2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay yinede sezeryan olacaksa neden çekeyim o sancıyı diye düşünüyorum şuan. Bide korkuyorum açılma olur bebek kanala girer o saatten sonra normal olur ya sezeryan olmaz bence
Sancı öyle hemen dayanılmaz hale gelmiyor. Doğum da çok istisnalar hariç öyle bir anda olmuyor. Benim sancı geldi hafif adet sancisı gibi yokluyordu arada. O şekilde 3 hastaneye gittim. Hala hafifti. Bir hafta da durdurdular ilaçla. Ha tabi gece gelir hafifleri hissetmezsin de sabah bebek kanalda uyanirsin falan o ayrı.

Benim sıpamda hep geceleri aktif neden böyle anlamadım doğumdan sonra uykusuz geceler bekliyor heralde beni 😅 bu arada 28-32 haftalar arası bebişlerin en hareketli oldugu zamanmış canım hemen hemen hepimiz bu haftalardayız o yüzden normal yani çok hareketli olması merak etme. 32den sonra azalmaya başlayacak hareketler yeri daraldıgı için
İlk başta ne zaman hareket edecek falan derdik. Aman sağ olsunlar da. Şuan yerleri bol herhalde 😀

Benimkinin iki üç gündür yeri mi daraldı kendi mi uysallasti bilmiyorum ama önceki kadar hareketli değil son günlerde. Umarım keyfi yerindedir. Ara ara neden sakinledi daha 29. Haftadayim en hareketli olması gereken zaman diyorum ama Çarşamba çok yoruldum o günden beridir biraz duruldu, dinlenince hareketlenir belki
Bazı günler oluyor öyle az hareketli oldukları oluyor. Bugün yarın yine hareketlenir Allah'ın izniyle.
Evet sezaryen de olsa aslında sancı çekmek faydaliymis, süt gelmesi açısından da faydalı, sezaryen öncesi sancısı olanlarin sütleri daha çabuk iniyormus. Bı de dediğin gibi bebeğin psikolojik ve mental sağlığını da doğrudan etkiliyor. Ben sancı cekmedim oğlumda ama bunda çeksem de sorun değil sancidan değil de catalda doğum anından korkuyorum ben. Vajinismus geçmişim var benim, tedavi gördüm yeni evliyken ama bazı fobilerim yakamı bırakmadı, doğum da bunlardan biri. Belki zorlasam normal de dogurabilirdim ama riske atmak istemedim kendi psikolojimi
Benim de sancı bı geldi durdurdular bir afta sonra sezaryen oldum. Kafaları allak bullak oldu çocukların😊

Benim de
Kızlar selamm, 30.haftamdayım . Alt karnımda böyle kas ağrısı gibi bir ağrı oluyor genelde yürürken vs. Düz dururken bişey yok. Yaşayan var mıdır acaba🐥
Bende de oluyor ara ara. Bence normal. Sonlara yaklaşıyoruz bebekler büyüyorlar.

Benimkinin iki üç gündür yeri mi daraldı kendi mi uysallasti bilmiyorum ama önceki kadar hareketli değil son günlerde. Umarım keyfi yerindedir. Ara ara neden sakinledi daha 29. Haftadayim en hareketli olması gereken zaman diyorum ama Çarşamba çok yoruldum o günden beridir biraz duruldu, dinlenince hareketlenir belki
Bence yorgunluktan. Ben beş gündür işe gitmiyorum evde dinleniyorum. Yarın iş var nasıl çalışacağım onu düşünüyorum. İşteyken hiç hissetmiyordum hareketlerini.

Hergün yürüyüşe çıkayım diyordum ama gerçekten zorlanıyorum biraz uzun yürüsem sonra aklıma sezeryan olacagım geliyor amaan yürümeyim diyorum😅 yürüyüş yapmak spor yapmak doğumu yaklaştırır diyorlar ya ondan dolayı ayaklarım geri geri gidiyo valla🙈
Günden güne değişiyor canım benim iki gün önce çok az hareket etti mesela bende dedim Allah Allah noluyor neden az hareket ediyor acaba diye. Ertesi gün daha çok hareket etti. Yorgunluk durumumuza göre değişiyor olabilir bencede
Çok güzel ya bazen eli mi ayağı mı bilmiyorum şöyle bir geriniyor hoşuma da gidiyor 😀

Günaydın çızlar ,
Başakşehir çam sakuranın gebe okulu hafta içi hergünmüş. Şöyle bir numara aldık henüz aramadım düşünen arkadaşlar için bunu da paylaşayım :)

