2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bazı günler oluyor öyle az hareketli oldukları oluyor. Bugün yarın yine hareketlenir Allah'ın izniyle.

Benim de sancı bı geldi durdurdular bir afta sonra sezaryen oldum. Kafaları allak bullak oldu çocukların😊
Yaa kıyamam, çocuklar gelmek istemiş müsait değiliz diye geri çevirmişsiniz 😁

1 yıl dolduktan sonra sözleşme 1 yıl daha uzamış olur. Ya 1. Yılın sonundaki 1 ay içinde dava açmanız gerekiyor. Veya 2. Yılın sonundaki 1 ay içinde dava açmak gerekiyor. Açılmazsa sözleşme 3. Yıla uzuyor otomatik olarak. Bunlara dikkat etmek lazım. Tahliyenin başka şartları da var tabi. Avukata gitmeniz faydalı olur. Yasalar kiracıyı baya koruyor çünkü ☺️🙏🏻
Teşekkür ederim canım. İnşallah sıkıntı çıkarmazlar ya davalık olmak saçma geliyor bana. Ev sahibim çık dese kendi oturacak olsa ben çıkardım ne bileyim 😅 orta yolu bulmak lazım. Çok zorlarlarsa mecbur başka yerde kiraya çıkarım ama kendi evim varken neden kirada oturayım diye düşünüyorum. Anlaşma yoluna giderim taşınma masraflarınıza yardımcı olayım sizde evden çıkın vs gibi. Makul insanlarsa sıkıntı olmaz inşallah

Kızlar yaa. Ben de hiç unutkanlık falan yok diyordum. Bebeğe pazen kumaş almıştık dikilecekti. Yıkayayım dedim. Unuttum gittim kendi kullandığımız deterjandan koydum🥺. Bunu da astıktan sonra farkettim. Dikildikten sonra bidaha yıkanacak ama hemen cıkar mı bilemedim. Kolay işi zora soktum🥴
Unutkanlık bende de çok var B12 değerim çok düşük çıktı zaten. İkinci kez yıkandığında öteki deterjandan kalıntı kalmaz bence. Hatta biraz havalandırınca bile geçiyor deterjanların etkisi zaten

Bence yorgunluktan. Ben beş gündür işe gitmiyorum evde dinleniyorum. Yarın iş var nasıl çalışacağım onu düşünüyorum. İşteyken hiç hissetmiyordum hareketlerini.
İşteyken ara ara hissediyorum ben otururken özellikle ama bı kaç gün öncesi daha güçlüydü bu iki gündür yorgunluktan o da bitap düştü sanırım

Canım bende bişey sorabilir miyim o zaman 🙈 ben babamdan bi ev satın aldım yakın zamanda. Babamda o parayla kendine başka bir ev aldı. Hali hazırda kiracı var satın aldıgım evde daha bir seneleri dolmadı sözleşme devam ediyor sıkıntı yok bu konuda. Ama ev el değiştirmiş oldu ben satın alınca. Biz şuan Ankara'da yaşamıyoruz ama seneye Ankara'ya tayin isteyeceğiz. Benim tek bir evim var oda kiracıdaki ev, tayin çıkarsa kiracıyı evden çıkarmam sorun olur mu zorluk çıkarabilirler mi bana böyle bir durumda
Evin hayırlı olsun canım, sağlıkla oturun tayinin çıkınca inşallah, umarım kiracı da zor durumda kalmadan sizi de mağdur etmeden vakti gelince çıkar 🙏

Dün Balıkesir şehir hastanesinde annemin ebe arkadaşları vardı onların yanına gittik doğumhaneye. Rahatlatmaya çalıştılar beni doğum odalarını gösterdiler. Mükemmel bir hastane fiziki şartları olarak. İzmir’deki hastanelere göre baya iyiydi. Pek çok özel hastaneye göre de çok iyi. Daha önce duymuştum ama yine de bu kadar lüks şartlar beklemiyordum açıkçası çok şaşırdım. Doğum kendi tek kişilik özel odanda ve yatakta yapılıyor. Yatakta olması çok hoşuma gitti. Baya konforlu görünüyor. Sancı aşamasında da odanda istediğini yapmakta serbestsin. Egzersiz için yeterli alan var. Film müzik ne istersen yanında getirip yapabiliyorsun. Odaların ısı ve ışığı hormonlara iyi gelecek şekilde ayarlanıyormuş. Nst odada. Bebeğin tüm bakımları da odadaki ısıtıcılı bölmede yapılıyor. Bebek hiç odandan çıkmıyor. Ayrıca doğum anında ebelerden ayrı olarak bebek hemşiresi de geliyor. Bebeğin doğumdan sonra kordonu kesilmeden uzun süre kucağında kalmasını sağlıyorlar. Ten temasına dikkat ediliyor. Türkiye’de böyle bi hastane beklemiyordum 🤣 Gerçi yine de doğum korkumu aşamadım o ayrı. İnşallah kolayca normal doğum yapabilirim çok özendim orada doğum yapmak için 🥹

