2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Tüp bebeğe karar verdigimde ben de bunu sorguluyordum, insanlar nasıl bu kadar kolay hamile kalıyor hatta yanlışlıkla bile kalabiliyorlar diyordum, bu hamileligim tamamen kazara 😁 çok isteyip ugrasinca olmuyor sanırım, ilkini iki sene istedik doktor doktor gezdik tedaviler iğneler asilamalar hsg filmleri filan, bu tam bı sürpriz oldu, o yuzden doğumdan sonra ikinciyi hemen düşünmüyorsan sakın kolay hamile kalamiyorum zaten deyip ipe un serme 😁
Ben çocukları o kadar çok seviyorum ki eğer çalışmıyor olsaydım muhtemelen en az 3 çocuğum olmasını isterdim. Ama çalışırken çok zor tabi😂 çok kişiden duydum bunu ilk bebeği tüp bebek olan çogu kişinin ikinci bebeği kendiliğinden oluyor. Sanırım nasılsa hamile kalmam rahatlıgı oluyor psikolojide rahat olunca kolayca gerçekleşiyor hamilelik😂

Kuzu bızımkı tup bebek, yanı normal sartlara uyarlanıyor, 28 gunluk adet dongusune gore, uygulamalar da 28 gunluk donguye gore hesaplanıyor, hanı normalde 14.gun yumurtlanmıs 3.gun embrıyosu ıse 17 gun gerıye gıdıp adet tarihi hesaplanıyor, yanı bebegın kac gunluk oldugu bellı oldugu ıcın.
Bazı kısılerın rahmı cok gec kalınlasıyor transfer 24 25 gun sonraya kalıyor ıse de adet tarihı yeniden duzenlenıyor.

Senın soyledıgın durum normal gebelıkler ıcın olabılır.
Anladım canım, arkadaşım tüp bebek yaptirdiginda tam 15. Gün transfer oldu onun son adet baz alınmış, hatta bebek biraz geri çıkmışti 6. Haftada üzülmüştü, Dr son adete göre hesaplamaya devam etmiş sonra bir hafta öne geçmiş filan ilerleyen haftalarda. Ama adet tarihini değiştirmemiş, ama dediğin şeyi bilmiyordum yani rahim fazla kalinlastiginda transferin ertelenmesi filan o durumda mecbur tarihi değiştirirler evet.

Eklentiler

• Screenshot_20230730_133324_com.kksal55.gebelik.jpg
    Screenshot_20230730_133324_com.kksal55.gebelik.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_20230730_133318_com.kksal55.gebelik.jpg
    Screenshot_20230730_133318_com.kksal55.gebelik.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 45
Ben çocukları o kadar çok seviyorum ki eğer çalışmıyor olsaydım muhtemelen en az 3 çocuğum olmasını isterdim. Ama çalışırken çok zor tabi😂 çok kişiden duydum bunu ilk bebeği tüp bebek olan çogu kişinin ikinci bebeği kendiliğinden oluyor. Sanırım nasılsa hamile kalmam rahatlıgı oluyor psikolojide rahat olunca kolayca gerçekleşiyor hamilelik😂
Evet öyle oluyor galiba, yani benimki tüp bebek değildi ama ben çok uğraştım hamile kalmak için, kistlerle hamile kalmak cok zor diye kodlamisim beynime, bir buçuk yıl önce çikolata kistim tekrarladı, bir kez korumasız ilişki oldu, nasılsa kistlerim var hemen bişey olmaz diye ertesi gün önlemini almadım, sonuç böyle 😀

Anladım canım, arkadaşım tüp bebek yaptirdiginda tam 15. Gün transfer oldu onun son adet baz alınmış, hatta bebek biraz geri çıkmışti 6. Haftada üzülmüştü, Dr son adete göre hesaplamaya devam etmiş sonra bir hafta öne geçmiş filan ilerleyen haftalarda. Ama adet tarihini değiştirmemiş, ama dediğin şeyi bilmiyordum yani rahim fazla kalinlastiginda transferin ertelenmesi filan o durumda mecbur tarihi değiştirirler evet.
Yok Rahımi gec kalınlasanlarda transfer gecıkebılıyor, fazla asırı ve az kalınlasınca transfer ıptal edılıyor., benım transferım dogal sıklusta yapıldı, yumurtlamam takıp edıldı, yumurtanın catladıgını gordu 3.gun embrıyosu oldugı ıcın, catlamadan 3 gun sonra tranferım yapıldı, eger 5.gun embrıyosu olsaydı 5.gun sonraya kalacaktı.. Adetımın yenıden duzenlenme sebebı ılk kanamanın erken 2.kanamanın transferden 10 gun once olması.
Sızın arkadasınızn yuksek ıhtımal uzun protokolde yapılmıstır yumurtlama baskılayıcı ılac verılmıs, rahım kalınlassın dıye ılac kullanmıstır,, o durumda da erken kalınlasıyor 15.gun yapılmıstır. O yzuden degsıtırılmemıstır.

