2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İki kere tüp bebek tedavisi gördüm ama iğne korkusu hiç geçmedi 🙈
Ah ben de vajinismus geçmişim olmasına rağmen aşılama yaptırmıştım ama korkunun ecele faydası yok 😬 çokta dramatize etmeden makus kaderimize boyun eğeceğiz 😆😆 asi vurulurken can yakmıyor bu arada, sonrasında kolu hareket ettirirken biraz ağrısı oluyor, sol koluna yaptirirsan hareketlerini çok kısıtlamaz

Ah ben de vajinismus geçmişim olmasına rağmen aşılama yaptırmıştım ama korkunun ecele faydası yok 😬 çokta dramatize etmeden makus kaderimize boyun eğeceğiz 😆😆 asi vurulurken can yakmıyor bu arada, sonrasında kolu hareket ettirirken biraz ağrısı oluyor, sol koluna yaptirirsan hareketlerini çok kısıtlamaz
Sol kola yaptırırsak sola yatabilir miyiz

Ya göbeğim büyümüş gibi geliyor ama annem dalga geçer gibi sen kilo mu verdin dedi bi de 😀 gece daha çok şişiyoruz gerçekten sabah biraz iniyor göbek🤣
Göbeğin çıktı diyenlere net cevabım göbek değil bebek🥰. Kilo vermek ve almak ikisi de normal şeyler ama bazı hamileler genetik yapı gereği fazla kilo alabiliyor ya da hiç almayabiliyor. Fazla kilo alanlara ay çok şiştin demek üzüyor, alamayana bebeğin zayıf olacak vs demek üzüyor. En güzeli hamileleri üzmemek, ben fazla kilo aldım diyen kişiye aman boşver bebek iyise sıkıntı yapma doğumdan sonra verirsin diyorum, sen azimlisin diyorum. Umarım bizlerde sağlıkla alırız bebecikleri kucağımıza 🥰.

Sol kola yaptırırsak sola yatabilir miyiz
Yani yatıp kalkarken sorun yarattığını hatırlamıyorum ben 6 sene geçti tabi üstünden unutmusta olabilirim daha yakın süreçte doğum yapan varsa daha sağlıklı bilgi verir. Ben sadece okulda tahtayı çok kullandığım için hemşire ağrı yapar deyince sola vurdurmustum. Kolumu kaldırıp indirirken kas ağrısı gibi bı ağrı oluyordu.

Şakasına diyorlar takılmıyorum ama hamilelikte çok kilo almak istemiyorum 🤢 sonra karın germe için uğraşmayım bide doktor doktor diyorum çünkü kesin yaptırırım 😄 ben de 50nin üzerine çıkamayan biriydim yaşım 25i geçtikten sonra 6 7 kilo aldım işte 57ile hamile kaldım. Plansız bir süreçti yoksa mutlaka bi 4 5 kilo verip öyle kalırdım 😄 çok paldır küldür oldu . Çok makarna ekmek pilav tarzı şeyler yememeye çalışıyorum zaten iştahımda kapalı. Alıp verdikçe de vücut kötü oluyor işte 😄 kadın olmak çok zor
28 yaşındayım ama bana mısın diyor kilo durumum sanırım biraz genetiklik ile alakalı, ama olsun bebeciklerimiz iyi olsunda. Ben makarna yiye yiye bünye ona alıştı kilo da yapmıyor mübarek yiyecek🤣 kimine de su içince kilo yapıyor. Her şey gönlünüzce olsun inşallah 🥰. Kadın olmak zor, bizi gerçekten de bu konuda anlamazlar🤣

Kizlar hemsire bana son 5 yilda tetanoz asisi olduysan 1 kere
Olmadiysan 2 kere olcaksin demisti
Doktorum da birini 20de digerini 24te vurunursun demisti
Bu asinin icinde antibiyotik yoktur inş
Alerjim var cunku

Kizlar hemsire bana son 5 yilda tetanoz asisi olduysan 1 kere
Olmadiysan 2 kere olcaksin demisti
Doktorum da birini 20de digerini 24te vurunursun demisti
Bu asinin icinde antibiyotik yoktur inş
Alerjim var cunku
Annen (inşallah yaşıyordur yanlış bir şey söylemiyorumdur 🙏🏻🌸) küçükken sana vurduklarında bir şey olmuş mu, hatırlamıyor mu canım ?

