2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
%90 in yukariya cikiyormus bizim de cikacak goreceksin bebisin iyi saglikli olmasina sevinecegime kafaya taktim iste fazla dusunmemek gerek, belki diger doktorlar baskalarinda da goruyor da soylemiyor bile olabilir

Benım ıdrar kulturum temız, ama vajen kulturunde üreme goruldu bı enfeksıyonda, koku yanma kasıntı yoktu.sadece cok cok az sarı akıntım gelmıstı, doktoruma soyledım kultur alalım dedı, enfeksıyon cıktı. Yanı koku yok yanma kasıntı yok dıye guvenmeyın. Sürüntü vermek zor bısey deıl, 2 gunde cıkar sonucuz, ıcınız rahat eder.

Acaba sonucları mı karıstırdılar, gercekten zor seyler yasamısınız, bence dava acmalıydınız onlara, ayrıca size rapor sonuclarını sunmaları gerekıyordu.smear tesrı benım de bılgıdım 1 hafta 10 gunde cıkıyor

Baya uzun hikaye aslında. Bu arada evet smear geç çıkıyor ama HPV DNA daha geç çıkıyormuş. Ben daha önce smear her sene veriyordum zaten. Doktorum hiç ihmal etmiyordu yıllık kontrollerde hep alıyordu. Ama HPV DNA 30 yaş sonrası 5 yılda bir alınıyor ya onu hiç vermemiştim, o daha da geç çıkıyormuş halbuki. Bu arada o zamana kadar her yıl yaptirdigim smear teslerinin hepsi temiz gelmişti, hpv pozitif ve prekanseröz gelinnce şok olmustum. İnsan korkuyla sağlıklı dusunemiyor tabi

valla bir ay önce verdim ben 48 saatte çıktı bizzat kendim yani

Para için neler yapıyorlar inanılır gibi değil. Bende Ankara'da böbrek taşı ameliyatı oldum ameliyattan sonra taşı incelemeye göndereceklerdi türünün ne oldugunu öğrenmek için. Ameliyattan sonra doktora dedim hocam taşlar nerde dedi ki taş yok. Biz kum birikintisini taş sanmışız ya da taşı düşürmüşsü. Güler misin ağlar mısın boş yere ameliyat olmuştum

Arkadaşım benim olayimdan sonra hacettepde verdi smear sonucu 1 haftada hpv DNA sonucu 15 günde çıktı. Hatta smear gelip DNA gelmeyince panik yapmıştı.
Bilmiyorum ki ya acaba ben mi karıştırdım, smear vermiştim onda hpvye de bakmışlardı diye hatırlıyorum ama hpv dna ayrı bişey mi onu bilmiyorum belki ona hiç bakmamış olabilirler

Smear vermiş olabilir misin sen, vajinal sürüntü şeklinde. Bu bahsettiğim 30 yaş üstünden alınıyor, eğer smear bozuk çıkarsa 30 yaş altından hpv alınıyor.
Ay ne verdiğimi bilmiyor muyum ben Smear + HPV verdim. Pazartesi verdim çarşamba çıktı hpv . Doktor ne isterse o test yapılıyor 30 diye bir şart yok. Yani hoca isterse alınıyor. Şüphesi olduğu için aldı benden de 28 yaşımdayım

Bilmiyorum ki ya acaba ben mi karıştırdım, smear vermiştim onda hpvye de bakmışlardı diye hatırlıyorum ama hpv dna ayrı bişey mi onu bilmiyorum belki ona hiç bakmamış olabilirler
Hpv ayrı bakılıyor canım, onu 5 senede bir yapıyorlar. Eğer daha önce pozitif cikmadiysa her sene alınmıyor smear gibi. Hpv de 30 yaşından sonra alınıyor. Oncesi pap smear

Şüphe varsa alınır. Özelde mi vermistin

Yok canım bakmışlardır ameliyat falanda olunca farklı bir virüs enfeksiyon var mı diye bakılabilir. Bide hocayla alakalı tamamen ben gaziye gittiğimde 30 yaş altı hpv bakılmıyor çünkü vücudun onu atacağı varsayılıyor demişti. E ben hacettepede yaptırdım deyince gazideki asistan doktorda şaşırmıştı. Ama hacettepede hoca bana bir şey sormadı bile direkt test alalım dedi hpv ve Smear aldı. Smear geç çıkıyor ama bak devlette iki haft diyorlar min. Ama Hacettepe 40 güne kadar uzayabiliyormuş.

İstanbul'dakiler de Ankara'ya gonderiliyormus :)
Belki ondan olabilir bilemiyorum. Direkt çalışan labla alakalıdır belki. Aman neyse ne. Rabbim şifa versin valla bide doktor hatası yüzünden bu durumu yaşamak çok kötü. Ben olsam adliye adliye gezerdim heralde. Allah kimsenin başına vermesin

Normalde tam tersi aslında canım yani smear erken hpv geç çıkıyor ama Hacettepe direk kendi labaratuvarinda hı biriktirme den yaptığı için belki artık daha erken çıkıyor olabilir. Smear 2-3 güne çıkıyor normalde

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-03-18-09-24-19_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 19
Senin sonucunun temiz çıkmasına çok sevindim çünkü bazen yalancı pozitif TE cikabiliyormus doktorum onu da söylemişti. Çok yipratici bir süreç, kimsenin başına vermesin Allah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…