2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İki ayrı doktor da ensesi kalın dedi, perinatolog şart dediler, ikili vs yaptırmadan direk cvs sonra amniyosentez uygulayacakmış, doktoruma güveniyorum internetten araştırınca evet bariz bir kalınlık var
Anladim canim.Ense kalinligi kac?ense kalinligi olup ta amniyosentezi temiz cikan cok yorum okudum insallah senin bebisin de oyle olur canim

Tahmini doğum tarihi son adete göre hesaplanır, çocuğun bir hafta ileri ya da geri olması gelisiminin ileri ya da geri olduğu anlamına gelmez, sadece iri olup olmadığı anlamına gelir. Hani şu uygulamalar var ya bugün böbrekleri çalışmaya başladı vs diyen, onlar her bebekte aynı işler, çocuğun boy kilosuna göre farklı günlerde olmaz. Bazı bebekler 2.5 kilo doğarken bazı çocuklar 3kilo 4 kilo 4.5 kilo dogabiliyor. 2.5 kilo doğan 40 haftalık 4.5 kilo doğan 50 haftalık olmuyor 😁 USG ölçümleri gelişime bakılarak değil boy ve gramaja göre yapılıyor 😊 40. Haftaya gelinip gelinmedigine son adet tarihine bakılarak karar veriliyor bebek dogmazsa 42 ye kadar bekleyebiliyor bazı doktorlar
Benim doktorum da son adete göre hesaplıyor ama tüp bebek olduğu için kafam karıştı bir an. İkili testte Doğum tarihi farklı yazıyor son adete göre farklı

Ağrılar normal cnm bebek büyüyor artık, ama çoksa ve dinlenince geçmezse doktoruna sorabilirsin belki enfeksiyon vardır
Kuzum en son idrar yolu enfeksiyonu vardı ama antibiyotik aldım 24 ünde tahlil temiz çıktı tekrar baktırmaya gerek yok sanırım. Qra ara oluyor geçiyor neyse ki . Ama ben pimpiriğim dhaa muayeneye 3 hafta var yarın bir baika doktora görünsem de sorun olmaz di mi ultrason zararsız diyorlar maksat içim rqhatşasın erken müdahale olsun 😇

Yok ya benım normal hıc olmadı, 3 kere hamıle kalıdm üçü de tedavı ıle, sebepsız ınfertılıte bı de bızdekı
Sebepsizse hele daha dikkatli ol, benimki sebepsiz değildi ona rağmen ikinci anlamadan oldu. Doktorum senin bebeğin çikolata kistlerinden dolayı değil stresten dolayı olmuyor diyordu. Bizi kış ortasinda tatile göndermişti, kayak yapmaya gittik sonra ben hamile olduğumu öğrenmiştim oğlumda, iki sene kendimi yiyip bitirmiştim olmuyor diye. Kaç yıl olmadı bebeğin

Benım de dün oldu, bugun gecti, annem rahmın genıslıyor dıyo, ben serklajlıyım en ufak agrıda tedırgın oluyorum.. 16 +2 yim ben de
Evet 16da başlayan da var 17de de çok yazan var benim de 16 sonu 17 başında başladı. Herhalde ondan ama ben yine de doktora giderim 🙈 siz neden serklaj oldunuz rahim ağzı yetmezliği mi vardı? Nasıl tespit etti doktor

İki ayrı doktor da ensesi kalın dedi, perinatolog şart dediler, ikili vs yaptırmadan direk cvs sonra amniyosentez uygulayacakmış, doktoruma güveniyorum internetten araştırınca evet bariz bir kalınlık var
Seni üzmemek için yazmak istemedim baştan ama genelde Dr lar ense kalınlığında pek yanilmazlar, ölçümü çok aşırı zor değil, yatay pozisyonda görüntü alıp ensenin altındaki boşluğu olcuyorlar. Bugüne kadar yanlış ense ölçümü hiç duymadım, ama ense kalınlığı fazla çıktığı için illa sendromlu olduğu anlamına gelmiyor, ense kalınlığının genetik faktörlerden de etkilendiğini duymuştum. Burun kemiği oluşmuş mu bebeğinin. İçini ferah tut, çevrende akıl vermeye kalkan komsu teyze anne kayınvalide arkadaş filan hepsine kulağını kapat, amniyosentez şartsa yaptır bence. Umarım temiz çıkar hayırlı haberlerini bize de ver.

Kızlar bu reflü yatağı illa gerekli birşey mi , alsam mı almasam mı karar veremedim.Sonucta çok kısa kullanılıyor

Seni üzmemek için yazmak istemedim baştan ama genelde Dr lar ense kalınlığında pek yanilmazlar, ölçümü çok aşırı zor değil, yatay pozisyonda görüntü alıp ensenin altındaki boşluğu olcuyorlar. Bugüne kadar yanlış ense ölçümü hiç duymadım, ama ense kalınlığı fazla çıktığı için illa sendromlu olduğu anlamına gelmiyor, ense kalınlığının genetik faktörlerden de etkilendiğini duymuştum. Burun kemiği oluşmuş mu bebeğinin. İçini ferah tut, çevrende akıl vermeye kalkan komsu teyze anne kayınvalide arkadaş filan hepsine kulağını kapat, amniyosentez şartsa yaptır bence. Umarım temiz çıkar hayırlı haberlerini bize de ver.
Burun kemiğine yarın bakacak perinatolog, evet doktor sözü dinleyip ne denirse yaptırırım, hayırlısı Allah tan sağlık diliyorum tüm bebişlerimize 🙏

O zaman bi fal bakarsin bea 🤣
Kız diyom sana da işte 😄 fal baktıranın aurasında yırtılma oluyormuş o yüzdem hamilelikte bıraktım o işleri 😄 ama bu okuluma yeni başladığımda eylülde beni hiç tanımayan bir hoca bakmıştı senin kızın olacak demişti. Ben de ayyyy tövbe de ben çocuk falan istemiyorum demiştim 😄 sonra gidip hemen kan testi verdim falan 😄 ikinci dönem bitmeden hamile kaldım, kadına söyledim diyor ki kız olacak 😄 dedim yok kız olmaz eşim üç erkek kardeş. Derken kız 😄😄 o bana demişti şu an sen fal bakmaya en müsait dönemdesin ama bebeğin rahatsız olabilir diye. Ben de ondan ikisine de hiç bulaşmadım 😄

X