2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Geçmiş olsun canım moralini bozma sen minyon olsun sağlıklı olsun da

31+5 te 1716 g çıkmış. Cevap yazan arkadaşlardan biri 31+1 de 1800 mesela. Doktorum bana kilosu ile ilgili bir şey demedi
Sizin kilolarınız güzelmiş o yüzden birşey dememiş olabilir benim 31+1 1500 şuan bakalım hayırlısı artık inşallah normale döner kilosu

Sizin kilolarınız güzelmiş o yüzden birşey dememiş olabilir benim 31+1 1500 şuan bakalım hayırlısı artık inşallah normale döner kilosu
İnşallah diğer istediği şeylerde sıkıntı olmasın da gerisi önemli değil ya sağlıkla zamanında gelsinler de. Benim arkadaş 37. Haftada 2300 doğum yaptı sağlıklı çocuk hemen kilo aldı zaten

İnşallah canım bende zaten minyon doğmuşum teyzem iniallah senn gibi zayıf olmaz demişti öyle olucak sanırım byle güzel şeyler duyumca motive oluyor insan halkımızda hayırlısı artık

İnşallah canım bende zaten minyon doğmuşum teyzem iniallah senn gibi zayıf olmaz demişti öyle olucak sanırım byle güzel şeyler duyumca motive oluyor insan halkımızda hayırlısı artık
Armutta biraz dibine düşer derler ya ben kendim fare gibi doğmuşum minyonum her zaman zayıftım benden 4 kilo çocuk çıkmaz yani öyle düşünmek lazım bazen de

Alttan baksada eşim istemiyor işte aslında acile gidip sadece nst çekimi için girebilirim karnımda sertleşme sancı oluyor derim olmadı
Agrim var felan de idrar yaparken zorlanıyorum de. Arada kaşıntı oluyo de. O zaman kan idrar da bakılır. 3 4 gündür halsizligim var vs bebek hareketlerini az hissediyorum felan salla bi şeyler. Bi renkli doper mi ne kaliyo onunda bi çaresini bulursun artik

Kızlar soluma yatayım diyorum ama soluma yatınca nefessiz kalıyorum ben kalbim bir tuhaf atıyor sağa yatınca olmuyor bu yüzden sola yatamıyorum benbu hafta grubun sorunlu üyesiyim galiba
Basın yukarıda kalsın bende sağ tarafta daha rahatım. Deliksiz uyurum sağ da. Ama sola bilinçli yatmaya çalışıyorum. Sola yatinca altta kalan bacağını uzat arasına yastık koy üstte kalan bacağını da hafif karnına çek. Denge sağlarsin

Kızlar bu kilo boy konusu da doktor dan doktora değişiyor. 1 gün arayla ölçüm yapıldı benim. Çarş ankarada 1360 gr 40 cm çıktı. Pers kast da gittim 37 cm 1200 çıktı.bir gunde zayiflayip boyu mu kisaldi yani artmasi geekirken. Mesela doğum zamanımız geldiğinde ultrasonda son ölçüm ile doğum boy kilosu gene birebir aynı olmayacak. O yüzden takmıyorum ben çok. Sizde bu doğum zamanı oluşabilecek durumu yada doktor yada cihaz olcumlerinin farklı olabileceğini düşünün.

32+0 da 1700 gramdı 2 hafta geride kilosu dedi doktorumuz. O kadar güzel besleniyorum her sabah yumurtam gündüz tavuk aksam
Köfte ya da balık. Günde 2 muz çiğ badem ceviz fındık. Karbonhidrat tüketmiyorum fazla. Mutlaka elma portakal mandalina. Tahin pekmez tüketiyorum. Ona rağmen iki haftada 260 gram almış. Plesanta kan akışları çok iyi, kireçlenme belirtisi yok. Ama yok bebeğim kilo almıyor daha ne yapabilirim bilmiyorum ben de

Teşekkür ederim

Neye göre 2 hafta demiş bu da benim senden 2 gün önce ölçüm olmuş 31+5 te 1716 g doktora göre normal ultrason kağıdına göre 1 hafta geri senin doktora göre 2 hafta geri

Evet bunu geçen hafta ben aynı hastanede farklı doktorda yaşamıştım sabah 1500 g 40 cm akşam 1600 g 42 cm

Canım ben iki doğumumda da kullandım. Kolay doğumlar geçirdim Rabbime binlerce şükür, etkisi nedir bilemem ama psikolojik bile olsa güven veriyor. İlkinde ben hastanede kendim koymuştum. Hatta doğumdan sonra ebe, görünce hemen suyunu bir ağaç dibine dökmelisiniz demişti. Çünkü doğum gerçekleştikten sonra onu sudan çıkarmak gerekiyor. Bu seferde o kapansınki rahimde toplansın. İkincide de elime ulaşmamıştı, gelinimizin annesi tatile giderken yanına alıp yolda suya koymuştu. Bu doğum içinde tedarik ettim. Rabbim hepimize kolay sağlıklı doğumlar nasip etsin, su gibi geçsin

Bu Meryem ana otunu meraktan şimdi yapsak erken doğum olur mu? Garip bir soru oldu ama yani nasıl etki ediyor böyle masallah herkeste işe yaramış kolay doğum olmuş napsak ya biz de mi yapsak

Bu Meryem ana otunu meraktan şimdi yapsak erken doğum olur mu? Garip bir soru oldu ama yani nasıl etki ediyor böyle masallah herkeste işe yaramış kolay doğum olmuş napsak ya biz de mi yapsak
Benim de anneannemde varmış eski biraz ama herhalde özelliği devam ediyordur diye düşünüyorum sezaryen düşünüyordum ama normale karar verirsem ben yapacağım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…