Benimde 3 görümcem 2 kaynımın 2 şer oğlanları var hamile kaldığımda kayınvalidemle kayınpederim havalara uçmuşlardı şakayla gülerek kızım sende erkek doğur vallahi eve almıycam demişti ama alınmadım erkek olsa asla öyle olmıycağını biliyordum nerdeyse bütün torunlarını onlar büyüttü aşırı düşkünlerdi hepsine ve kızım oldu şimdikide %90 kız dedi ama göremiycekler Allah rahmet eylesin inşallah çok iyi insanlardı🤲
Ah ya nasip olmamış görememişler mekanları cennet olsun🙏🏻 Ama bak ne güzel bi sürü evlat torun bırakmışlar geride. Hayırlı çocuklar olsun hepsi inşallah 🥰

Göbeğin çıktı diyenlere net cevabım göbek değil bebek🥰. Kilo vermek ve almak ikisi de normal şeyler ama bazı hamileler genetik yapı gereği fazla kilo alabiliyor ya da hiç almayabiliyor. Fazla kilo alanlara ay çok şiştin demek üzüyor, alamayana bebeğin zayıf olacak vs demek üzüyor. En güzeli hamileleri üzmemek, ben fazla kilo aldım diyen kişiye aman boşver bebek iyise sıkıntı yapma doğumdan sonra verirsin diyorum, sen azimlisin diyorum. Umarım bizlerde sağlıkla alırız bebecikleri kucağımıza 🥰.
Herkes kiloyla ilgili yorum yapıyor cidden. Kimseye söylemiyorum hamile olduğumu çok rahatım 🤣 normalde de kiloluyum korkuyordum hamileyken çok kilo almaktan. Ailede şeker hastalığı da var dikkat ediyorum yediğime içtiğime o yüzden. Çok şükür kilo almadım henüz. İnşallah sağlıkla doğsunlar. Kilo alınır verilir dediğin gibi. Ben çok takmıyorum fizik olarak ama bebeğin sağlığı için kilo almamam gerekiyor. O şekilde motive oluyorum ☺️

Ah ya nasip olmamış görememişler mekanları cennet olsun🙏🏻 Ama bak ne güzel bi sürü evlat torun bırakmışlar geride. Hayırlı çocuklar olsun hepsi inşallah 🥰
Amin canım teşekkür ederim 🤲rabbim tüm çocuklarımıza sağlık sıhhat akıl fikir hayırlı evlatlar olmalarını nasip etsin inşallah 🤲öyle tabi kolaymı çocuk yetiştirmek onlar üstlerine düşeni yapmışlar anne baba olarak evlatları olarak şimdi sıra bize rabbim geri kalanlarada uzun ömürler versin inşallah 🤲🥰

28 yaşındayım ama bana mısın diyor kilo durumum sanırım biraz genetiklik ile alakalı, ama olsun bebeciklerimiz iyi olsunda. Ben makarna yiye yiye bünye ona alıştı kilo da yapmıyor mübarek yiyecek🤣 kimine de su içince kilo yapıyor. Her şey gönlünüzce olsun inşallah 🥰. Kadın olmak zor, bizi gerçekten de bu konuda anlamazlar🤣
Bendede aynı sorun var 35 yaşındayım normal hayatımda hiç 50 kilonun üstünü çıktığımı hatırlamıyorum ilk doğumumu 56 kiloyla yapmıştım şimdi 16 haftalık hamileyim geçen gittim 50,800 çıktım doktorumla gülüştük hatta 800 gr almışsın diye yaşım daha gençken çok takardım kafaya alıştım galiba bende saldım teselli ediyorum işte arada kendimi elbet bir gün Semra diye😂bekliyorum bakalım 😂😂

Annen (inşallah yaşıyordur yanlış bir şey söylemiyorumdur 🙏🏻🌸) küçükken sana vurduklarında bir şey olmuş mu, hatırlamıyor mu canım ?
Yasıyor canim çok şükür, Allah basimizdan eksik etmesin hicbirini 🤲
Hic sormadim canim acaba hatirlar mi ki ya
Benim ası kagidim sanki evin bi yerlerinde hala dolasiyordu foto albumunun icinde falan karsima cikiyordu bulmak lazim 🫠

Benim tezim seni çürütmez maalesef 😂 kızımda gerçekten çok sivilcelendim, oğlanlarda olmadı ama bilemeyiz tabiki. Birde 12-13 haftaya kadar cinsiyeti anlamadıysa muhtemelen kızdır. Benim kızı 16. Hafta bitmişti 17 den gün alıyordu anca söylediler oğlanları birini 11 haftalık diğerini 12 haftalık söylediler
Ben gitmedim canım şehir dışındaydım en son 10 haftalıktı gittğimde o yüzden daha göremedik şimdi yeni döndüm bu hafta gidicem bakalım:)

X