Gebe eğitim merkezi Tel No: 212 909 60 00 iç hat 10515/ 71505/ 71265
Gebe okuluna gitmenizi tavsiye ederim kızlar ben Balıkesirde katıldım bu hafta çok bilgilendim. Özellikle normal doğumla ilgili endişeleri aşmamız için çok yardımcı oluyorlar. Gerçi ben hala panik haldeyim ama nispeten daha iyiyim 🤣

Evet beni çıkarabilir ihtiyaç dahilinde ben buna karşı değilim zaten . Yüzde yüz zam yapmistik zaten .
Olayların başlangicinin kira ile başlaması hoş olmadı . Bir de apartmanda butun daireler bir kişinin hali hazırda boş dairesi olması ( kiralık ) düşündürücü . Hakimin kararı önemli bizim için .Hayırlısı olsun herkes için 🤷☺️
Sizin cevap dilekçesinde bunu belirtmeniz iyi olurdu canım. Ev sahibinin Farklı dairelerinin olduğunu. Sizi çıkarmak zorunda olmadığını. Tapu kayıtları araştırılıp keşif yapılıp karar verilirdi. Dediğin gibi bir durum varsa davayı kazanma şansınız var. Hakkınızda hayırlısı olsun ☺️

Kızlar selamm, 30.haftamdayım . Alt karnımda böyle kas ağrısı gibi bir ağrı oluyor genelde yürürken vs. Düz dururken bişey yok. Yaşayan var mıdır acaba🐥
Kasıklarım ve vajina kısmı çekilir gibi oluyor acıtıyor. Kaslara baya yük biniyor haliyle oturup kalkarken yürürken kaslarda ağrılar oluyor. Normal görüyorum ben. Kocaman göbek var üstünde artık 🤣

Sizin cevap dilekçesinde bunu belirtmeniz iyi olurdu canım. Ev sahibinin Farklı dairelerinin olduğunu. Sizi çıkarmak zorunda olmadığını. Tapu kayıtları araştırılıp keşif yapılıp karar verilirdi. Dediğin gibi bir durum varsa davayı kazanma şansınız var. Hakkınızda hayırlısı olsun ☺️
Canım bende bişey sorabilir miyim o zaman 🙈 ben babamdan bi ev satın aldım yakın zamanda. Babamda o parayla kendine başka bir ev aldı. Hali hazırda kiracı var satın aldıgım evde daha bir seneleri dolmadı sözleşme devam ediyor sıkıntı yok bu konuda. Ama ev el değiştirmiş oldu ben satın alınca. Biz şuan Ankara'da yaşamıyoruz ama seneye Ankara'ya tayin isteyeceğiz. Benim tek bir evim var oda kiracıdaki ev, tayin çıkarsa kiracıyı evden çıkarmam sorun olur mu zorluk çıkarabilirler mi bana böyle bir durumda

Canım bende bişey sorabilir miyim o zaman 🙈 ben babamdan bi ev satın aldım yakın zamanda. Babamda o parayla kendine başka bir ev aldı. Hali hazırda kiracı var satın aldıgım evde daha bir seneleri dolmadı sözleşme devam ediyor sıkıntı yok bu konuda. Ama ev el değiştirmiş oldu ben satın alınca. Biz şuan Ankara'da yaşamıyoruz ama seneye Ankara'ya tayin isteyeceğiz. Benim tek bir evim var oda kiracıdaki ev, tayin çıkarsa kiracıyı evden çıkarmam sorun olur mu zorluk çıkarabilirler mi bana böyle bir durumda
1 yıl dolduktan sonra sözleşme 1 yıl daha uzamış olur. Ya 1. Yılın sonundaki 1 ay içinde dava açmanız gerekiyor. Veya 2. Yılın sonundaki 1 ay içinde dava açmak gerekiyor. Açılmazsa sözleşme 3. Yıla uzuyor otomatik olarak. Bunlara dikkat etmek lazım. Tahliyenin başka şartları da var tabi. Avukata gitmeniz faydalı olur. Yasalar kiracıyı baya koruyor çünkü ☺️🙏🏻

Kızlar yaa. Ben de hiç unutkanlık falan yok diyordum. Bebeğe pazen kumaş almıştık dikilecekti. Yıkayayım dedim. Unuttum gittim kendi kullandığımız deterjandan koydum🥺. Bunu da astıktan sonra farkettim. Dikildikten sonra bidaha yıkanacak ama hemen cıkar mı bilemedim. Kolay işi zora soktum🥴

X