2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selam kızlar ne güzel haberler öylee, B blimundacbn inşallah sabah senden de güzel haberler alırız 🙏🏼
Hepinize maşallah 🧿 benim 40 hafta 29 ocakta doluyor, yani ucundan bı gruptayım ya böyle 32 leri filan duyunca bir heyecan basıyor ki sormayın 😁
Bir de stresim var, koca bir proje benim onu bitirmemi bekliyor aralık ayına. Artık öyle rahat oturamıyorum bilgisayar başında, kafam zaten acayip dalgın leyla gibiyim..
Bugün 70 liralık bir şey için 200 lira uzattım sanıyorum, kasiyer bana bakıyor ben ona. Baya sürdü bu 😂 baktım ki 10 lira vermişim.
Geçen de yumurtaları koymuşum cezveye, su eklemeden ocağa almışım, yanık kokunca fark ettim 🤦🏽‍♀️ böyle bir sürü olay her gün.

Sizin de beyinler yanmaya başladı mı merak ettim 😁
Benim de 29 ocak beklenen doğum tarihi. 😊 Hatta şubat annelerine girdim ilk, oradaki tabloda varım ama burayı da takip ediyorum ve daha samimi geldi. 🤗 Benim de ruh halim dalgalı, bi hüzünlüyüm bi sevinçli...

Selam kızlar ne güzel haberler öylee, B blimundacbn inşallah sabah senden de güzel haberler alırız 🙏🏼
Hepinize maşallah 🧿 benim 40 hafta 29 ocakta doluyor, yani ucundan bı gruptayım ya böyle 32 leri filan duyunca bir heyecan basıyor ki sormayın 😁
Bir de stresim var, koca bir proje benim onu bitirmemi bekliyor aralık ayına. Artık öyle rahat oturamıyorum bilgisayar başında, kafam zaten acayip dalgın leyla gibiyim..
Bugün 70 liralık bir şey için 200 lira uzattım sanıyorum, kasiyer bana bakıyor ben ona. Baya sürdü bu 😂 baktım ki 10 lira vermişim.
Geçen de yumurtaları koymuşum cezveye, su eklemeden ocağa almışım, yanık kokunca fark ettim 🤦🏽‍♀️ böyle bir sürü olay her gün.

Sizin de beyinler yanmaya başladı mı merak ettim 😁
Ben bayadır evdeyim. Düsünecek pek bişey yok o yüzden yorulmuyor pek beynim 😊

Aa telde soramaz misin acaba?
Çok acil sağlıkla ilgili endişe verici bişey olmadığı sürece doktoru telefonla taciz etmeyi pek sevmiyorum. Bazen çok basit bişey için veliler arıyor ya da yazıyor bizler de bunaliyoruz, eminim doktorlar daha fazla bunaliyordur 😁 mesela siyah pantolonunu yikamistim kurumamis gri pantolonla okula göndersem olur mu diye filan arıyorlar 🤦

Evet inşallah sütüm olursa ve aksi bi durum olmadığı sürece sadece arada gerektiginde beslemek için arıyorum. Tamam o zaman medela daha iyi bir tercih rahata alismasin 🤣
Ben ilk etapta almayi düşünmüyorum, baya pahalı bı ürün çünkü, önce bı sütüm olacak mı olmayacak mı göreyim. İlk zamanlar sütüm gelene kadar kaşık biberonla idare edicez zaten, sonraki süreçte sütüm yeterli olursa ki umarım olur🙏 çok ihtiyaç olmaz, ama büyük oğlumda ki gibi süt uretimim yetersiz olursa mama takviyesi şart olursa o zaman medela alicam, ya da Eylül'de işe başlarken alırım en kotu ihtimal.

Evet hep aynı açıdan poz veriyor, ama başı aşağı dönmüş artık. Zaten göğüs agrim geçti oradan anladım döndüğünü
Canım benim 4 cu gebeligim ama anlam veremediğim bisey var şimdi bebek sürekli hareket halinde ya.asagi döndükten sonra hareketleri ile pozisyonu değişmiyor sürekli baş aşağı mı kalıyor bunu çok merak ediyorum hep

Şimdi eşimle bunu konuşuyorduk, dışarı çıktık, eve dönüyoruz ve arabanın içinde bı ara ah uh diye kivrandim, bazen çok canımı yakıyor, doktora bunu hiç sormadım ama zararlı bişey olacağını sanmıyorum. Bazen fazla sertleşiyor alt karnım özelikle araçta kasisten filan hızlı gectiysek. Ama ara ara canımı yakıyor hareketleri.
Banada kasılmalar için magnezyum yazdı sertlesip kasılmalar oluyor du nst istedi sorum çıkmadı rahim ağzı iyiydi ilaç yazdi

