2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
teşekkür ederim. yarım ayları bi deneyeyim. bir de trendyolda değişik bir model buldum yorumları iyi gibi belki onu alıp denerim diyorum. sırt ağrısı galiba karın ve göğüs büyümesinden dolayı hep olacak gibi :KK43:
Sırtı bilemem ama bel ağrısı olduğunda doktoruna mutlaka söyle karin kasik agrisi olursa da aynı sekilde

Hosgeldin ben evdeki bi yastığın içini biraz boşalttım. Karnımın altına ihtiyaç halinde koyuyorum. Cok büyümedi karnım. Bacak arasına daha sert başka bi yastık koyuyorum. Yada eşimle 2 ayrı yatakta yattığım için yorganı rahat edeceğim şekle getirip kullanıyorum. 🤭 son 1 1 buçuk ay daha da para vermem 🤣🤣
hoşbulduk, teşekkür ederim :) ben de rahatsız olmaya başladığım için eşimi pışpışlıyorum artık :KK70: bu yastık boşaltıp kullanma olayını deneyebilirim belki. yorgan ve battaniye desteği ile pek çözemedim sorunları :)

Sırtı bilemem ama bel ağrısı olduğunda doktoruna mutlaka söyle karin kasik agrisi olursa da aynı sekilde
belim böyle boşlukta kalmış ya da açık kalmış da tutulmuş gibi oluyor. kasık yok çok şükür ama karın biraz var gibi. bugün doktorla bi konuşayım ben

Bugün beni komşu görünce aa karnın aşağı düşmüş doğum yakın demek ki dedi aşırı moralim bozuldu bizim karnımız çıkmış mıydı yukarı onu da hatırlamıyorum. Ama böyle yaşlılar anlıyormuş ondan korku saldı beni

Kızlar eve geldim. Bebitom 1600 gr olmuş en son 1300 civariydi 😏 yavaş gidiyoruz sanirim. Yarı 31. Hafta olucak allahin izniyle. Karin sertliğini sordum. Muayene oncesi nst girmiştim. Sanci çıkmamış normal dedi. Aynı zamanda ebeye de soylemistim o biraz endişeli davrandı. İlk çekimde kalp atışını bulamadı çok korktum ağladım. Bide sert olduğu için hareket de az hissediyorum malesef. Sonra ebe memnun olmadı cihaz değiştirip yeniden çekti. Pozisyon dan dolayı derinden kalp atışı aldık ama elhamdülillah sanci cikmadi. Uzunluk 2 hafta önce 28 idi ankarada 30 çıkmıştı. Bugun 27 ölçüm aldı şükürler olsun rabbime.. çarş ankaraya gidicez inşallah bide o olcecek. Haftaya yeniden görmek istiyorum dedi. 34. Hafta sonrası birakicam seni naparsan yap dedi 🤣🤣 hareket kisitliligini kaldiracakmis 🤭🤭 genel anlamda güzel geçti malesef enfeksiyon biraz can sıkıyor yeniden kültür aldı. Onca antibiyotige rağmen bi türlü duzelemedik çözemiyoruz 🤦‍♀️ bende haberler böyle şükürler olsun

merhaba şubat anneleri. ben nisan annelerinden geliyorum, misafirliğe :) sizin bebişler daha da büyümüştür, tecrübelisinizdir diye size sorum var. hamile yastığı kullanan var mı aranızda? karnınızı, belinizi uyurken nasıl destekliyorsunuz?
Ben bundan almıştım dönmemi engellesin diye memnunum da ama şuan fiyatı artmış baya

Kızlar eve geldim. Bebitom 1600 gr olmuş en son 1300 civariydi 😏 yavaş gidiyoruz sanirim. Yarı 31. Hafta olucak allahin izniyle. Karin sertliğini sordum. Muayene oncesi nst girmiştim. Sanci çıkmamış normal dedi. Aynı zamanda ebeye de soylemistim o biraz endişeli davrandı. İlk çekimde kalp atışını bulamadı çok korktum ağladım. Bide sert olduğu için hareket de az hissediyorum malesef. Sonra ebe memnun olmadı cihaz değiştirip yeniden çekti. Pozisyon dan dolayı derinden kalp atışı aldık ama elhamdülillah sanci cikmadi. Uzunluk 2 hafta önce 28 idi ankarada 30 çıkmıştı. Bugun 27 ölçüm aldı şükürler olsun rabbime.. çarş ankaraya gidicez inşallah bide o olcecek. Haftaya yeniden görmek istiyorum dedi. 34. Hafta sonrası birakicam seni naparsan yap dedi 🤣🤣 hareket kisitliligini kaldiracakmis 🤭🤭 genel anlamda güzel geçti malesef enfeksiyon biraz can sıkıyor yeniden kültür aldı. Onca antibiyotige rağmen bi türlü duzelemedik çözemiyoruz 🤦‍♀️ bende haberler böyle şükürler olsun
Sevindim canım bebişin iyi olmasına 😍 yolculuk zorlamıyor mu seni?

