2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhabalar hamileliği öğrendiğimizde doktor kan testi yapmıştı demir en düşük 12 olması gerekirken benimde 11.5 çıkmış doktor bununla alakalı bişey söylemedi sağlık ocağındaki hemşirede biraz düşük ilaç başlanabilir dedi kafam karıştı doktor kontrolüm Perşembe günü demir ilacı kullanmadan bu sürede bi sıkıntı olur mu ? Birde gördüğüm kadarıyla idrar testide yapılıyor ama benden onu da istemedi bu işte bir tuhaflık var gibi geliyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim bu konularda 🥰
Benimde 6-7 çıktı zaten ferrum kullanıyordum ama hamilelik sonrası düşmüş değer hemen ben oğlumda da sürekli kullandım hatta damardan aldım ilaç kullanmadıkça düşecek aile hekimine sor kullan bence

Kizlar malesef bebeğim düştü, 1 saat içerisinde oldu, bitti.
Herşey bir anlık. Vardır Rabbimin bir bildiği. Rabbım sağlıkla bebişlerinize kavuşmayı nasip etsin sizlere.
Oyy çok gecmiş olsun kuzum. Bu arada Canım düştüğüne eminsin dimi. Sadece kan mı yoksa parça geldi mi. Doğum yapar gibi agrın olup parça düştükten sonra bı anda agrın kesıldı mı ?

Herşey bir anlık. Vardır Rabbimin bir bildiği. Rabbım sağlıkla bebişlerinize kavuşmayı nasip etsin sizlere.
Canımmm çok üzüldüm…😔
Ama hep derler ki sağlıksız gebelikler düşükle sonuçlanırmış erken dönemde…
Rabbim en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin

Icimi rahatlatmaya calisiyorum ama kendimi hep arastirma yaparken buluyorum :) kan pihtilasma testi yaptirmadim yaptirsamiydim acaba diye aklima takiliyor simdide🤷‍♀️ herkes yaptiriyor mu ki

Bende bazen sinirliyim bazen aglayasim geliyor
Bide koku hassasiyeti oluyor midem bulanmiyor ama yaniyor
Tatli cok severim ama yarisini zor yiyorum artik
Bide adet agrilari devam ediyor adetim geciktiginden beri hep bu agri var bugun karnim 5 aylik hamile gibi sis
Bazen korkuyorum bu agrilardan
Ama arastirdim bunu da normal diyorlar rahim genisliyormus falan
Kan pıhtılaşma ben yaptırdım nolur nolmaz diye ama kötü bir şey çıkmadı. Yani kötü bir sonuçla karşılaşmaktansa baştan yaptırayım dedim ben onu. Özelde yaptırdım Ankara’da 2200lira

Kızlar ya sabah kalktım az önce akıntının içinde kan var. Pazar da bugün doktora da gidilmez aslında haftaiçi gitmiştim kanama alanı vs gözükmüyor demişti ama anlamadım işte bilmiyorum moralim bozuldu

Kan pıhtılaşma ben yaptırdım nolur nolmaz diye ama kötü bir şey çıkmadı. Yani kötü bir sonuçla karşılaşmaktansa baştan yaptırayım dedim ben onu. Özelde yaptırdım Ankara’da 2200lira
Hamileyken de yapilir dimi ya
Devlette de tibbi genetik bolumu yapiyormus sanirim
Aklimda soru isareti kalmasin diye yaptirayim diyorum icim rahat etsin diye
Herseye pimpirikleniyorum
Doktorum kanda progesteron bile bakmadi fitili bile zorla yazdirdim gerek gormedi ama ben kullaniyorum arada yine

Doktorum kanda progesteron bile bakmadi fitili bile zorla yazdirdim gerek gormedi ama ben kullaniyorum arada yine
Ben 5+2de yaptırdım ama devlette isteğe bağlı yaparlar mı bilmiyorum. Bana da kanda progesteron bakılmadı. Bu hafta ağrım çok olduğu için gittim kanama alanı var defi öyle verdi progeston

Bide normalde 1ayda çıkıyormuş biz baya rica minnet ve baskıyla 10günde çıkarttırdık

Kızlar ya sabah kalktım az önce akıntının içinde kan var. Pazar da bugün doktora da gidilmez aslında haftaiçi gitmiştim kanama alanı vs gözükmüyor demişti ama anlamadım işte bilmiyorum moralim bozuldu
Numarası varsa doktorun ara istersem canım bi. Progeston kullanıyor musun

Bide normalde 1ayda çıkıyormuş biz baya rica minnet ve baskıyla 10günde çıkarttırdık
Anladim
Devlette istege gore yapiliyor mu sormak lazim tabi
biz tup bebege baslayacaktik o doktorum da istememisti o testi
Zaten tup bebekte rutin olarak kan sulandirici kullaniliyor sanirim hep okuduklarima gore
Bi arastirayim ben
Benimde cok agrim oluyor aniden girip adet sancisi gibi
Geceleri bel agrisindan uyuyamiyorum
Doktor sirf ben dedim diye yazdi valla
Sabah aksam duzene oturtamadim ama oglen ve gece kullanmaya calisiyorum

Çok geçmiş olsun, Rabbim tez vakitte daha sağlıklısını ve daha hayırlısını nasip etsin inşallah

korkma canım içini ferah tut benim de 6. Haftamda kanamam oldu kahverengi hemen doktora gitmiştim bir sıkıntı olmadı çok şükür az su içmiş olabilirsin kendini ekstra çok yormuş olabilirsin demişti içini ferah tut önemli olan koyu kırmızı renk olmaması gerekiyormuş

X