2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar dışarda emziremediginiz yerlerde kullanmak üzere meme reddine sebep olmayacak biberon önerilmişti sanki bugün bi de Lansinoh yavaş akisli biberonunu da çok öven paylaşımlar gördüm ne dersiniz? Bu ihtiyac listesi neden bitmiyor yha

Benim büyük oğlum hep önden gitti en qz 1 hafta 10 gün, maşallah öyle de doğdu, sağlıklı olsunlar en önemlisi o, onlar kilo aldıkça biz ağırlasmaya başlıyoruz, ani kilo alimlarim çok oluyor benim 3 günde 1 kilo gibi

Kaç kilo doğmuştu oğlun. Benim de kilo alımım biraz daha normale döndü, bebeğim geçen kontrolde çok iri çıkınca ben de seker diyeti yaptım, şeker çıkmayınca normale döndüm ama yine de öncekine oranla daha dikkatli besleniyorum
Hem benim hem bebeğimin kilo alımı daha normale döndü gibi. Ben ilk üç ay çok kilo alıyorum, bı de yaz tatiline denk geliyor ya bulantımı bastırsın diye yiyip yiyip yatıyorum yaz tatillerinde 🙈 şimdi daha yavaş alıyorum, izne ayrılınca yine siserim gerçi evde hareketsizlikten
Şeker çıkınca diyete başladım.Benim de kilo alımım durdu.Hatta iki kilo da vermişim.Bebek yeterli beslenmediyse diye endiselenmistim ama gecen hafta gittigimizde doktor kilosunun iyi oldugunu soyledi.Ekmek ve sekeri kesince gerçekten fark ediyor.Mide yanması da yaşamıyorum çok fazla. Ödem de yok şu an çok şükür.

Ben de bugün rutin kontrol randevum vardı geldim, ödem şikayetim var bacaklarda dedim tahlil istediler. Sonuçlarda karaciğer enzimleri ALT ve AST yüksek çıktı, bir de idrarda protein kaçağı var preeklempsi olabilir dediler yatış verdiler. 🥺 Ağrı acı bi sıkıntım olmamıştı oysa ki, şimdi hastanedeyim bekliyorum ne yapacaklar bana bilmiyorum da..
Cok geçmiş olsun kaçinci haftadasiniz? Neyseki erkenden tahlil istemissiniz mutlaka bir çaresine bakıp odemlere vs de care olucaklardir

Doktorumuz her gittiğimizde baya uğraşıyor oğluma kardeşinin güzel bı fotografini verebilmek için. Her kontrolde 4d basım fotoğraf alıyoruz albüm yapicaz 😁 bugün baya uğraştı kafasını kaldırmadı çok uykusu vardı sanirim ama yine de yüzünü çekmeyi başardı. 21. Hafta ile bu haftaninkinin görüntüsü var telefonumda, 25. Haftayı telefonla çekmeyi unutmuşum o da çok netti.
Ayyy maşallahhh 🧿🧿 pozu değişmemiş 🤍🎈

Ben de bugün rutin kontrol randevum vardı geldim, ödem şikayetim var bacaklarda dedim tahlil istediler. Sonuçlarda karaciğer enzimleri ALT ve AST yüksek çıktı, bir de idrarda protein kaçağı var preeklempsi olabilir dediler yatış verdiler. 🥺 Ağrı acı bi sıkıntım olmamıştı oysa ki, şimdi hastanedeyim bekliyorum ne yapacaklar bana bilmiyorum da..
Çok geçmiş olsun. Belki de preeklampsi değildir ama Preeklampsi varsa da siz ve çocuk açısından oldukça ciddidir. Tedbiren şimdiden takip çok önemli. Üzülmeyin Allah hayırla kucağınıza almayı nasip etsin.💐🙏🤍🎈

Protein kacagi sebebiyle tutmuş olabilirler panik yapmayın siz ve bebek iyi olsun da varsın azcik sabredin bence. Hem belki sabaha filan da birakirlar ciddi bir şikayet yokmuş
Evet öyleymiş. Şimdi geldi doktor sabaha kadar tutalım, sabahki tahlillerde dramatik bir artış görmezsek çıkaracağız dedi. 🥰

Cook gecmis olsun 😔
Tedbir amaçlı da yatış vermiş olabilirler .

