2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Insan dayanamayacak oluyor bazen ama allah guc kuvvet verıyor, ben ıkızlerjmı normal dogumla dogurdum, en acısı da kucagın karnın bombos o odaya gerı donmektı, kapıda gozlerı yaslı bekleyen esını gormektı, duygusallasmak ıstemıyorum sımdı, fızıkı acı elbet gelıp gecer, rabbım saglık versın bebeklerımıze de bız gerseye katlanırız, annelık bambaska bısey... Insallah bugunlerı guzel bır anı olarak hatıelarız hepımız 🌸
Çok duygusal biri degilimdir normalde ama hormonlardan sanırım anlattıklarını gözümde canlandirinca hislendim biraz, sana şefaat edecek ikisi de 💚 geçen gün doğumdan sonra sütünün geldiğini yazdığında da çok garip oldum, ne hissettiğini anlamam mümkün değil tabi ki ama yaranı deşmemek adına yazmakta istemedim. En zoru da odur herhalde 😔 Allah bu bebeğine sağlıklı uzun ömürler versin 🙏

Bu arada ben kendi adıma aşıdan da iğneden de korkmuyorum, oldukça kötü çok fazla deneyimim var. Ben sadece bir şeyi yaşamayan insanların olduğu bir platformda , bir şeyin sadece zorluklarının anlatılıp göz korkutulmasını doğru bulmuyorum hepsi bu 😇

Bu mesaj bana ise eğer :) birincisi hassasiyet kişiden kişiye değişir ve benim psikolojik sağlamlığımı artırmak kimsenin işi değil. İkincisi ise elbette kötü deneyimler de paylaşılır en basiti bugün ben de yazdım , ağrım var vs . Ama bir şeyi yaşayıp bu normal mi? Yazmak ile ay şöyle ağrıdı böyle ağrıdı demek ayrı şeyler benim için. Kimi acı insanı hassaslaştırır kimi daha güçlü kılar bunlar bireysel deneyimler. Sana çok ağrı yapan şey ben de sinek ısırığı kadar hissedilmez. Ben bunu ifade etmek istedim.
Hayır aslında sana değildi, sohrab ne acılar yaşadık bu vız gelir deyince, insan zamanla direnç kazanıyor demek istedim, evet bazı şeyleri öncesinde duyarak hazırlıklı oluyoruz bazılarını yaşayarak tecrübe ederek üstesinden geliyoruz ben de bunu ifade etmek istedim. Hassasiyetinin boyutunu bilmiyorum mazur gör, aşının sonrasında kol ağrısı yaptığını söylerken psikolojiyi bozacak boyutta travmatik bir durum olduğunu düşünemedim. Ama dediğim gibi mesaj sana değildi. Olsa sana yazardım zaten

Çok duygusal biri degilimdir normalde ama hormonlardan sanırım anlattıklarını gözümde canlandirinca hislendim biraz, sana şefaat edecek ikisi de 💚 geçen gün doğumdan sonra sütünün geldiğini yazdığında da çok garip oldum, ne hissettiğini anlamam mümkün değil tabi ki ama yaranı deşmemek adına yazmakta istemedim. En zoru da odur herhalde 😔 Allah bu bebeğine sağlıklı uzun ömürler versin 🙏
Allah razı olsun canım 🤲🏻❤️ tüm hamiş annelerden dua beklerım, rabbım kımseyı aratmasın, cok uzun yıllardır hasretız bız.. Insallah hepımız saglıcakla kucagımıza alırız 🤲🏻💜

İkisinde de sol koluma vurdurmustum ben. Okullar açıktı o dönem, tahta da çok sık kullandığım için sola vurun demistimz hemşire zaten ağrı yapacağını endişe edilmemesi gerektiğini öncesinde söylüyor.
Bence kendini boşa stres yapma belki sadece 1 tane vurunursun aile hekimine tlfn aç yarın bilgi al cnm

Yok sondan bi önce bi kız doğurmuş 6 çocuk var. En azından bi tane kızı var sonlarda bulmuşlar 🤣 hala da kızım der durur erkeklerden bıktım diyor 🤣 Çok haklı kadın bence de diyecek söz yok 🤣
Benimde 3 görümcem 2 kaynımın 2 şer oğlanları var hamile kaldığımda kayınvalidemle kayınpederim havalara uçmuşlardı şakayla gülerek kızım sende erkek doğur vallahi eve almıycam demişti ama alınmadım erkek olsa asla öyle olmıycağını biliyordum nerdeyse bütün torunlarını onlar büyüttü aşırı düşkünlerdi hepsine ve kızım oldu şimdikide %90 kız dedi ama göremiycekler Allah rahmet eylesin inşallah çok iyi insanlardı🤲

Ayyyy sinir bende de çok var. Araba kullanırken içinden Şemsettin dayı çıkıyor resmen. Kaç adama korna basa basa arabayı sağa çektirip kendime yol verdirttim anlatamam 😂😂😂😂
😂😂😂normalde bende araba kullanırken aşırı sinirli ve gergin oluyorum hele şu hamilelik durumu daha beter yaptı beni evde bazen terör estiriyorum tez canlı oldum iyice istediğim hemen olsun istiyorum oyüzden araba kullanmaya bu aralar ara verdim diğer şöför arkadaşların sağlığı açısından😂😂sadece mecbur kaldığım durumlarda🙈😂

Ben işe yeni başlamıştım 3 buçuk aylık elemanken hamile olduğumu öğrenip işten çıktım işe girerken yapılması gereken tetkikler oluyo aşı film falan bende ozaman tetanoz aşımı yaptırmıştım tekrardan yaparlarmı ki acaba🤔

Çabuk benim ne aldığıma bakınnnnnn 🥲🥲🥲🥲

Eklentiler

• IMG_4308.jpeg
    IMG_4308.jpeg
    155,6 KB · Görüntüleme: 63
Ama okullar tatilken yapıp kurtulsan😉
İşte belli bı haftadan önce yapılıyor mu bilmiyorum ki çok geçti üstünden unuttum ben, 25. Haftaya kadar baya şey var, aşılar, detaylı USG, şeker yuklemesi vs keşke hepsi yaz tatilinde olup bitse de okula sarkacak gibi.

Az çok tahmin edebiliyorum, ben sadece rahim filmi ve aşılama tecrübesi yaşamıştım. Ama daha ilerisinin insanı daha dayanıklı yaptığına da eminim. Burada daha çok konular konusucaz, çatı muayenesinden çıkan yazacak, tetanoz sonrası kolu ağrıyan normal mi diye soracak, kimi daha erken sezaryen olup anesteziyi zor attım diyecek, insanın biraz da hazirlikli olması lazım. Ben de eskiden cok hassastım ama zamanla direnç kazanıyor insan 😊
İki kere tüp bebek tedavisi gördüm ama iğne korkusu hiç geçmedi 🙈

İşte belli bı haftadan önce yapılıyor mu bilmiyorum ki çok geçti üstünden unuttum ben, 25. Haftaya kadar baya şey var, aşılar, detaylı USG, şeker yuklemesi vs keşke hepsi yaz tatilinde olup bitse de okula sarkacak gibi.
Hayırlısı bakalım canım rabbim can sağlığı versin herseyın vardır bi zamanı

X