Canım benim 4 cu gebeligim ama anlam veremediğim bisey var şimdi bebek sürekli hareket halinde ya.asagi döndükten sonra hareketleri ile pozisyonu değişmiyor sürekli baş aşağı mı kalıyor bunu çok merak ediyorum hep
Onu ben de merak ediyorum, benim şiddetli göğüs ağrım vardı göğüs kafesime baski yapıyordu o zaman başı yukaridaydi. Sonra bı anda geçti, ben döndüğünü düşündüm ki büyük olasılıkla dönmüştür, dehşet bı agriydi çünkü bı anda geçti. Üzerinden 1 hafta 10 gün geçince yine göğüs kafesimde ağrı oldu iki üç gün sürdü. O süreçte ben yine başı yukarı gelecek şekilde döndüğünü düşündüm. Şimdi ağrım yok USG de baş aşağı pozisyonda duruyor. Ama tekrar döner mi bilmiyorum. Yer çekimi ile ilgili olduğunu okumuştum bı yerde, başları vucutlarina göre daha büyük ve ağır olduğu için bı sure sonra baş aşağı donuyorlarmis. Tekrar yukarı çıkarlar mi hiç bilmiyorum.

Onu ben de merak ediyorum, benim şiddetli göğüs ağrım vardı göğüs kafesime baski yapıyordu o zaman başı yukaridaydi. Sonra bı anda geçti, ben döndüğünü düşündüm ki büyük olasılıkla dönmüştür, dehşet bı agriydi çünkü bı anda geçti. Üzerinden 1 hafta 10 gün geçince yine göğüs kafesimde ağrı oldu iki üç gün sürdü. O süreçte ben yine başı yukarı gelecek şekilde döndüğünü düşündüm. Şimdi ağrım yok USG de baş aşağı pozisyonda duruyor. Ama tekrar döner mi bilmiyorum. Yer çekimi ile ilgili olduğunu okumuştum bı yerde, başları vucutlarina göre daha büyük ve ağır olduğu için bı sure sonra baş aşağı donuyorlarmis. Tekrar yukarı çıkarlar mi hiç bilmiyorum.
Ben de merak ediyordum çoğunlukla baş aşağı diyorlardı bana, bugün sabah yapılan ultrasonda makat geliş duruyor dedi, akşamüstü tekrar baktıklarında baş aşağı dediler. Yani saatler içinde bile pozisyon değiştiriyor anladığım kadarıyla.

Ben ilk etapta almayi düşünmüyorum, baya pahalı bı ürün çünkü, önce bı sütüm olacak mı olmayacak mı göreyim. İlk zamanlar sütüm gelene kadar kaşık biberonla idare edicez zaten, sonraki süreçte sütüm yeterli olursa ki umarım olur🙏 çok ihtiyaç olmaz, ama büyük oğlumda ki gibi süt uretimim yetersiz olursa mama takviyesi şart olursa o zaman medela alicam, ya da Eylül'de işe başlarken alırım en kotu ihtimal.
Olur inşallah. İkincilerde daha çok süt oluyormuş diye okumuştum bı yerde. Aslında yaş buyudukce daha çok oluyormuş. Böyle bir bilgi kalmış aklımda😊

Banada kasılmalar için magnezyum yazdı sertlesip kasılmalar oluyor du nst istedi sorum çıkmadı rahim ağzı iyiydi ilaç yazdi
Peki kanda magnezyuma baktı mı yazarken? Benim gecenki kanda sinirım çok hafif altında çıkmıştı. Hicbi şey demedi. Vermedi de magnezyum.

Magnezyum ve progestan vermisti bana da iyi geldi baya. Ama bugün eski magnezyuma dönsem mi diye soracaktım unutmuşum. Bu son verdiği magnezyum çok pahalı 500 liraya yakın ve içinde 20 tane var bir ay bile gitmiyor, ocean mumy ile birlikte alınca baya külfetli oluyor. Kasılmalarım baya azaldı yine magnorma geçsem olur mu acaba diye sormayı unuttum 🤦
Solgar kullanıyorum canım. 300 küsür vermiştim en son içinde 100 tablet var. O kadar iyi geldi ki bana dünya varmış dedim kullandığımdan beri

Solgar kullanıyorum canım. 300 küsür vermiştim en son içinde 100 tablet var. O kadar iyi geldi ki bana dünya varmış dedim kullandığımdan beri
Uygunmuş solgarin fiyati da. Bu son kullandığım magnezyum çok iyi, hem kasılmalarım hem kronik ağrılarım çok hafifledi ama 20 şase 500 lira aşağı yukarı. Daha uygun bı magnezyuma geçip fayda görmezsem yine buna dönerim dedim.

X