Çok geçmiş olsun. Belki de preeklampsi değildir ama Preeklampsi varsa da siz ve çocuk açısından oldukça ciddidir. Tedbiren şimdiden takip çok önemli. Üzülmeyin Allah hayırla kucağınıza almayı nasip etsin.💐🙏🤍🎈
Teşekkür ederim çok sağolun. Doktor da öyle dedi şimdi, takip edelim sorun yoksa yollayacağız dedi. 🤗 Oda arkadaşım da kontrole gelmiş meğerse suyu geliyormuş birkaç gündür anlayamamış, suyun az hemen doğuma alalım demişler. Açılmayı başlatsın diye ilaç verdiler bekliyoruz şimdi benim için de tecrübe oluyor ilk gebeliğim benim. 😊

Geçmiş olsun bizi de haberdar et çabucak toparlar değerlerin umarım 🙏

Teşekkür ederim çok sağolun. Doktor da öyle dedi şimdi, takip edelim sorun yoksa yollayacağız dedi. 🤗 Oda arkadaşım da kontrole gelmiş meğerse suyu geliyormuş birkaç gündür anlayamamış, suyun az hemen doğuma alalım demişler. Açılmayı başlatsın diye ilaç verdiler bekliyoruz şimdi benim için de tecrübe oluyor ilk gebeliğim benim. 😊
Ayy hadi O da sağlıkla alsın kucağına 🥰🤩 bekliyoruz haberleri 🫶🎈

Benim oğlan da göstermiyor da doktor pes etmiyor, abine güzel bı fotografini vericem senin diyor 😁 küçük oğlan şimdiden abi zorbaligina maruz kalıyor
Yaa ne tatlı 😍 Olsun bir şekilde poz veriyor en azından 😂

Bizim hekim hanım da çok uğraşıyor yazik üzülüyorum bazen . Bugün annemi de götürdüm ilk kez . Annemi görür görmez torununu şikayet etti yüzünü göstermiyor diye 😂

Kızlar dışarda emziremediginiz yerlerde kullanmak üzere meme reddine sebep olmayacak biberon önerilmişti sanki bugün bi de Lansinoh yavaş akisli biberonunu da çok öven paylaşımlar gördüm ne dersiniz? Bu ihtiyac listesi neden bitmiyor yha
Lansinoh ve avent yavaş akış yenidoğan bebekler için uygun ama meme reddine sebep oluyor yine de. Aşağı çevirdiği de akıyor her türlü. Akmayan tek biberon başlığı madela calma. Anne memesinden daha zor çekişi. Ama baktığında garip bı başlık 4-5 parçadan oluşan bı mekanizma ve biberonun silikon emziğinij ucu açık 😁 calma'dan sonra memede rahatlıyor çocuk 🤣

Şeker çıkınca diyete başladım.Benim de kilo alımım durdu.Hatta iki kilo da vermişim.Bebek yeterli beslenmediyse diye endiselenmistim ama gecen hafta gittigimizde doktor kilosunun iyi oldugunu soyledi.Ekmek ve sekeri kesince gerçekten fark ediyor.Mide yanması da yaşamıyorum çok fazla. Ödem de yok şu an çok şükür.
Evet ekmek başlı başına annenin de bebeğin de sağlıksız kilo almasına sebep bence. Ekmegi kesince bebek alması gerektiği gibi kilo aliyor. Ben de aşırı düşkünüm beyaz ekmeğe aslında ama bı kaç ay daha dişimi sıkıcam mecburen

Evet hep aynı açıdan poz veriyor, ama başı aşağı dönmüş artık. Zaten göğüs agrim geçti oradan anladım döndüğünü
Ya ben birşey soracağım . Bugün doktora çok detaylı anlatmadım herşey iyi diyince unuttum . Ben bazen hareketlerini çok sert hissediyorum yani tekmelerin şiddeti değil . Dönüş hareketlerini hissediyorum ve biraz acı veriyor sanki . Normal mi acaba bilemedim ?

Ya ben birşey soracağım . Bugün doktora çok detaylı anlatmadım herşey iyi diyince unuttum . Ben bazen hareketlerini çok sert hissediyorum yani tekmelerin şiddeti değil . Dönüş hareketlerini hissediyorum ve biraz acı veriyor sanki . Normal mi acaba bilemedim ?
Ay bana da acı veriyor tırmalıyo mu napıyo diyorum 😁 geriniyo gibi hareketler yapınca, hele bi de gaz da varsa hafif, öle bi sıkışıyor ki içim anlatamam. 🥴 Bunu yazarken de sağlam bi tekme yedim, selamı varsa demek ki 😁🫶

X