Kuzum en son idrar yolu enfeksiyonu vardı ama antibiyotik aldım 24 ünde tahlil temiz çıktı tekrar baktırmaya gerek yok sanırım. Qra ara oluyor geçiyor neyse ki . Ama ben pimpiriğim dhaa muayeneye 3 hafta var yarın bir baika doktora görünsem de sorun olmaz di mi ultrason zararsız diyorlar maksat içim rqhatşasın erken müdahale olsun 😇
Geçiyorsa çok sıkıntı yoktur bence cnm ama sen bilirsin yine de

Yok Rahımi gec kalınlasanlarda transfer gecıkebılıyor, fazla asırı ve az kalınlasınca transfer ıptal edılıyor., benım transferım dogal sıklusta yapıldı, yumurtlamam takıp edıldı, yumurtanın catladıgını gordu 3.gun embrıyosu oldugı ıcın, catlamadan 3 gun sonra tranferım yapıldı, eger 5.gun embrıyosu olsaydı 5.gun sonraya kalacaktı.. Adetımın yenıden duzenlenme sebebı ılk kanamanın erken 2.kanamanın transferden 10 gun once olması.
Sızın arkadasınızn yuksek ıhtımal uzun protokolde yapılmıstır yumurtlama baskılayıcı ılac verılmıs, rahım kalınlassın dıye ılac kullanmıstır,, o durumda da erken kalınlasıyor 15.gun yapılmıstır. O yzuden degsıtırılmemıstır.
Evet rahim kalinlastirici ilaç kullandı, hatta karnı çok erken şişmeye başladı daha transferden bir hafta sonra karnı belli olmaya baslamisti, rahmi kalinlastirdiklari için mi böyle karnım büyüdü acaba diyordu. 15. Gün test yaptı tutunmuş bebeği.

Evet rahim kalinlastirici ilaç kullandı, hatta karnı çok erken şişmeye başladı daha transferden bir hafta sonra karnı belli olmaya baslamisti, rahmi kalinlastirdiklari için mi böyle karnım büyüdü acaba diyordu. 15. Gün test yaptı tutunmuş bebeği.
Hormon ılaclarından maalesef, tup bebekte hele de opu oncesı, 4 kg odem toplamıstım ben, benım transfer surecınde neysekı ılac ollmadı dogal sıklus oldugu ıcın.. Rahım kendılıgınden kalınlastı.. Öyle ya da boyle bebek tutunsun dıye ılaca boguyorlar bızı 🤷‍♀️

Guzel haberlerınızı bıze de yazın, ama 12. Haftada sız de fetal dna yaptırın, ve tekrar ölcüm, benım ıkılı testım 12+6da yapıldı, acele etmıs doktorunuz bence. 10. Hafta da olcmedı bıle benım doktorum
Elbette yazarım size de 😊 Allah sizden razı olsun stresimi dindirdiniz 🙂

Evet öyle oluyor galiba, yani benimki tüp bebek değildi ama ben çok uğraştım hamile kalmak için, kistlerle hamile kalmak cok zor diye kodlamisim beynime, bir buçuk yıl önce çikolata kistim tekrarladı, bir kez korumasız ilişki oldu, nasılsa kistlerim var hemen bişey olmaz diye ertesi gün önlemini almadım, sonuç böyle 😀
Şanslıymışsın bence endometriozis hastası biri olarak bu bebişe mucize bebiş diyorum 😂👶🏻🧿😍

Eklentiler

• Screenshot_20230730_135655_com.kksal55.gebelik.jpg
    Screenshot_20230730_135655_com.kksal55.gebelik.jpg
    88,6 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20230730_135647_com.kksal55.gebelik.jpg
    Screenshot_20230730_135647_com.kksal55.gebelik.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 38
X