Bugün beni komşu görünce aa karnın aşağı düşmüş doğum yakın demek ki dedi aşırı moralim bozuldu bizim karnımız çıkmış mıydı yukarı onu da hatırlamıyorum. Ama böyle yaşlılar anlıyormuş ondan korku saldı beni
Evet doğum yaklaşırken asagi iner derler ama bence bunu kafana takma. Cunku bebeğin pozisyonu ile karin şeklin farklı görünebilir. Bi kıstas daha var. Bi yere otur ayaklarını uzat ve iki ayağını yaklaştıracak calis. Eger yaklaşırsa degerse korkma. 2 ayak birbirine otururken degmiyosa o zaman doğum yakın diyolar. Doğrumu bilmem ama buda bi söylem.

Sevindim canım bebişin iyi olmasına 😍 yolculuk zorlamıyor mu seni?
Ay zorlamaz mi 🤭🤭 molalarla 4 saati buluyor ankaraya gitmek. Koltuğu yatiriyorum çoğu zaman bide wc için durdukça hareket etmeye çalışıyorum öyle öyle dayaniyoruz 🤭🤭 bide o kadar çok gittik ki ankaraya alıştım sanirim hee bide şey var evdeyim ya sürekli dışarı çıkınca rahatsizligimi pek fark etmiyorum 🤣🤣🤭🤭🤭🤭

Canım bence henüz aşağı inmemiştir, bir tanıdığım göğsün ve karnın arasında ciddi bir boşluk oluyor aşağı indiğinde anlarsın demişti şu an benim öyle bir boşluk yok

hoşbulduk, teşekkür ederim :) ben de rahatsız olmaya başladığım için eşimi pışpışlıyorum artık :KK70: bu yastık boşaltıp kullanma olayını deneyebilirim belki. yorgan ve battaniye desteği ile pek çözemedim sorunları :)
Yastık durumunu ayarlamaya çalış bedava güzel yanı 🤣🤣 biz eşimle birer koltukta yatiyoruz ayrida duramıyorum 🤣🤣
Yatarken altta kalan bacağını uzat üstte kalan bacağını hafif karnına çek o şekilde daha rahat edersin. 2 bacağını uzatmak yada karna çekmek de rahatsız ediyor. Şimdiden alıştır kendini ilerledikce zaten pek uyku da olmuyo 🤭🤭

Bende başucu abajurune loş kırmızı ışık taktım daha iyi oldu sanki
Evet birde kırmızı çok hoş duruyor Tuz lambasıda aklımda onu da alabilirim burun tıkanıklığınada iyi geliyor hatta önce bir doktora danışayım tuz lambasının bebek için herhangi bşr zararı olurmu olmazmı dye

belim böyle boşlukta kalmış ya da açık kalmış da tutulmuş gibi oluyor. kasık yok çok şükür ama karın biraz var gibi. bugün doktorla bi konuşayım ben
Bebek rahim büyüdükçe rahim kasları da geriliyor çoğu şey normal agrilar vs. Ama her türlü rahatsızlığını her zaman doktora söyle. Benin 16 haftalar gibi çok ağrım olurdu şahım ağzı kasilmasi olmuş mesela erken fark edildi şükür.sonra bel agrim oldu 2 3 hafta önce gene söyledim onunla ilgili de kısa tedavi oldu. Yani bi problem vardır deyip korkutmak değil amacım sadece temkinli olmak lazım.

Kızlar birsey daniacqgim ben daha doğum yapacağım hastaneye gidip gezmedim gittiğimde bakmam gereken yerler ve sorular neler sizce
Bende istiyorum açıkcası ama kontrole giderken doktorun odası giden odalar doğumdan çıkıp yatış yapılan odalarmış kapıları hep süslü kapısı açık olanlara geçerken şöyle bir bakıyorum ekstra gezmemi sağlıcak bir durum yok gibi görünüyor sanli

Evet birde kırmızı çok hoş duruyor Tuz lambasıda aklımda onu da alabilirim burun tıkanıklığınada iyi geliyor hatta önce bir doktora danışayım tuz lambasının bebek için herhangi bşr zararı olurmu olmazmı dye
Tuz lambasina onay verirse cankirinin lambasini almanı tavsiye ederim. En yararlisi ise yarayani o. Ben almıştım ama ışıkta uyuyamıyorum dye kullanamadim. Ama fayda sağlıyor gündüzleri de kapama isindikca verimi artıyor onun.

Güzel haberler getirmişsin canım maşallah çok sevindim bizde bugün kontrole gidicez tekrar bakalım neler dicek

Tuz lambasina onay verirse cankirinin lambasini almanı tavsiye ederim. En yararlisi ise yarayani o. Ben almıştım ama ışıkta uyuyamıyorum dye kullanamadim. Ama fayda sağlıyor gündüzleri de kapama isindikca verimi artıyor onun.
Evet gündüz yakanda varmış çankırının nereden bulurum bilmiyorum burada kemeraltında kızlarağası diye bir yer var oralarda çok var böyle şeyler en kötü oraya sorarım

X