Dün Balıkesir şehir hastanesinde annemin ebe arkadaşları vardı onların yanına gittik doğumhaneye. Rahatlatmaya çalıştılar beni doğum odalarını gösterdiler. Mükemmel bir hastane fiziki şartları olarak. İzmir’deki hastanelere göre baya iyiydi. Pek çok özel hastaneye göre de çok iyi. Daha önce duymuştum ama yine de bu kadar lüks şartlar beklemiyordum açıkçası çok şaşırdım. Doğum kendi tek kişilik özel odanda ve yatakta yapılıyor. Yatakta olması çok hoşuma gitti. Baya konforlu görünüyor. Sancı aşamasında da odanda istediğini yapmakta serbestsin. Egzersiz için yeterli alan var. Film müzik ne istersen yanında getirip yapabiliyorsun. Odaların ısı ve ışığı hormonlara iyi gelecek şekilde ayarlanıyormuş. Nst odada. Bebeğin tüm bakımları da odadaki ısıtıcılı bölmede yapılıyor. Bebek hiç odandan çıkmıyor. Ayrıca doğum anında ebelerden ayrı olarak bebek hemşiresi de geliyor. Bebeğin doğumdan sonra kordonu kesilmeden uzun süre kucağında kalmasını sağlıyorlar. Ten temasına dikkat ediliyor. Türkiye’de böyle bi hastane beklemiyordum 🤣 Gerçi yine de doğum korkumu aşamadım o ayrı. İnşallah kolayca normal doğum yapabilirim çok özendim orada doğum yapmak için 🥹
Ne güzel hastaneymis gidip orada normal doğum yapasim geldi 😄

Ankara'da da bilkent şehir hastanesi için aynısını diyorlar herkes memnun ama ben epiduralsiz yapabilecegime inanmadigimdan ve orda da sadece mesai saatlerinde epidural olduğundan cekinceliyim hala 🤣 bakalım allah en doğru kararı vermemizi ve sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin

Sizin cevap dilekçesinde bunu belirtmeniz iyi olurdu canım. Ev sahibinin Farklı dairelerinin olduğunu. Sizi çıkarmak zorunda olmadığını. Tapu kayıtları araştırılıp keşif yapılıp karar verilirdi. Dediğin gibi bir durum varsa davayı kazanma şansınız var. Hakkınızda hayırlısı olsun ☺️
Çok tşk ederim benim de aklımda bunlar muhtemelen de hukuki yardım almamiz gerekicek . İşin garibi biz zaten doğumdan 3 ay sonra çıkmayı düşünüyorduk 😀 Neyse ,bakalım hiç davalık olmamıştık bize de bir tecrübe olucak 🤷

Kızlar yaa. Ben de hiç unutkanlık falan yok diyordum. Bebeğe pazen kumaş almıştık dikilecekti. Yıkayayım dedim. Unuttum gittim kendi kullandığımız deterjandan koydum🥺. Bunu da astıktan sonra farkettim. Dikildikten sonra bidaha yıkanacak ama hemen cıkar mı bilemedim. Kolay işi zora soktum🥴
Bir daha yıkanacak ya iyice havalansin dışarıda bence birşey olmaz .

Ne güzel hastane imiş . Bazı özel hastanelerde bu imkanlar yoktur diye düşünüyorum .

Ankara'da da bilkent şehir hastanesi için aynısını diyorlar herkes memnun ama ben epiduralsiz yapabilecegime inanmadigimdan ve orda da sadece mesai saatlerinde epidural olduğundan cekinceliyim hala 🤣 bakalım allah en doğru kararı vermemizi ve sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin
Epidurali bırakmışlar Balıkesirde. Tam ıkınmalar verimli olmadığı için aksilikler yaşanmış normalden sezaryene geçilebiliyormuş. O yüzden bırakılmış. Yoksa ben de çok istiyorum epidural🤷🏼‍♀️

Kızlar şöyle bir şey oldu. Akşamüstü uzanmıştım çok çişim de yoktu kalkarkensu geldi biraz çok değil çamaşırım ıslandı işte sonra lavaboya gittim çok az çıktım küçüğe. Çok korktum ya acaba bu su olabilir mi? Kusura bakmayın lütfen. İlk doğumumda doğumdan 2 saat önce gelmişti suyum farkında değildim yani.

Kızlar şöyle bir şey oldu. Akşamüstü uzanmıştım çok çişim de yoktu kalkarkensu geldi biraz çok değil çamaşırım ıslandı işte sonra lavaboya gittim çok az çıktım küçüğe. Çok korktum ya acaba bu su olabilir mi? Kusura bakmayın lütfen. İlk doğumumda doğumdan 2 saat önce gelmişti suyum farkında değildim yani.
Böyle şeyler bende de oldu . Hatta panikle acile gitmiştim . Bir sürü test vs yapildi . İdrar kaçırdığımi düşünuyorum maalesef . Çünkü her kontrole gittiğimde bebeğin suyu iyi görünüyor . En son da salı gittim olumsuz birşey yoktu . Senin de böyle bir durum olabilir mi ? Su gelmesi birden fazla miktarda olur demişlerdi bana . Tabi ben tecrubesizim de bu konularda onu da belirteyim.

Evin hayırlı olsun canım, sağlıkla oturun tayinin çıkınca inşallah, umarım kiracı da zor durumda kalmadan sizi de mağdur etmeden vakti gelince çıkar 🙏
Sağol canım kesin bişey olmadıgı için tayin çıkar mı çıkmaz mı bilemiyorum. Ama ailemde burada artık bebişte olacak inşallah çıkar. Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun ❤️

X