2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sanırım canım ben bilerek gitmicektim haftaya sabredicektim biraz daha, şu an 16+2 yim.Aslında 17+5 e kadar gitmeyi düşünmüyordum aklımı çeldin 😂 Bu Çarşamba gitmeye karar verdim 16+5 olucam göstersin artık bir zahmet demi 😁
E yani bi zahmet 🤣🤣

Ben de 16+2,ama dogum tarıhı 12 ocak cıkıyor, sende 19 ocak yazıyo
Ben de anlamadım canım. Uygulamada 14 Ocak görünüyor ikilide 19 Ocak çıkmış. Acaba o gün gelişimimi geriden geliyordu ondan mı ki? Ultrasonda 3 gün geri çıkıyordu o zaman. Şimdi 1 gün öne geçti canım

Ben de anlamadım canım. Uygulamada 14 Ocak görünüyor ikilide 19 Ocak çıkmış. Acaba o gün gelişimimi geriden geliyordu ondan mı ki? Ultrasonda 3 gün geri çıkıyordu o zaman. Şimdi 1 gün öne geçti canım
Sen transfer gunune gore hesaplama yapsana, bosver ıkılıyı, bebek one gecer gerı gelır, ama yakalar gununu bı sekılde

Kızlarrr, ne zamandır takip ettiğim yataşbedding in bebek Reflü yatağı 1400 den sepette 840 düşüyor ben kaptım hemen bir tane, harika bir ürün kullanan arkadaşlarım çok memnunlar. Link bırakıyorum🌼
E gaza geldim hepinizden bende aldım 🤭🤭🤭
Teşekkürler canım

Eklentiler

• IMG_20230730_115847.jpg
    IMG_20230730_115847.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 50
Ocak hamişleri merhaba, şubat annelerinden geliyorum bana bebekte ense kalınlığı var dendi yüksek risk gebelik uzmanına gidicem, benim gibi olan var mı aranızda deneyimini paylaşabilecek, hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum 🙏🥰

Yanlışlıkla hamile kalanlara çok özeniyorum ya nasıl oluyor o sürpriiiz dedikleri şey acaba bunu çok düşündüm gerçekten benim bi amuda kalkmadığım kalmıştı çünkü ahaha 😂
Tüp bebeğe karar verdigimde ben de bunu sorguluyordum, insanlar nasıl bu kadar kolay hamile kalıyor hatta yanlışlıkla bile kalabiliyorlar diyordum, bu hamileligim tamamen kazara 😁 çok isteyip ugrasinca olmuyor sanırım, ilkini iki sene istedik doktor doktor gezdik tedaviler iğneler asilamalar hsg filmleri filan, bu tam bı sürpriz oldu, o yuzden doğumdan sonra ikinciyi hemen düşünmüyorsan sakın kolay hamile kalamiyorum zaten deyip ipe un serme 😁

Acaba detaylıda tekrardan tahmini Doğum zamanı hesaplanır mı?
Tahmini doğum tarihi son adete göre hesaplanır, çocuğun bir hafta ileri ya da geri olması gelisiminin ileri ya da geri olduğu anlamına gelmez, sadece iri olup olmadığı anlamına gelir. Hani şu uygulamalar var ya bugün böbrekleri çalışmaya başladı vs diyen, onlar her bebekte aynı işler, çocuğun boy kilosuna göre farklı günlerde olmaz. Bazı bebekler 2.5 kilo doğarken bazı çocuklar 3kilo 4 kilo 4.5 kilo dogabiliyor. 2.5 kilo doğan 40 haftalık 4.5 kilo doğan 50 haftalık olmuyor 😁 USG ölçümleri gelişime bakılarak değil boy ve gramaja göre yapılıyor 😊 40. Haftaya gelinip gelinmedigine son adet tarihine bakılarak karar veriliyor bebek dogmazsa 42 ye kadar bekleyebiliyor bazı doktorlar

Bilmeden kalmak bana da daha iyi gibi geliyor. Ben o ay hamile kaldığıma emindim. Yumurtlamanın 6. Gününden itibaren kan vermeye başladım 😄 11. Gün pozitif çıktı. Yani daha 3+3 tü😄 çok stresli böyle de
Ben de 3+3 TE öğrendim, çok erken başladı bunda belirtiler çünkü, şüphelendim

X