlar yarın randevum varya 32+3 olucam ve bu son ultrason randevum yarın neye bakıcak🤣
Biraz korktum nedense bugün gidenler doktor neye baktı sadece kilo boy ve 4d mi yaptı yoksa yine detaylıdaki gibi organ taramasımı yaptı
Benim normal rutin kontrol yaptı boy kilo 5 dk bişey sürdü. Nst ye falan sokmadı sormayı da unuttum gerek görmedi heralde

X