2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Yastık durumunu ayarlamaya çalış bedava güzel yanı 🤣🤣 biz eşimle birer koltukta yatiyoruz ayrida duramıyorum 🤣🤣
Yatarken altta kalan bacağını uzat üstte kalan bacağını hafif karnına çek o şekilde daha rahat edersin. 2 bacağını uzatmak yada karna çekmek de rahatsız ediyor. Şimdiden alıştır kendini ilerledikce zaten pek uyku da olmuyo 🤭🤭
benim uykusuzluk şimdiden başladı, gözüm korkuyor :)

Birde nasıl doğuracaksın sorusu var hepten sinir krizi geçirmelik sanane nasıl doğuracaksam 😂 sezaryen doğum yapan da doğum yaptım deyecekmiş ne diyecekse yavruladım mi diyelim 😂😂
Ahahah ben direk sezeryan olucam ay hiç çekemem agri acı felan kolayı var herseyin hih yapiyorum inat olsun diye 🤣🤣

Ahahah ben direk sezeryan olucam ay hiç çekemem agri acı felan kolayı var herseyin hih yapiyorum inat olsun diye 🤣🤣
Bende sorduklarında sezaryen olacağım diyorum neden sorularına da ben öyle uygun gördüm çünkü diyorum sinir oluyorlar 😁

Birde nasıl doğuracaksın sorusu var hepten sinir krizi geçirmelik sanane nasıl doğuracaksam 😂 sezaryen doğum yapan da doğum yaptım deyecekmiş ne diyecekse yavruladım mi diyelim 😂😂
Bide bu lafları diyenler genelde 60 yaş civari üstü. Onların zamaninda yoktu yada yaygın değildi. Olsaydı eğer eminim yarısından çoğu yatardı masaya isteyerek. Simdi öyle havadan konuşuyorlar. :KK67:

Bende sorduklarında sezaryen olacağım diyorum neden sorularına da ben öyle uygun gördüm çünkü diyorum sinir oluyorlar 😁
Bende öyleyim. Daha 2 aylıktan baslamislardi kestircem aldircam diyodum. Ama şimdi yalan yok biraz tırsıyorum yaklastikca işin ciddiyetini fark ediyorum 🤣🤣🤣

Kızlar beni. Karnım yırtılcak gibi içten acıyor :KK43: böyle olan var mı sürekli o yerleri ovuşturmak istiyorum
İlk gebeliğimde çok oldu bunda hiç olmuyor kaslar içerden yırtılıyor bence😣
Ayak ayak üstüne atamayınca diye biliyorum ben de denedim yapabiliyorum 😂 neyseki yarın kontrolüm var
Ben ne zamandır atamıyorum ama miniş kızım hala yukarda kafasını kaburgama dayamakla meşgul 😀
Yastık durumunu ayarlamaya çalış bedava güzel yanı 🤣🤣 biz eşimle birer koltukta yatiyoruz ayrida duramıyorum 🤣🤣
Yatarken altta kalan bacağını uzat üstte kalan bacağını hafif karnına çek o şekilde daha rahat edersin. 2 bacağını uzatmak yada karna çekmek de rahatsız ediyor. Şimdiden alıştır kendini ilerledikce zaten pek uyku da olmuyo 🤭🤭
Ben uyumuyorum yastığa da gerek kalmıyor oğlumdan kıskançlıklara şimdiden başladı sabaha kadar asker ediyor beni başında😂

Bebek rahim büyüdükçe rahim kasları da geriliyor çoğu şey normal agrilar vs. Ama her türlü rahatsızlığını her zaman doktora söyle. Benin 16 haftalar gibi çok ağrım olurdu şahım ağzı kasilmasi olmuş mesela erken fark edildi şükür.sonra bel agrim oldu 2 3 hafta önce gene söyledim onunla ilgili de kısa tedavi oldu. Yani bi problem vardır deyip korkutmak değil amacım sadece temkinli olmak lazım.
çok teşekkür ederim. evet temkinli olmak da fayda var. tecrübeli hamişlerden bilgi almak çok kıymetli, iyi ki varsınız :KK68:

merhaba şubat anneleri. ben nisan annelerinden geliyorum, misafirliğe :) sizin bebişler daha da büyümüştür, tecrübelisinizdir diye size sorum var. hamile yastığı kullanan var mı aranızda? karnınızı, belinizi uyurken nasıl destekliyorsunuz?

Ben nerdeyse en basindan bu yana kullaniyorum memnunum da ebebekten almistik. Kilifi cikarilip yikaniyor. Birkac yastikla da işini görürsün aslinda ama tek parca olunca oraya buraya kaymiyor. Bence en güzel yani sirt üstü yatmamizi engellemesi.

