2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Evet herşeyin doğal olanı güzel ama kendimizi en iyi biz biliriz boşuna heyecan aramaya gerek yok diye düşünüyorum hatta babalar bile bu doğum yöntemine karışmamalı. Bende de bir panik başladı bir yandan da aynı bedende olmayacağız diye de üzülüyorum 🥹
O konuda allahtan eşim susturuyor Kv normal doğumcu normal yap diyor eşim de sen öyle yaparsın birdahakine diyor 🤣

Yarın doktora sorarım ama aklıma çok takıldı burda yaşayan başka biri daha var mı diye. Ben yürümeye başlayınca sanki vajinamda bir balon var gibi oluyor ve yürüyemiyorum çok rahatsız ediyor sizce neden olabilir

Ben ilk randevuda istemiştim gezmeyi bankodaki kızdan, çok oralı olmadı ebeyi aradı o da müsait değil falan dedi... 😤😤
Geçen hafta doktoruma sordum. Doğumhane katı nasıl diye. Odanda sancını çekip doğumhaneye alıyoruz sonra da seni tekrar odana getiriyoruz dedi. Bu benim hiç hoşuma gitmedi... Tesettürlüyüm ve o hastane önlüğüyle ortalıkta dolanmayı hiç istemiyorum. Onun için ferace tarzı bişey alacağım yanıma...
Ben ilk iki doğumu istanbulda yaptım. Sancı odası diye Doğumhanenin yanında odalar var. Erkek almıyorlar, alıyorsalar bile odadan çıkmıyorlar galiba bilmiyorum hiç denk gelmedim. Sen sancını orada çekiyorsun. Sonra doğumhaneye alınıyorsun. Bebek olduktan sonra seni tekrar sancı odasına getiriyorlar. Biraz dinlenip giyinip hazırlanıp. Kalacağın odaya çıkarıyorlardı.
Benim ilk dogumumda doktorum doğum yaptığım hastanede idi o yüzden hiç gezip görmek ihtiyacı duymamastm sancimi odamda çekip sonra doğumhaneye almışlardı ama smdi doktorum özel klinikte hiç doğum yapacağım hastaneye daha önce de gitmedim merhaba ediyorum o yüzden

İlk gebeliğimde çok oldu bunda hiç olmuyor kaslar içerden yırtılıyor bence😣

Ben ne zamandır atamıyorum ama miniş kızım hala yukarda kafasını kaburgama dayamakla meşgul 😀

Ben uyumuyorum yastığa da gerek kalmıyor oğlumdan kıskançlıklara şimdiden başladı sabaha kadar asker ediyor beni başında😂
Ay eyvah inşallah doğduktan sonra devam etmez 🤭

Maşallah canım böyle devam etsin.🤗 Bende de enfeksiyon çıktı galiba daha doktora görünmedim. Sana hap antibiyotik mi veriyor yoksa tek kullanımlık olanlardan mı canım. İşe yaramıyorsa ben hiç kullanmiyim diye düşündüm.
Yok yok kullanmamazlik etme sakin. Benimki dirençli cikmis. Ben gibi inatçı mikroklarda 🤣🤣

Başlarda tek kullanimlik içtim. Sonra artmaya devam etti. Hap olarak hiç kullanmadım. Direk damar yolundan düşürmeye çalıştılar. En son damar yolu olarak günlük 2000 mg aliyodum. Bende şöyle bi durumda var. Antibiyotik ne zaman kullansam mantar yapiyo. Bugun idrar verdim. 7 gelmiş 200 üstündeydi 2 hafta önce. Yani ise yaramış ama şuan mantar var. Onun için de 1 fitil verdi kaşıntı olursa da krem verdi. Haftaya salı yeniden göreyim dedi. Herkesin ilaca verdiği tepki ayrı o yüzden sen ilaçtan geri durma. Cunku enfeksiyon arttıkça erken doğum riski de artıyor Allah korusun. Tetikliyomus bende yakın zamanda öğrendim doktordan. O yüzden ihmal etme aman diyeyim

Ben yoruma kapalıyım diyorum doğum şekli konusunda 😅 kimseyi memnun edemezsin normal desen sezaryen överler sezaryen desen normal bu sefer ben genel anestezi istiyorum dediğimde ay saçmalama diyen oldu baya dik konuşuyorum bende tutamayıp 🤣 kimse bisey diyemiyor artık
Genelde sert konuşunca ve tersleyince bir daha pek birşey diyemiyorlar ya zorla kendilerini terslettiriyorlar. Herkesin kendi çocuğu istediği gibi doğurur istediği gibi büyütür kime ne 😁:anne:
Valla çok fena oluyorum ben zaman geçtikçe. Üstüne vazife olmayan kim varsa yılan gibi tisliyorum. Zaten bi dünya şeyle ugrasiyoruz. Milletin gönlünü edemeyiz yani.

