2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ben de öyleyim doktorum üstüne basa basa sol tarafına yat dedi, günlük işler bile yoruyor bugün yemek yapmak dağ gibi büyüdü gözümde çünkü eski gücümüzde değiliz dinlen lavoba için kalk doktor muayenesine kadar gör bak nasıl daha iyi çıkacak ama doktorun da kesin tedbir amaçlı yaptiriyordur stres yapma şu an bizim için en kötüsü stres
Tedbir amaçlı ama sıkıntı çıkmazsa ben daha çok rahatlıcam işte e yemek yapmazsam olmuyor zaten 2-3 saatte bir acıkıyorum😕yemeksizde olmuyor yapmaya gelicek kimsede yok

Mide yanması için kekik ve balı sormuştum ama önermedi etin üzerine falan atıp yiyebilirsin ama diğer türlü yersen şu olur yemezsen şu olur diye bsey dyemem bunun üzerinde bir çalışma yk dedi

Kontrolden geldim kızlar ama pek iç açıcı değil serviks kanalıydı sanırım 25 mm sınıra inmiş enson 28+5 de gittğimde 1279 du kilosu şuan 31+1 in 1500 olmuş kilosu 1 hafta geride dedi yumurtada sık yiyorum dedm bazen plesantada besin geçişi az olabliyor dedi tedbir amaçlı renkli doppler istedi kan idrar tahlil falan istedi birde nst istedi ama daha yaptırmadık haftaya ptesi tekrar çağırdı ozamana kadar yaptırıcaz kilosu canımı sıkıyor açıkcası biraz eğer renkli doppler temiz çıkarsa biraz minyon olucak sanırım dedi takipte olmamız gerekyor dedi birde özel hastaneye gidip nst ücretş ödeyen varmı aramızda?Nst ücreti 650 dediler
Canım istersen başka bir doktora daha görün sanki burda bir arkadaşımızın farklı doktorlarda ölçümleri farklı çıkmıştı

Senin çok iyi tam uyumlu kilosu keşke en azından 1650 falan olsaydı işte tedbir amaçlı tiroid kan idrar tahlillerş doppler istedi serviks için hiç bişey demedi bu sınırda kalabilirsek güzel ilerleriz dedi
Serviks konusu geçtiğinde okumussundur canım mümkün oldukça yavaş ve az hareket et. Eğil doğrul bi şeyler kaldırma durumlarına dikkat et.

Fındık badem ceviz süt yoğurt yumurta bunları çok yiyorum aslında evet serviks kıcalıcak ama 3 hafta önce gittğimde bukadar değildi yanlış hatırlamıyorsam 37-38 lerdeydi ölçüsü kilosuda biraz beni üzdü inşallah riskli bsey yoktur
Iste bu serviks bi anda kisalabiliyor. O yüzden çok dikkat etmek gerek.

İşte devlete randevu bakıyorum yarına var ama hepsi bu haftaya yetişirmi blmyrum haftaya gittğimde götürücem birde eşim devlette olsa erkek dr istemyr şuan erkek dra randevu var
Erkek doktor alttan bakmaz normal gideceğin için ama yinede sen bilirsin. Acaba acilden giriş yaotirsan nst için olur mu ki. 650 de az değil 15 lik çekim için 🙄🙄

Bu haftadan sonra uzar mı ki?Aslında yorduğum sayılmaz normal günlük işler ağır iş yapmıyorum birde ben çok sol tarafıma yatan biri değilim
Canım telaş yapma ama tedbirli ol. Benim 23+5 te 18 mm çıkmıştı bir hafta dinlendim 28 oldu 27 kasımda 27 mm ydi. Yorma kendini bol su iç, kabız olma

Kontrolden geldim kızlar ama pek iç açıcı değil serviks kanalıydı sanırım 25 mm sınıra inmiş enson 28+5 de gittğimde 1279 du kilosu şuan 31+1 in 1500 olmuş kilosu 1 hafta geride dedi yumurtada sık yiyorum dedm bazen plesantada besin geçişi az olabliyor dedi tedbir amaçlı renkli doppler istedi kan idrar tahlil falan istedi birde nst istedi ama daha yaptırmadık haftaya ptesi tekrar çağırdı ozamana kadar yaptırıcaz kilosu canımı sıkıyor açıkcası biraz eğer renkli doppler temiz çıkarsa biraz minyon olucak sanırım dedi takipte olmamız gerekyor dedi birde özel hastaneye gidip nst ücretş ödeyen varmı aramızda?Nst ücreti 650 dediler
Ultrason kağıdına baktım benim de kağıda göre 1 hafta geri görünüyor kan akışında vs bir sorun yoksa canımızı sıkmaya gerek yok ya düzgünce besleniyoruz daha ne yapabiliriz yani. aynı şekilde benim de uzunluk 25 mm di.

Benm adetime gore 5+2 kese de 6 hafta gorunuyordu sadece keseyi ve yolk saci gorduk. Yani herkeste farkli oluyor ben daha beebgi goremedim kalp atisi icin 7-8 haftaya kadr olabilir. Her gebelik ayni ilerlemiyor. Zaten bebegi gormussunz kalp atisi varmis bence rahar rahat oturup gebeliginizin tadini cikarin
Merhaba şu an ben de 6+4 üm ve kese geçen hafta vardı boştu bu hafta yolk saci gördük haftaya belli olur dedi doktorum inşallah kalp atışını ve bebeği görürüz sizin süreciniz nasıl ilerledi acaba?

Ultrason kağıdına baktım benim de kağıda göre 1 hafta geri görünüyor kan akışında vs bir sorun yoksa canımızı sıkmaya gerek yok ya düzgünce besleniyoruz daha ne yapabiliriz yani. aynı şekilde benim de uzunluk 25 mm di.
Kaçıncı haftadasınız ve kilosu kaçtı

Erkek doktor alttan bakmaz normal gideceğin için ama yinede sen bilirsin. Acaba acilden giriş yaotirsan nst için olur mu ki. 650 de az değil 15 lik çekim için 🙄🙄
Alttan baksada eşim istemiyor işte aslında acile gidip sadece nst çekimi için girebilirim karnımda sertleşme sancı oluyor derim olmadı

Kızlar soluma yatayım diyorum ama soluma yatınca nefessiz kalıyorum ben kalbim bir tuhaf atıyor sağa yatınca olmuyor bu yüzden sola yatamıyorum ben😕bu hafta grubun sorunlu üyesiyim galiba

X