2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Evet gündüz yakanda varmış çankırının nereden bulurum bilmiyorum burada kemeraltında kızlarağası diye bir yer var oralarda çok var böyle şeyler en kötü oraya sorarım
Cankirinin tuzla ilgili siteleri vardır mutlaka emin olamazsan eğer orjinalliginden öyle alirsin. Biz gidip gelirken cankiridan geciyoruz öyle aldiydik.

Bugün beni komşu görünce aa karnın aşağı düşmüş doğum yakın demek ki dedi aşırı moralim bozuldu bizim karnımız çıkmış mıydı yukarı onu da hatırlamıyorum. Ama böyle yaşlılar anlıyormuş ondan korku saldı beni
Canım çevreyi dinleme herkes herşeyi çok biliyormuş doktormuş gibi yorumlar yapıyorlar. Bana 1 aydır ‘karnın aşağıda erken doğuracaksın, senin karnın kız bebek karnı değil bak görürsün erkek olacak, karnın çok küçük veya ayyy karnın ne kadar da büyümüş’ diyip diyip duruyorlar takma hiç kafana🌺

Kızlar mide yanması için şurup mu vermişti doktor. İsimlerini hatırlamıyorum bi sağlık ocağına gideyim yazdırıyım bari. Gece iki küçük süt içtim bana mısın demedi hala grçmedi yanma berbat bi gece geçirdim.

Kızlar birsey daniacqgim ben daha doğum yapacağım hastaneye gidip gezmedim gittiğimde bakmam gereken yerler ve sorular neler sizce
Ben ilk randevuda istemiştim gezmeyi bankodaki kızdan, çok oralı olmadı ebeyi aradı o da müsait değil falan dedi... 😤😤
Geçen hafta doktoruma sordum. Doğumhane katı nasıl diye. Odanda sancını çekip doğumhaneye alıyoruz sonra da seni tekrar odana getiriyoruz dedi. Bu benim hiç hoşuma gitmedi... Tesettürlüyüm ve o hastane önlüğüyle ortalıkta dolanmayı hiç istemiyorum. Onun için ferace tarzı bişey alacağım yanıma...
Ben ilk iki doğumu istanbulda yaptım. Sancı odası diye Doğumhanenin yanında odalar var. Erkek almıyorlar, alıyorsalar bile odadan çıkmıyorlar galiba bilmiyorum hiç denk gelmedim. Sen sancını orada çekiyorsun. Sonra doğumhaneye alınıyorsun. Bebek olduktan sonra seni tekrar sancı odasına getiriyorlar. Biraz dinlenip giyinip hazırlanıp. Kalacağın odaya çıkarıyorlardı.

Kızlar mide yanması için şurup mu vermişti doktor. İsimlerini hatırlamıyorum bi sağlık ocağına gideyim yazdırıyım bari. Gece iki küçük süt içtim bana mısın demedi hala grçmedi yanma berbat bi gece geçirdim.
Bana rennier duo şurup yazmıştı canım o rahatlatıyor beni

Evet doğum yaklaşırken asagi iner derler ama bence bunu kafana takma. Cunku bebeğin pozisyonu ile karin şeklin farklı görünebilir. Bi kıstas daha var. Bi yere otur ayaklarını uzat ve iki ayağını yaklaştıracak calis. Eger yaklaşırsa degerse korkma. 2 ayak birbirine otururken degmiyosa o zaman doğum yakın diyolar. Doğrumu bilmem ama buda bi söylem.
Ayak ayak üstüne atamayınca diye biliyorum ben de denedim yapabiliyorum 😂 neyseki yarın kontrolüm var

Canım bence henüz aşağı inmemiştir, bir tanıdığım göğsün ve karnın arasında ciddi bir boşluk oluyor aşağı indiğinde anlarsın demişti şu an benim öyle bir boşluk yok
Ya benim o kısım boşluk ama bebek 3 aydır aynı pozisyonda göbek altında yatıyor ayakları kıvırırsa göbek üstüne çıkıyor yatma pozisyonuyla da alakalı olabilir benimki aşağıda yan yatıyor

Canım çevreyi dinleme herkes herşeyi çok biliyormuş doktormuş gibi yorumlar yapıyorlar. Bana 1 aydır ‘karnın aşağıda erken doğuracaksın, senin karnın kız bebek karnı değil bak görürsün erkek olacak, karnın çok küçük veya ayyy karnın ne kadar da büyümüş’ diyip diyip duruyorlar takma hiç kafana🌺
Yaa tamam teşekkür ederim rahatlatıcı yorul için 🌸 yarın randevum var neyseki gidince bi sorayım ne alemde diye 😅

Senin haftana göre bizimkinden 100 gram fazla kilosu canım onada şükür😊bakalım bizimki 1 haftada nekadar aldı 🙏
Aaaa öyle mi ya 😳 bu son 10 günde 600 gr kaşar bitirdim. Ceviz fındık yiyorum ara ogunlerde. Ne kadar hoslanmasam da et tuketmeyi arttırdım. Hergun muz yiyorum 1 yada 2. Bana az geliyodu gerçi her bebeği ayrı tutmak gerek başka bi bebeğe göre benimki de küçük kaliyo. Bide cihaz farklılığı var tabi 🙄🙄 kasar ye kuzum kaşar. Sadece kahvaltıda yiyodum artık gün içinde de zorliycam kendimi. Sen pek yiyemiyosun kaşarı biliyorum ama zorla kendini. Şeker yoktu sanırım patates ezmesi yap bolca koy içine firinla bile ufff. Yanına da et kavur yada köfte yap. Bide ayran. Miiisss 🤤🤤 firinda makarna yap üstüne kaşarı bolca rendele ayila bayıla yersin. 🤤🤤🤤

Bende kedi yavrusu doguracakmisim karnım çıkmamış
:işsiz::KK47::süslü:

X