Kızlar eve geldim. Bebitom 1600 gr olmuş en son 1300 civariydi 😏 yavaş gidiyoruz sanirim. Yarı 31. Hafta olucak allahin izniyle. Karin sertliğini sordum. Muayene oncesi nst girmiştim. Sanci çıkmamış normal dedi. Aynı zamanda ebeye de soylemistim o biraz endişeli davrandı. İlk çekimde kalp atışını bulamadı çok korktum ağladım. Bide sert olduğu için hareket de az hissediyorum malesef. Sonra ebe memnun olmadı cihaz değiştirip yeniden çekti. Pozisyon dan dolayı derinden kalp atışı aldık ama elhamdülillah sanci cikmadi. Uzunluk 2 hafta önce 28 idi ankarada 30 çıkmıştı. Bugun 27 ölçüm aldı şükürler olsun rabbime.. çarş ankaraya gidicez inşallah bide o olcecek. Haftaya yeniden görmek istiyorum dedi. 34. Hafta sonrası birakicam seni naparsan yap dedi 🤣🤣 hareket kisitliligini kaldiracakmis 🤭🤭 genel anlamda güzel geçti malesef enfeksiyon biraz can sıkıyor yeniden kültür aldı. Onca antibiyotige rağmen bi türlü duzelemedik çözemiyoruz 🤦‍♀️ bende haberler böyle şükürler olsun
Maşallah canım böyle devam etsin.🤗 Bende de enfeksiyon çıktı galiba daha doktora görünmedim. Sana hap antibiyotik mi veriyor yoksa tek kullanımlık olanlardan mı canım. İşe yaramıyorsa ben hiç kullanmiyim diye düşündüm.

Ben ilk randevuda istemiştim gezmeyi bankodaki kızdan, çok oralı olmadı ebeyi aradı o da müsait değil falan dedi... 😤😤
Geçen hafta doktoruma sordum. Doğumhane katı nasıl diye. Odanda sancını çekip doğumhaneye alıyoruz sonra da seni tekrar odana getiriyoruz dedi. Bu benim hiç hoşuma gitmedi... Tesettürlüyüm ve o hastane önlüğüyle ortalıkta dolanmayı hiç istemiyorum. Onun için ferace tarzı bişey alacağım yanıma...
Ben ilk iki doğumu istanbulda yaptım. Sancı odası diye Doğumhanenin yanında odalar var. Erkek almıyorlar, alıyorsalar bile odadan çıkmıyorlar galiba bilmiyorum hiç denk gelmedim. Sen sancını orada çekiyorsun. Sonra doğumhaneye alınıyorsun. Bebek olduktan sonra seni tekrar sancı odasına getiriyorlar. Biraz dinlenip giyinip hazırlanıp. Kalacağın odaya çıkarıyorlardı.
Bana da hastane önlüğü giydirmişlerdi. Ama hiç dolandırmadılar. Öylece nst odasında uzanıp yatıyodum. Zaten sancıdan bağırıp çağırmaktan hiç halim kalmıyordu. Nst ye giren hamile kadınlar beni görünce sezeryana karar veriyolardı.🤣 Sancı gidince uyuyakalıyordum. Sanki rüyadaymışım gibi geliyordu. En son doğumhanede çektim sancıları sonra doğum oldu. Valla bana kalk yürü de deseler o sancılarla kimseyi dinlemem heralde😁

Ben yoruma kapalıyım diyorum doğum şekli konusunda 😅 kimseyi memnun edemezsin normal desen sezaryen överler sezaryen desen normal bu sefer ben genel anestezi istiyorum dediğimde ay saçmalama diyen oldu baya dik konuşuyorum bende tutamayıp 🤣 kimse bisey diyemiyor artık

Ben yoruma kapalıyım diyorum doğum şekli konusunda 😅 kimseyi memnun edemezsin normal desen sezaryen överler sezaryen desen normal bu sefer ben genel anestezi istiyorum dediğimde ay saçmalama diyen oldu baya dik konuşuyorum bende tutamayıp 🤣 kimse bisey diyemiyor artık
Genelde sert konuşunca ve tersleyince bir daha pek birşey diyemiyorlar ya zorla kendilerini terslettiriyorlar. Herkesin kendi çocuğu istediği gibi doğurur istediği gibi büyütür kime ne 😁:anne:

Genelde sert konuşunca ve tersleyince bir daha pek birşey diyemiyorlar ya zorla kendilerini terslettiriyorlar. Herkesin kendi çocuğu istediği gibi doğurur istediği gibi büyütür kime ne 😁:anne:
Bu arada kim istemez ki kesisiz dikişsiz hızlıca bir normal doğumu hepimiz isteriz mis gibi ama işte öyle olmuyor herkeste , zaten panik başladı son zamanlarımız benim bile fikrim gün içinde hep değişiyor 🥺

Bu arada kim istemez ki kesisiz dikişsiz hızlıca bir normal doğumu hepimiz isteriz mis gibi ama işte öyle olmuyor herkeste , zaten panik başladı son zamanlarımız benim bile fikrim gün içinde hep değişiyor 🥺
Evet herşeyin doğal olanı güzel ama kendimizi en iyi biz biliriz boşuna heyecan aramaya gerek yok diye düşünüyorum hatta babalar bile bu doğum yöntemine karışmamalı. Bende de bir panik başladı bir yandan da aynı bedende olmayacağız diye de üzülüyorum 🥹

X