Kızlar göz renkleriniz ne 😁
cb02456f081e6a3b48ee43fa35aa1f1f.jpg

Herkese selamlaaar. Bugün doktora gittim kasılmalar sancılar vajinaya vuran ağrılar hepsine normal dedi doktor. Çünkü bebek büyüyor ve doğuma hazırlanıyor. Doğum pozisyonu almış. Nst de sancı çıkmadı. Tahlillerimi tekrarladı. Bebeğin kilosunu kafama takmamam gerektiğini söyledi. Çok kilolu bebek mantığının yanlış olduğunu bebeğin bizden yararlanımının zaten belli bir seviyede olacağını söyledi. Senin o çok yemelerin sadece sana kilo yapar o da senin için zararlı dedi. Küçük sık öğünler yememi sebze tüketmemi önerdi. Çünkü artık bağırsak hareketleri yavaşlayacağı için kabızlığa sebep olacağını söyledi. Sebze ile bağısaklarına destek ol dedi.

Herkese selamlaaar. Bugün doktora gittim kasılmalar sancılar vajinaya vuran ağrılar hepsine normal dedi doktor. Çünkü bebek büyüyor ve doğuma hazırlanıyor. Doğum pozisyonu almış. Nst de sancı çıkmadı. Tahlillerimi tekrarladı. Bebeğin kilosunu kafama takmamam gerektiğini söyledi. Çok kilolu bebek mantığının yanlış olduğunu bebeğin bizden yararlanımının zaten belli bir seviyede olacağını söyledi. Senin o çok yemelerin sadece sana kilo yapar o da senin için zararlı dedi. Küçük sık öğünler yememi sebze tüketmemi önerdi. Çünkü artık bağırsak hareketleri yavaşlayacağı için kabızlığa sebep olacağını söyledi. Sebze ile bağısaklarına destek ol dedi.
İçim rahatladı sabahtan bu yana kasık ağrım var regl ağrısı gibi dünde vardı kafası da baskı yapıyor olabilir diye düşündüm çok arttı bu ağrılar ya :KK43:

İçim rahatladı sabahtan bu yana kasık ağrım var regl ağrısı gibi dünde vardı kafası da baskı yapıyor olabilir diye düşündüm çok arttı bu ağrılar ya :KK43:
Canım bende öyleydim büyük ihtimal senin bebeğinde kafa aşağı duruyordur doktorla biraz muhabbet ettik hamilelerinde birbirini çok yanlış yönlendirdiğini söyledi. Herkesin hamileliğin bir olmayacağını bebeğin en büyük düşmanının stres olduğunu söyledi. Sancı olayının düzenli olması gerek dedi anlamlı sonuç olması için. Şu an ara sıra olan sancılar kasılmalar normaldir dedi

Benim kabızlık başladı biraz biraz. Eger sorun yaşarsanız magnezyumu ac karna alin. Bide kivi iyi geliyo diyolar ama şekerden dolayı yiyemedim 🙄

Canım bende öyleydim büyük ihtimal senin bebeğinde kafa aşağı duruyordur doktorla biraz muhabbet ettik hamilelerinde birbirini çok yanlış yönlendirdiğini söyledi. Herkesin hamileliğin bir olmayacağını bebeğin en büyük düşmanının stres olduğunu söyledi. Sancı olayının düzenli olması gerek dedi anlamlı sonuç olması için. Şu an ara sıra olan sancılar kasılmalar normaldir dedi
Evet en son baş aşağı dönmüştü 🤭🤭 ondan sanırım , yok düzenli sancı değil bu adet öncesi olan sızlamalar ki ilk üç ayda da sık sık vardı

E bebek ayyyyy neler neler var

Eklentiler

• IMG-20231218-WA0004.jpeg
    IMG-20231218-WA0004.jpeg
    125,1 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG-20231218-WA0006.jpeg
    IMG-20231218-WA0006.jpeg
    122,3 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG-20231218-WA0008.jpeg
    IMG-20231218-WA0008.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG-20231218-WA0010.jpeg